Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderlineként hogyan dolgoztá...

Borderlineként hogyan dolgoztátok fel a szakítást?

Figyelt kérdés

Én mondtam ki, többéves kapcsolatban, mégis fáj. Már nem is maga az ember hiányzik, hanem a szerelem érzése, az érintések és a közös jövő tervezgetése - hiába volt az utóbbi egyoldalú nálunk.


Magasan funkcionáló borderline vagyok, a személyiségzavaromhoz képest elég sok sikert érek el az életemben. Egy sürgősségi osztályra tett "kitérő" után fogadtam meg, hogy összeszedem magam, és egész jól sikerült. A családjától mégsem kaptam túl sok szeretetet (sőt, az anyjának a másik menyjelöltje volt a minden), és magának az exemnek is nagyon sok olyan dolgot elnéztem, amit nem kellett volna. A barátaim, akiknek mélyebben meséltem róla, azt mondták, hogy az önbecsülés útjára léptem azzal, hogy véget vetettem egy ilyen hiábavaló kapcsolatnak, de még mindig rám tör a fájdalom, rendszerint esténként. Hogyan segíthetném magamon?



2021. márc. 5. 18:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
A borderline-ok általában tehetséges emberek, valahol ezt olvastam szóval legyél erre büszke, egyébként meg ez a fájdalom simán lehet a "személyiség zavarod" miatt is. Nem biztos hogy a személy hiányzik, lehet csak szimplán kiégtél kicsit.
2021. márc. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%
A történetben nem releváns a borderline diagnózis. Mindenki szenved a szakítás után.
2021. márc. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden dolgot ami ra emlékeztet dobj ki, internetes feluletekről torold de ezek alap dolgok

Nekem az segitett ilyenkor hogy osszejartam addig valakivel akitől megkaptam az alap dolgokat és koncentraltam magamra és hogy kielvezzem hogy szingli vagyok és szépen lassan elfelejted közben ot is

2021. márc. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Abból a szempontból releváns, hogy sajnos történtek olyan dolgok (és egyre sűrűbbé váltak az idő előrehaladtával), amelyeket egy egészséges önértékeléssel rendelkező személy nem tűrt volna el. Erre már ráébredtem, barátokkal, családdal átbeszéltem. Azért nem mentem bele mélyebben, mert a szakítási döntést már meghoztam.


Most szerethetetlennek érzem magam... Úgy érzem, hogy a párom jobban megbecsült volna, ha jobb lennék.

2021. márc. 5. 19:00
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
Nem vagyok borderline, mégis ugyanezt éreztem szakítás után.
2021. márc. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#5 Meddig voltatok együtt, és mennyi idő alatt sikerült újra felépítened önmagad?
2021. márc. 5. 19:08
 7/13 anonim ***** válasza:
67%
Szakítás után 2 évig padlón szoktam lenni, amikor nagyon szerelmes vagyok. Legutóbb 4 hónap után sikerült ezt prezentálni. Erősen padlóra megy az önértékelésem, és eltűnik minden motivációm. Azért csinálom a dolgokat, dolgozom, csak feszülten, mert nem érzem magam érdekeltnek az életem ügyeinek intézésében. A magánéletemet szüneteltetem ilyenkor, mert nagyon idegesít mindenki, társaságban csak folyton felcsattannék, mivel szörnyen feszült vagyok ilyenkor. Nincs türelmem mást sem meghallgatni, mert úgy érzem, mi közöm nekem az én világfájdalmammal más piti gondjaihoz. Ha igazán nagy bajban lévővel találkozom, az egy kicsit helyrebillent. Talán ha nem lenne járvány, el kéne ilyenkor menni ételosztó karitatív szervezethez önkénteskedni, ez az egyetlen, a bajban lévők segítése, ami valamit segít.
2021. márc. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#7 Igazad van, mondjuk szerintem a pandémia alatt is vannak segítő módszerek. :)

Amúgy is terveztem már átválogatni az alig hordott, újszerű ruháimat, amik nekem már nem tetszenek. Ez a két hét nagyon jó lesz erre.

2021. márc. 5. 20:24
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
Nekem kihízott, alig hordott ruháim vannak... Rájuk se bírok nézni...
2021. márc. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

az fp-m ignoral, azóta öngyilkossagot tervezek,

a napokban egyet már elb*sztam..

Úgy érzem elhagy, teljesen kivagyok, és nem vagyok másra de túl vastag volt a csuklóm :-)

2021. márc. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!