Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline-ként mi tévő legyek?

Borderline-ként mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Nem voltam orvosnál, de észrevettem magamon a tüneteket.

Nincs identitásom, énképem. Mindig másnak érzem magam, más terveim vannak, mást akarok. Ugrálok mindenfelé az ötletekkel és ezeknek a vége egy hatalmas hátas. Belekezdtem egy iskolába ami 2 napig érdekelt de kiszenvedtem valahogy a 2 évet. Végül nem fejeztem be :)

Semmi se érdekel, semmiben sem tudom megtalálni ÖNMAGAM. Zenei ízlés, szexuális orientáció, életszemlélet stb egyfolytában változik.

Ugyanakkor hatalmas harag van bennem. Egy pillanat alatt elkattanok és török-zúzok. Egyszerre gyűlölöm és imádom a hozzám közelálló személyeket. Állandóan kutatom az emberek társaságát, máskor pedig elküldök mindenkit magam körül... Nem sok barátom maradt aki ezeket tolerálja.

A jövőmet nem látom. Max 1-2 napra tudok tervezni. 0 motiváció. Egy üres edénynek érzem magam. Egyszer megpróbáltam felakasztani magam még 3 éve, de nem adta. Inkább berúgtam és hazamentem.


Mi vár rám? Lesz valaha normális életem?

22F


2020. nov. 11. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elso korben ne diagnosztizald magad netrol, semmi ertelme. Mindenkeppen keress fel egy pszichologust, es meg ne temesd magad, van remeny, csak tenni kell erte.
2020. nov. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
10 tesztet töltöttem ki. 2 magyart és 8 angolt. Részletes, 10 pontból álló teszteket. Nem hiszem, hogy flesselem a káoszt :)
2020. nov. 11. 20:43
 3/9 A kérdező kommentje:
100*
2020. nov. 11. 20:43
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo, nyilvanvaloan van valami problemad, nem azt mondtam, hogy nincs, csak azt, hogy ne diagnosztizald magad. A pszichologus meg a pszichiater se fogja neked elmondani 1 alkalom utan, hogy mi bajod. Kerj segitseget!
2020. nov. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy orvos. Lehet, hogy nem is vagy borderline.
2020. nov. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben, bocsáss meg! Túltoltam. Csak káosz van a fejemben, nehéz tisztán látni. Remélem nem voltam túl trágár és tiszteletlen.
2020. nov. 11. 20:51
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem voltál trágár vagy tiszteletlen, nincs semmi gond ezzel. Legalább e miatt ne ekézd magadat. Szarul vagy.

Mivel tudom, hogy az nem feltétlen nyugtat meg hogy ez lehet másként, az állapot változni fog jobbra (akár, néha rosszabbra is).

De egy jó kezdőirány lenne elkezdeni foglalkozni ezzel, kezdeni egy pszichológussal. Akár fizetős, akár állami/ingyenes(alapítványi).

Na aztán ez se megy elsőre. Van aki a sokadik próbálkozás elkezdése után

pl csak két év múlva tud elkezdeni egy ténylegesen hasznos terápiát, egy jó pszichológussal. Nem hogy az első gondolattól kezdve.


Szóval kezdj el ezen gondolkodni, utánaolvasnia lehetőségeknek, meg hogy mégis hogyan kezdj bele.

2020. nov. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát pedig jó helyen tapogatózol, mert én jártam borderline-nal, és pont ilyen volt. Pszichiátert keress, ne pszichológust, ehhez orvos kell.
2020. nov. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor lesz normális életed, ha nem a naponta változó hangulataid szerint szervezed a sorsodat. Ha tudod magadról, hogy pár nap alatt elveszted az érdeklődésedet, azt is láthatod előre, hogy így sosem lesz szakmád. Nem a szenvedély irányítja az embereket a pénzkeresésben, hanem hogy kell a megélhetéshez. Ha nem engeded át magad a hisztis hangulataidnak, mert tudod, tapasztaltad, hogy a következő szenvedély meg az azután következő, meg az összes csak napokig tart, akkor ésszel beláthatod, hogy ugrálva sosem fogsz elérni semmit. Nem a gyerekesen pattogó impulzusaidra kell hallgatnod, hanem amit elkezdesz, azt ne cseréld le, csináld. Még rutint sem tudsz szerezni semmiben, ha nem uralod az életedet. Semmit sem tudsz megtanulni így normális szinten.
2020. nov. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!