Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van hogy egy aki öngyilkos...

Van hogy egy aki öngyilkos akar lenni, az nem tudja miért akar, csak ez jár mindig az eszében. Miért? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
engem érint
2010. szept. 2. 16:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szerintem meg csak feltűnési viszketegséged van. Ha valaki öngyilkos hajlamai vannak, azt nem fogja híresztelni...

Ha egy ember önygilkos akar lenni, akkor azt mások veszik észre, hogy vele nincs minden rendben, de nem saját maga jelenti be...

2010. szept. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
nem akarok az lenni...sőt!!! csak nem tudom miért jár az eszemben hogy tegyem meg. akkor bolond vagyok?? :O
2010. szept. 2. 17:20
 13/18 anonim válasza:

Engem is foglalkoztatott ez a kérdés sajnos, elég gyakran megfordult a fejemben ez a dolog. És tettlegességig is fajult, de a vége „jól sült el” ha ezt lehet így mondani. (még itt vagyok)


És én azt mondom neked nem feltétlenül szükséges pszichológushoz menned, elég, ha találsz egy olyan embert, akiben teljes mértékben megbízol, akinek mindent elmondasz gátlások nélkül, mert az a lehető legrosszabb, ha benned van, és nem tudod kiadni.

Találj egy elfoglaltságot, amiben önmagad lehetsz, amiben kiteljesedhetsz. Legyen szó sportról, olvasásról, vagy arról, amit a legszívesebben csinálsz. Menj, ki a szabadba használd ki még ezt a kis napsütést. Sétálj egyet erdőben, parkban attól függően, hogy lakhelyed mit tesz lehetővé.


Nekem az a legjobb, ha a természetben vagyok, és fényképezhetek. Olyankor megszűnik, körülöttem a világ átadom magam a természetnek és az érzésnek. Olyankor repülök, szárnyakat kapok. Ezt kb. 1-2 éve érzem, azóta nem gondolkodom ezen.


Kívánom neked, hogy találd meg a számodra legkedvezőbb megoldást.


Sok sikert kíván neked egy 18 éves lány: Sára

2010. szept. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak egyszerűen nem találod a helyedet a világban. Keress magadnak párt, a szerelem csodákra képes. Vagy legyen lelkitársad, akivel tényleg mindent megoszthatsz, a legbelsőbb titkaidat. Mert az is lehet, hogy mindez azért van, mert egyedül érzed magad, azt hiszed, hogy nincs melletted senki. Igazat adva itt pár embernek: nagyon jó megoldás, ha találsz magadnak valami kellemes elfoglaltságot. Én pl. az utóbbi 18 éves lányhoz hasonlóan nagyon szeretek fotózni. Persze nekem nem járnak a fejemben olyanok, hogy öngyilkos leszek, de a fényképezés számomra sokat jelent, mert nem csak célom van ezzel, hanem tudom, hogy szükségem lesz majd rá egyszer...és biztosan tudom, hogy mindenkinek van ilyen kedvenc elfoglaltsága, mégha nem is tud róla (még). Kellemes elfoglaltságot nyújt, segít, hogy kizökkenyj a szürke hétköznapokból...
2010. szept. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
köszi! !
2010. szept. 2. 20:25
 16/18 anonim ***** válasza:
Néha egy kis alkoholos ital is jó tehet!!!!
2010. szept. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Jónak mondhatod amúgy alapból az életed? Jól érzed magad?

Az öngyilkossági gondolat akaratlanul, zavarótényezőként tolakodik a gondolkodási folyamatodba? Mert ha igen, akkor ezek kényszergondolatok. Sajnos tapasztalatból beszélek... Soha nem akarnék öngyilkos lenni, de mégis sokszor eszembe jut, pedig egyáltalán nem akarok meghalni (pl. magas helyen szinte már félek, hogy nehogy leugorjak...stb.).

2010. szept. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
uccsó hozzászólónak: ....sztem ilyen valami lehet :S
2010. szept. 3. 13:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!