Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » (Egykori) depressziósok!...

(Egykori) depressziósok! Leírjátok a történeteteket?

Figyelt kérdés
Mik voltak a kezdő tünetek, hogyan-és melyik depressziót diagnosztizálták, hogyan kezelték; és miket tettetek a pszichózisban?
2010. aug. 16. 22:35
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

Nem tudtam, hogy depressziós vagyok. A körbyezetenben senkinek nem volt ilyen betegsége. Még csak eszembe sem jutott. Azt gondoltam normális vagyok.

A vérvételtől mit vársz?

Milyen dokinál voltál? Pszichiáternél? És őneki nem beszéltél a főbajodról? Ha igen, az nagy hiba. Itt nincs helye a szégyenérzetnek. Amiket leírtál, egyértelmű, hogy mentális beteg vagy. Jó ez neked?

2010. aug. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

A háziorvosnál voltam, beszéltem az alvászavarról, étvágytalanságról, és arról, hogy a szüleim válnak. Olyan tünetekre kérdezett rá, amit pl. a magas pajzsmirigy s. h. okozhat.

Gondolom a vérvétel által derül ki, hogy fizikai (pl. vitamin - vagy vashiány) vagy lelki oka van a tüneteimnek.

2010. aug. 18. 18:45
 13/35 A kérdező kommentje:
És nem érzem jól magam, ezért fordultam orvoshoz. Anyum azt mondta, hogy a pszichiátriára beutaló kell, amit a háziorvos ad. Ő azonban vérvételre küldött, de holnap kiderül a vizsgálat eredménye, és hogy hogyan folytatódik a történet.
2010. aug. 18. 19:13
 14/35 anonim ***** válasza:
Anyukád nem jól tudja. A Pszichiátriára nem kell semmilyen beutaló. Fel kell hívni őket telefonon, és időpontot kell kérni, vizsgálatra. Itt nem kell semmit sem mondani. Mármint a telefonban. A dokinak aztán nagyon részletesen. Mindent őszintén. Csak ez alapján kapod a gyógyszeredet. Semmit ki ne hagyjál. Ne akarjál magadnak, és a párodnak beteg gyereket. Gyógyulj ki. Ugye Te lány vagy?
2010. aug. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

Lány vagyok, igen.

A házi orvosomnál voltam, Xanaxot írt fel.

2010. aug. 19. 15:56
 16/35 A kérdező kommentje:
Ja, azt nem írtam, hogy a vérvételen semmi rendellenességet nem találtak.
2010. aug. 19. 16:03
 17/35 anonim ***** válasza:
Ja, a háziorvos mindenkinek xanaxot ír fel. Most nagyon figyeld magadat. Ha továbbra is jönnek a rosszullétek, és a megszüntetésükre egyre gyakrabban kell a xanaxhoz nyúlnod, ne várd meg, hogy vigyenek!!! Azonnal pszichiátria. Arra is számolj, hogy ha ma kérsz időpontot, kb 3 hét mulva jutsz be. A helyedben én már hétfőn kérnék időpontot, és legfeljebb lemondanám. De azért nem ártana egy konzultáció. És nehogy most azt hidd, hogy megtettél mindent, mert voltál orvosnál....
2010. aug. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, kedvesek vagytok, sokat segítettetek! Elmegyek és kiteregetem a szennyest. :D

Ha 14 éves vagyok, akkor a gyermekpszichiátriára kérjek időpontot?

2010. aug. 21. 10:27
 19/35 anonim ***** válasza:
Ha ugyis felhívod a pszichiátriát, akkor mondd el, hogy 14 éves vagy és kérdezd meg, mi ilyenkor a teendő. Okés?
2010. aug. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
Mi a teendő? Szerintem időpontot kérek, és a személyes beszélgetésnél térek rá a megoldásba.
2010. aug. 22. 21:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!