Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy társfüggő...

Lehetséges, hogy társfüggő vagyok? Van itt még ilyen? Ki hogyan kezeli?

Figyelt kérdés

Március környékén lett vége egy 2 éves kapcsolatomnak, és az utóbbi hónapokat teljes letargiában, depresszióban töltöttem, többször szuicidáltam, abszolút elmebetegnek éreztem magam.

Most az utóbbi hónapban rám talált a szerelmem, és megmentett, olyan szinten jól vagyok, hogy magam sem hiszem el.

Viszont nagyon aggaszt, hogy a lelki állapotom ennyire függ attól, hogy van e épp párom. Nem tudom mi lesz, nem hiszem, hogy el akarna hagyni, de az a tudat, hogy ha elhagy megint olyan állapotba kerülök, mint voltam, ez nagyon idegesít.

Normális ez?

Ha valaki hasonlóan érez, esetleg már tudta kezelni ezt a problémáját, hogyan tette?

22/L


2010. szept. 3. 09:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
aha én úgy kezelem, hogy mindig van pasim
2010. szept. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jogos, jogos. :) de azért szerintem nem jó ez így.
2010. szept. 3. 11:23
 3/13 anonim ***** válasza:

én is

és úgy kezelem, hogy a párom minden kérésére ugrok, hogy ne hagyjon el

minden veszekedésnél neki van igaza (leural)

és inkább megőrülök otthon a sok megaláztatástól, minthogy elhagyjam

2010. szept. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ez se jó. :(
2010. szept. 3. 12:31
 5/13 anonim ***** válasza:

őőő ilyen jány kell nekem!!!.... hó van a kaja a meg a távorányító? :D:D:D:D:D


22/F

2010. szept. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ajánlok a figyelmedbe egy könyvet,a címe: A szeretet választható. A társfüggőség témája áll a középpontjában, szakemberek szemével, valós eseteket bemutatva.Érdekes könyv,szinte mindent megtudhatsz belőle a társfüggőségről,és segít ráébreszteni az olvasót,hogy valóban ebben szenved-e.Ha igen,nem árt pszichológushoz fordulni.


Üdv:25/L

2010. szept. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok: erről a könyvről van szó:

[link]


Nagyobb könyvesboltokban is kapható.

2010. szept. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a könyvajánlatot, utána nézek!
2010. szept. 7. 09:38
 9/13 anonim ***** válasza:

szerintem a kapcsolatfüggők tudják magukról, hogy azok és azt is, hogy ki kellene szállni

pont ezért kapcsolatfüggő, mert legjobb belátása szerint nem tud cselekedni, nem tud szakítani

a könyv csak arról zeng, hogyan vedd észre magad.

és hogy kiléphetsz, ha akarsz

és pont. ezt eddig is tudta mindenki szerintem

09.03. 12:29 voltam

2010. szept. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én nagyon nehezen tudok szerelmes lenni, de szintén társfüggő vagyok. És csak azzal tudok komoly kapcsolatot létesíteni, akit nagyon szeretek. Fel kell találnod magad pár nélkül is, megismerni önmagad. Nem a pártól függ az ember. Mindenki egyedül van a világban még az is akinek családja van. Nekem az segített a legjobban, hogy hívő lettem másfél éve. A bibliának is köszönhetem, hogy árad belőlem a szeretet és vele a szomorúság mely újabb szeretetet szül. Képes vagyok mindenkit szeretni valamiért. Sok embert megismersz és nem ragaszkodsz egy emberhez. Mert végülis mindenkiben csalódni fogsz, ha először nem Istent találod meg és nem őt szereted a legjobban. És Ő benned is ott legmélyebb lakik, csak meg kell találnod. Ha megtalálod magadban, mindenkiben megleled.
2010. szept. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!