Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van hogy egy aki öngyilkos...

Van hogy egy aki öngyilkos akar lenni, az nem tudja miért akar, csak ez jár mindig az eszében. Miért? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
engem érint
2010. szept. 2. 16:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
keress fel egy pszichiátert.
2010. szept. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
nem bántásként írtam de tényleg pszichiáter tud segíteni.
2010. szept. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
DRÁGA ISMERETLEN EMBERTÁRSAM!!!Engem is érint.Én is gyakran átélem ezt.Olyan,hogy nem tudom miért,de fáj az élet.Nézem a gyerekeket és irigylem őket hogynekik milyen jó az óvodában.Előttük az élet,és vidáman játszanak.S olyan szívesen megszólítanám őket,és elmondanám nekik azt hogy szerintem hogyan kellene élniük azért,hogy boldogabbak legyenek mint én.Persze ha ezt megtenném,lehet hogy rendőrségen kötnék ki olyan vád miatt,hogy zaklatom a gyerekeket,meg hogy pedofil vagyok.Nincs ez a világ jól kedves ismeretlen embertársam.De:Ne hagyjuk magunkat.Fogjunk össze:hidd el:lesz egy jobb világ valamikor.Talán hamarosan!!!!!!!!!!Ne add fel.Én sem adom fel!!!!!!!!Tudom mit érzel drága embertársam!!!!TUDOM
2010. szept. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
NEKEM A MŰVÉSZET SEGÍT:ÉNEKLÉS, ZONGORÁZÁS,ZENESZERZÉS.KIZENÉLEM MAGAMBÓL A FÁJDALMAT.Próbálj ki te is valami művészetet.De a sport sem rossz.Én rendszeresen futok.Napi 12 kilométert.Így karban tudom tartani valamelyest magamat.Bár az igaz, hogy ebben a vlágban az ilyen érzékeny ember mint én meg mint amilyen gondolom te is vagy, sajnos teljesen nem érezheti jól magát.
2010. szept. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
pszichiáter??? :O pszichológus?? nem jó? :O:( esetleg? de lehet valamit ellene, tenni? mert nagyon szeretném ha nem járnának ilyenek a fejemben!!!!
2010. szept. 2. 16:48
 6/18 anonim ***** válasza:

A pszichiáter orvos,ő elsősorban a gyógyszeres kezelésért felel,míg a pszichológus az,akivel elbeszélgetsz a problémáidról,és megpróbálja felderíteni az okokat,segíteni,utat mutatni a megoldáshoz.Ha ilyen dolog megfordul a fejedben,annak valami mély,lelki oka biztosan van,még ha nem is tudod/érted,hogy mi!Szerintem először egy pszichológust keress fel,mondd el neki mit érzel,és próbáld pszichiáter és gyógyszerek nélkül megoldani a dolgot!


Én is éreztem ugyanezt amit Te,és halogattam a pszichológus felkeresését,míg végül eljutottam az öngyilkossági kísérletig (gyógyszer túladagolás)...Addigra annyira mélyponton voltam lelkileg,hogy a pszichológus mellett már pszichiáter segítségére is szükségem volt (azóta is antidepresszánst és nyugtatókat szedek),pedig ha hamarabb pszichológushoz fordulok,talán megelőzhettem volna mindezt...


Vedd komolyan, ha ilyesmi megfordul a fejedben,és ne seperd a sarokba a dolgot,mint ahogy én tettem!


Üdv:25/L

2010. szept. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
köszi szépen, igy fogok tenni, de akkor látom h van másik út, ennek nagyon-nagyon örülök, mert szinte magam előtt látom ahogy ez megtörténik vele...és szörnyű...élni akarok
2010. szept. 2. 17:01
 8/18 A kérdező kommentje:
lemaradt az M (velem)
2010. szept. 2. 17:02
 9/18 anonim ***** válasza:
a pszichiáter sem töm tele gyógyszerrel ha nem muszály,azt már csak valóban súlyosabb esetben,annyi a különbség,hogy ő orvosit végzett a pszichológus meg bölcsész.
2010. szept. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
ilyenkor tökre örülök hogy itt a remény hogy olyan lehet mint régen, még nem voltam orvosnál, nem is nagyon tudom ezt kinek elmondani, remélem ez majd segít, és hiszem h segít
2010. szept. 2. 17:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!