Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan, hogy valaki beteges...

Van olyan, hogy valaki betegesen akar segíteni másokon? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Van egy férfi ismerősöm, akit nagyon jó embernek tartok, de a napokban elgondolkoztam rajta, hogy nem beteg-e. Pl.: Valaki megkérte, hogy segítsen neki, mert különben megbukik a következő vizsgán erre ő 2 napig nem aludt, hogy elég anyagot találjon neki a készüléshez; ha felhívják hajnali 3-kor, hogy jaj találkozzunk, mert szakítottunk, akkor képes kocsiba pattanni; még akkor is segít, hogyha neki ebből komoly kára származik pl.: nem alszik, lemarad a munkában, kirúgják, ...


Nem tudom, hogy egyszerűen csak nem tudom felfogni, h mennyire jó ember, vagy annyi féle pszichózis van, nincs ilyen is? Azon is gondolkoztam, hogy vallási megszállottság (ez a férfi katolikus), de sose beszél róla, tehát nem fanatista, szóval nem értem. :S


És nem csak barátoknak segít, ami természetes lenne, hanem képes annak is, akiről tudja, hogy utálja. Mi ez? Messiás konplexus?


2010. szept. 5. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
nincs
2010. szept. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Attól függ. Lehet, hogy csak egy álarc amit a világ felé mutat. Bármi is legyen az igazság, az emberek felé mutatott viselkedése mindenképp jó dolog. Becsüld meg, hogy ismered.
2010. szept. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is ismertem egy srácot, aki hasonlóképp nagyon segítőkész volt, és válogatás nélkül segített annak aki megkérte (szintén függetlenül attól, hogy barátja volt az illető, vagy az ellensége), de ő szerintem ezáltal már kissé szolgalelkű volt.. hisz ha valakivel nincs olyan viszonyban, és tudja is, hogy nem fogja megbecsülni őt, annak minek jótékonykodni?

Neki pl. elég erős szeretethiánya volt, nem volt aki hosszan kitartott volna mellette (szerintem az említett "nagy jóság" hátránya végett), és gondolom evvel próbálta kompenzálni. Biztos a Te ismerősödnek is hasonlóképp van erre valami oka.

2010. szept. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Meghalt a nagymamája, akihez igen közel volt. Ez okozhatta?
2010. szept. 5. 21:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Van ilyen betegség, úgy hívják, hogy Helper szindróma. Ha gondolod nézz utána google-ben.
2010. szept. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy része volt ebben a nagymamája halálának is, de szerintem érdemesebb lenne azt megnézni, hogy úgy általában milyen a viszonya az emberekkel. Pl. hány közeli jóbarátja van, egyáltalán van e ilyen, vagy csak mindenkivel felületesebb a kapcsolata.
2010. szept. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!