Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » (Egykori) depressziósok!...

(Egykori) depressziósok! Leírjátok a történeteteket?

Figyelt kérdés
Mik voltak a kezdő tünetek, hogyan-és melyik depressziót diagnosztizálták, hogyan kezelték; és miket tettetek a pszichózisban?
2010. aug. 16. 22:35
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
0%

Nem. Miért kérded?

A jómultkor valaki haldokló fiatallal akart levelezni. Ugye nem te vagy?

2010. aug. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Isten őrizz!:D
2010. aug. 16. 22:43
 3/35 A kérdező kommentje:
Azért kérdem, mert érdekel. Egy depressziós öngyilkos rokonom miatt. Kíváncsi vagyok, mi zajlott benne.
2010. aug. 16. 22:45
 4/35 anonim ***** válasza:

generalizált szorongásal, szociális fóbiával, szomatikus panaszokkal és major depressziós periódusokkal küzdök évek óta. Kétszer próbáltam meg öngyilkosságot. Mostm,ár egyre jobban kezemben tartoma gyeplőt. Bár még most is rettentő feszült vagyok.

19/ F

Te milyen depresszióban szenvedsz?

2010. aug. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Én -remélem- nem vagyok depressziós, de a holnap megyek a háziorvosomhoz lehangoltsággal, alvászavarral, étvágytalansággal, stb...

A keresztapám feleségének verseit olvasgattam. Tudtam, hogy évekkel ezelőtt meghalt. De csak most, kamaszkoromba lépve mondták el nekem, hogy mániás depressziós volt, és felakasztotta magát. Úgyhogy kíváncsi lettem a témára...

2010. aug. 16. 23:04
 6/35 anonim ***** válasza:
amikor a pszichiátrián voltam ott is volt egy bipoláris beteg. Folyton risperidollal injekciózták. Attól beállt mint a gerely
2010. aug. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:

Mégiscsak leírok neked valamit!

Én váratlanul éltem át ezt a betegséget, ugyanis semmi előjele nem volt ( mondom én, de belül azért biztos volt valami). Egy éjszakai rosszulléttel kezdődőtt. De nagyon rosszullétet képzelj el, meg ijedtséget. Ez a roham. Kezdetben havi egy, aztán már szinte folyamatosan. Kórházba kerültem, ahol rögtön helyes diagnózist, és jó gyógyszert kaptam. Aránylag hamar kigyógyultam. Közben minden tünetemet, gyógyszer hatásokat kívülról, tudatosan figyeltem. Mivel a kórházban hamar jól lettem, besegítettem a nővéreknek a többiek gondozásába. Így sok mindent megfigyeltem.

A legfontosabb, hogy a saját vezérlő egységünk hibásodik meg. Ettől kezdve a leglehetetlenebb dolgokat realizálja. A beteg olyan dolgokat, mozgásokat stb. produkál, amit maga szükségesnek, és valóságosnak hisz. És nincsen legtöbbjüknek betegségtudata sem. Érted? Ezért nem akar orvoshoz menni, gyógyszert szedni. Ha mégis beszedi őket, azok a rászokásig csak rosszabbat tesznek, mint amilyen előtte volt. Persze nem az alapbetegség szempontjából, hanem mellékhatásként ujabb betegtünetek jelennek meg. De ez csak általában 2-3 hét. Aztán kezd hatni a gyógyszer, és onnantól kezdve jobb a helyzet. Nos ezt az időt kell tudni átvészelni a beteggel. Mellette kell állni, szó szerint. Ellenőrizni a gyógyszer beszedését, vígasztalni stb. Ez a nagyon veszélyes szakasz. És mindez a jobbik eset, amikor a beteg a jó gyógyszert kapta, elsőre.

Nos, a doki két dologból tud tájékozódni

1. amit a beteg elmond. ( ha itt valami kimarad, pl. szégyenből, feledékenységból, akkor az a gyógyszerból is kimarad)

2. Kérdések, tesztek alapján.

Ha van még kérdésed írd meg.

2010. aug. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Tudtad, hogy depressziós vagy?

Én ott tartok, hogy az ad megnyugvást, ha alkoholt iszom, vagy füvet szívok (és már vagdostam a kezemet, na attól is megnyugodtam)...Mindezt nem is havonta, hanem ritkábban teszem, akkor jobban leszek egy napig.

Persze jól tanulok, festek, gitározom, de hát egyáltalán nem gondolom, hogy minden rendben van.

Voltam az orvosnál. Elmondtam, hogy nem alszom jól, nincs étvágyam, fogytam, remeg a kezem; és hogy válnak az ősök. (A félelmeimről , kényszerképzeteimről nem beszéltem.) Elküldött vérvételre. Talán meggyógyulok.

2010. aug. 17. 15:38
 9/35 anonim ***** válasza:
A párom meghalt, balesetünk volt. Ezt nem tudtam feldolgozni, bipoláris zavarral -azaz mániás depresszióval- diagnosztizáltak. De ha megkérdezel bárkit, hidd el mindenkinek van egy szomorú története és attól, hogy elkeseredett vagy, még nem vagy depressziós!
2010. aug. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Hát remélem is.
2010. aug. 18. 11:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!