Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok mások előtt...

Miért nem tudok mások előtt zenélni?

Figyelt kérdés
13 éve zenélek.Ha egyedül játszom, nagyon jól megy. Képes vagyok akár órákig is tévedés nélkül improvizálni. Ha viszont valaki előtt kell játszanom, vagy ha csak a felvétel gombot megnyomom, máris elrontom pár másodperc után. Mintha megmerevednének az ujjaim. Végülis eljátszom, de az köszönőviszonyban nincs azzal, amire amúgy képes lennék. Félek, hogy ezt soha nem fogom leküzdeni...
2010. aug. 23. 20:08
 1/4 anonim válasza:
Én is zenélek, és véleményem szerint mindenkinek van egy kis lámpaláza fellépés vagy mások előtt játszás előtt és közben. Én két dolgot tudok neked ajánlani, az egyik az, hogy nézd meg a Sakáltanya című filmet.:) A másik pedig az, hogy először, mielőtt játszanál becsukod a szemed és elképzeled részletesen,ahogy felmégy a színpad és elkezded a darabot. Végiggondolod, hogy hibátlanul és tökéletesen eljátszod, majd meghajolsz és lejössz a színpadról. Látod az emberek arcait, ahogy boldogan tapsolnak. Majd kinyitod a szemed és megvalósítod ezt.:) Sok sikert!
2010. aug. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. A Sakáltanyát okvetlen megnézem. :) Régen rengeteg fellépésem volt, soha nem okozott gondot az ilyesmi. Sajnos "abszolváltam" egy intenziv 6-7 éves önpusztitátást (a részletekre inkább nem térnék ki). Pár hónapja sikerült belőle kimásznom, és most veszem észre magamon ezeket a dolgokat. Nem tudom, hogy ha agyilag, lelkileg helyrejövök, vissza fog-e állni a régi állapot, vagy egy életre elintéztem magamat a hülyeségeimmel. Nagyon sajnálnám, ha nem zenélhetnék a jövőben...
2010. aug. 23. 21:00
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez igen kemény dió. Én is énekeltem több mint 10 évig,de nagyon nehéz volt ezt leküzdeni. Ami még talán segít, ha azt helyezed előtérbe, hogy a te örömödre, saját boldogságodra zenélsz. Magadnak, és az már mellékes, hogy épp más is hallja. Bár ez énekesként , mikor el kell adni egy produkciót kivitelezhetetlen szinte, de hangszeresként, vagy háttérzenészként igen.
2010. aug. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Talán van benned egy kis teljesítmény szorongás. De kiben nincsen? Kérdésedre: tanuld meg az autogén tréninget.
2010. aug. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!