Szerintetek reális, hogy a pszichológusok mennyi pénzt elkérnek óránként?
#20
Csakhogy az emberi elme nem programkód, hanem egy összetett, bonyolult, és máig nem teljesen megértett valami, amit ráadásul a pszichológus nem ismer teljesen, hiszen mindenki más.
Ülések sorozata kell egyáltalán ahhoz, hogy felmérje, pontosan mi a probléma, amivel szembesül. Nagyon gyakori, hogy maga a kliens sincs vele tisztában, mert teljesen mást mond, mint a valós kihívás, amivel küszködik.
Számára ugyanis valamilyen konkrét problémában ölt testet, de nem maga a tünet az, amit kezelni kell, hanem egy mélyben meghúzódó ok.
Ez a programkód esetében nincs így, teszteléssel nagyon könnyű eljutni addig, hogy melyik rész a hibás, és onnantól kezdve lehet megnézni, hogy mi és miért nem működik úgy, ahogy szeretnénk.
Az emberi elme ráadásul tele van énvédő mechanizmusokkal, ellenáll a változásnak, mert potenciális veszélynek tekinti. Ezért nem ritka, hogy sok páciens tudat alatt szabotálja az üléseket, mert már maga a megnyílás, szembesülés esetleges traumákkal egy komoly kihívás.
Ezért ezt a folyamatot autószereléshez vagy programkódjavításhoz hasonlítani meglehetősen felületes dolog. De úgy is fogalmazhatnék, hogy ég és föld a kettő.
21
Az emberi elme valóban bonyolult, viszont ha továbbra is így haladunk a fejlődéssel (vagy fele ennyire) , 20 év múlva már az AI legalább olyan szinten lesz, mint egy ember. Legalább! Értjük az elme (az agy kognitív funkciója) működését, mert nem más, mint elektrokémia. Reprodukálni sajnos a hardverek fejletlensége miatt nem tudjuk, erre kell ez a bizonyos 20 év. Keress rá a Blue Brain svájci cégre!
#22
Szimulálni lehetséges sok mindent, de attól még az emberi elme sohasem válik olyanná, amit egy pszichológus egy vagy néhány ülés alatt szavakkal "meg tud javítani". Ez rendkívül naiv feltételezés.
23
A Neuralink ezzel foglalkozik, amelyeket már állatokon tesztlnek. Tessék haladni a tudományos világgal, elvégre 2021 van! :)
#24
"A pszichiátriai (lelki) zavarok visszavetehtők elektrokémiai problémákra. Ha ezt befolyásolni, változtatni tudjuk, akkor többé nem kell ezeket elviselnünk."
Először is: nemcsak pszichiátriai zavarok vannak, hanem bizonyos helyzetek megoldására alkalmatlan gondolkodásminták, generációs (szocializációs, nem genetikai) örökségek, beszűkült látásmód, stb.
Másodszor: ezek nem "kijavítandó hibák". Sokszor csak egy megküzdési stratégiára van szüksége a páciensnek, vagy egy téves meggyőződéssel, rögzült gondolkodási sémával kell leszámolnia, és objektíven értékelnie a környezetét.
Ezek persze nem abszolút értelembe vett pszichoterápiás kihívások, de nagyon gyakori, hogy pszichológusok is ilyenekkel foglalkoznak.
27
Ilyen esetben töröljük az adott emléket, ami a problémát okozza. Gond megoldva.
#28
Annál sokkal bonyolultabb az elme működése, mintsem egy emlék jelenléte okozza a problémát.
Ez legfeljebb bizonyos traumák esetén lehetne hatásos, bár ott is megkérdőjelezhető, hogy nem rögzült-e már az adott esemény hatására egy negatív viselkedésminta, amit fel kell oldani.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!