Szerintetek mentális betegség a szerfüggőség (alkoholizmus, gyógyszerfüggőség, drogfüggőség)? Ha igen, miért nem?
Igen, az addiktológus meg majd ír fel neki gyógyszert, ami az elvonási tüneteire, meg egyéb mentális problémájára van, és majd iszik azzal együtt. Miért? Azèrt mert esze àgában sincs befejezni.
Éppen ezért előbb te menj el szakemberhez, hogy ne árts többet, ès kapj tanácsot mit csinálj.
Nagyon kategórikus és (elnézést) zavaros gondolataid vannak. Számtalan ellentmondást vélek felfedezni abban, amit mondasz és nagyon ragaszkodsz a vélt igazadhoz.
Tehát ismétlem: ha nagyanyámat elvitte volna a CSALÁD (mert volt neki: egy férje, egy fia, egy lánya) addiktológushoz (ami akkor még nem volt) vagy családterapeutához (ami akkor még szintén nem volt), vagy egyszerűen leültek volna megbeszélni, hogy "kérlek, mondd meg, mi bánt, mi fáj, mi a baj, mit segíthetünk?", akkor még élhetett volna cirka 30 évet, ahelyett, hogy kinyírja magát.
Nem kell elengedni egy függő kezét. Emberek vagyunk, segítségre van szükségünk. Megbotlunk, hibázunk.
Ha viszont valaki BÁNTJA a családját (veri őket, tönkretesz dolgokat, nem dolgozik, adósságokat halmoz fel, stb. stb.), az nyilván TELJESEN más történet. Ezért kérdem, hogy EZ A ROMBOLÓ ÜZEMMÓDÚ FÜGGŐSÉG mentális betegség-e.
Én egy évig ittam, két (kompetens) helyről is megkaptam, hogy nem az alkoholizmus a fő problémám.
Nem tudom, mi kell ahhoz, hogy valakinek az legyen a fő problémája. Mikor számít "igazán" annak.
Nem vitatkozni akarok, hanem válaszokat keresek a ti segítségetekkel. De a szemellenzős véleményekkel nem tudok mit kezdeni.
Ha viszont valaki BÁNTJA a családját (veri őket, tönkretesz dolgokat, nem dolgozik, adósságokat halmoz fel, stb. stb.), az nyilván TELJESEN más történet. Ezért kérdem, hogy EZ A ROMBOLÓ ÜZEMMÓDÚ FÜGGŐSÉG mentális betegség-e.
Igen, ezt kérdezted. Milyen ember marad ilyen mellett társfüggő. Mit kell vele csinálni? Megmutatni, hogy nem teheti ezt velük mert elhagyják. Gyerek van ennek kitéve. Aki nézi is bűnös. A nagymamádat hozod, de a kérdésed nem róla szól. Az agresszív alkoholistát az életbe nem rángatod el terápiára. Amíg ő nem akar menni semmi érteme. Ha magára hagyod meghalhat, ha így marad minden biztos hogy belehal.
Ki lehet oktatni, semmit sem változtat a véleményemen. Ment szépen éveken keresztül? Volt értelme elfogadónak lenni? Tök jó hogy tudod mit kell csinálni, csak nem segítettek (és nem a nagymamád a téma)
A függőség pedig egy romboló betegség.
Alkohol dependencia- ez a neve. Azt jelenti, hogy kihat minden területre.
Van alkoholista aki agresszív. Aki nem agresszív alkoholista az is beteg.
24
Oké, most értelek. (Nem bántásból, a központozásod (hiánya) miatt nem nagyon értettelek sokszor.)
Igen, ezzel egyetértek, a káros/romboló függőt hagyjuk magára, ne segítsünk neki.
Nagyanyámat nyilván felhozom, hiszen alkoholista volt, nagyon nagyon szerettem és óriási trauma volt a halála.
A mi családunkban viszont ez a káros/romboló függő nem volt (szerencsére).
Ami még eszembe jut: ha valaki pszichopata, sorozatgyilkos, akkor vele mi a teendő? Ő is mentálisan beteg. Akkor őt is értsük meg? Hiszen nem tehet róla, hogy beteg!
25
"Van alkoholista aki agresszív. Aki nem agresszív alkoholista az is beteg."
De akkor nem kellene nekik különböző kezelés, "eljárás", terápia?
A pszichopatának nincsenek érzései. Hiába minden terápia, ami nincs arra nem lehet hatni. Nagyon sokan közülük érzelmi háttér nélkül megtanulja másolni az érzéseket. Velük komolyabb baj nincs. Rengeteg ilyen felső vezető van. Nekik nincs rossz napjuk, nem ingadozik ezért a teljesítményük.
Az a pszichopata viszont aki gyilkosságot követ el, az nem fogja megbánni soha. Bűntudatra képtelen. Hiába zárják börtönbe ő nem tud tanulni belőle. Szerintem őket nem lenne szabad visszaengedni a társadalomba.
Nincs 2 egyforma ember, két egyforma alkoholista sincs. Agresszivitásra kell egy hajlam, amit az alkoh előhoz. Igazából mindenkiből mást hoz elő. Az alkoholizmusra is kell egy hajlam. Mindenkivel történnek szörnyú dolgok, mégsem lesz mindenki alkoholista. Ez a közös pont, mind a kettő képtelen az érzelmeit megélni.
Vannak kutatások. Egyik szerint ez genetika, az agy boldogsághormonból kevesebbet termel, így ez egyfajta öngyógyítás.
Sok ilyen feltevés van. Az, hogy melyik igaz azt nem tudom. Azt tudom, hogy hiába álltam le, akkor is mindig helyére lép valami függőség. Ez sem jó, de jobb. Olyanok mint ruhavásárlás feleslegesen önjutalmazásként, mèrtéktelen evés, havi több mint 300 munkaóra, stb...
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!