Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy társfüggő...

Lehetséges, hogy társfüggő vagyok? Van itt még ilyen? Ki hogyan kezeli?

Figyelt kérdés

Március környékén lett vége egy 2 éves kapcsolatomnak, és az utóbbi hónapokat teljes letargiában, depresszióban töltöttem, többször szuicidáltam, abszolút elmebetegnek éreztem magam.

Most az utóbbi hónapban rám talált a szerelmem, és megmentett, olyan szinten jól vagyok, hogy magam sem hiszem el.

Viszont nagyon aggaszt, hogy a lelki állapotom ennyire függ attól, hogy van e épp párom. Nem tudom mi lesz, nem hiszem, hogy el akarna hagyni, de az a tudat, hogy ha elhagy megint olyan állapotba kerülök, mint voltam, ez nagyon idegesít.

Normális ez?

Ha valaki hasonlóan érez, esetleg már tudta kezelni ezt a problémáját, hogyan tette?

22/L


2010. szept. 3. 09:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

ó hogy itt már "csak" az Isten segít

én is keresztényen lettem nevelve és sorra bőgök, amikor újra és újra csalódnom kell az emberekben, akik felé önzetlen/odaadó szeretettel voltam

persze "legyünk szelídek, mint a bárányok, de ravaszak, mint a kígyók"

és most is a párommal hiába beszélek szeretettel, hogy ez nekem fáj és nem jó, csak üvölt és keresi mivel támadjon meg.

Isten annyira jólelkűnek nevel, hogy szerintem nem veszi észre mennyi aljas ember tapos meg a jólelkűségünkkel együtt, mert hát mi megbocsátunk.

2010. szept. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Én is csak komoly kapcsolatba tudok belemenni, szerencsére nekem nem olyan durva, mint az előző válaszolónak, mmint pár szempontból sosem volt eddig semmi gond, csak egyszerűen egy bizonyos idő után én már tovább lépést igényeltem a kapcsolatban, de semmi sem történt, és nagy nehezen ezért szakítottam, mert tudtam, hogy soha nem lesz tovább lépés... De az a fél év magány az szörnyű volt. Én nagyon jól ismerem magam, és nagyon i tisztában vagyok a saját érzelmi folyamataimmal, és nagyon tudatosan gondolkozom, de a mostani párom úgy toppant be az életembe, hogy előtte való nap a detoxikálóból hoztak ki, mert megpróbáltam megmérgezni magam. Most meg eszembe se jutna ilyet tenni!
2010. szept. 9. 15:26
 13/13 anonim ***** válasza:

én is gyakran gondolkodom, hogy miért pont akkor jön valaki, amikor már feladtuk (én már feladtam önmagam, elkezdtem a táncosnő életet,hogy legalább pénzem legyen, amikor megismertem a párom, aki kiráncigált ebből)

mintha csak egy segítő kéz szerepét töltené be...

mintha nem véletlen lenne

és ha megerősödtünk, lehet el is hagy.

legalább is az én párom nem megbízható.

2010. szept. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!