Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Titekt mi motivált, hogy...

Titekt mi motivált, hogy leálljatok alkohollal?

Figyelt kérdés

Azoktól kérdezném, akiknek volt valaha ilyen problémája, vagy van most, és próbálna tenni ellene.

Sajnos naponta iszom alkoholt, már megfogalmazódott bennem, hogy abba kellene hagynom, de eddig nem ment. Esténként olyan semmilyennek érzem az életem, hogy úgy érzem, az is teljesen mindegy, hogy alkoholista vagyok-e, vagy sem, így aztán megint inni kezdek. Ha adódik egy-egy nap, amikor ismerősökkel találkozhatok, az is mindig azzal jár együtt, hogy együtt alkoholt iszunk... Félek, hogy baj lesz.

Nektek mi volt a konkrét motiváció a leszokáshoz?

Köszi:)


2018. nov. 12. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan még nem volt ilyen gondom, de apukám tudna mesélni. Amikor már alkoholfüggő lett, akkor szenvedett egy balesetet, ami miatt kórházba került. Ott azonban előjöttek az elvonási tünetei és a törött bordái mellé olyanokat hallucinált, hogy a családja bejön, megveri, leköpködi, amiért idáig süllyedt. Előtte hiába próbálkoztunk már sok ideje támogatni őt és beszélni vele, semmi. Viszont így sok év után ennek végre volt hatása és azóta egy kortyot sem ivott.
2018. nov. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Az, hogy állandó rosszulléteim voltak.

Az, hogy majdnem meghaltam.

Az, hogy elegáns nőből egy utcai hajléktalan benyomását keltettem.

Az, hogy az egész életem szétcsúszott.

Az, hogy munkanélküli lettem.

Az, hogy tök egyedül maradtam, mindenki lesz@rt.

Letettem, de semmi nem lett jobb, most is munka nélkül sínylődöm, így most épp újra iszom...

2018. nov. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az motivalo tud lenni ha belegondolunk mennyit art a mertektelen alkohol, a csaladunknak is, illetve az egeszseg utani vagy is.
2019. aug. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kodein
2019. okt. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Májátültetés!


+ Alkohol mellé nem tolhattam a herkát.

2019. okt. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!