Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől van ez a "fóbia"? Elmúlik?

Mitől van ez a "fóbia"? Elmúlik?

Figyelt kérdés

Nemtudom hogy ez fóbia lett e, de elalvás elött a nagykéseket el kell raknom egy helyre ahol nem lehet észrevenni.

amikor pici voltam apám egyszer késsel jött a családnak.Emiatt lehet?? de csak 10 éves lehettem..És hogyan múlik el,mert nagyon zavar.nemtudok ugy elaludni,ha nem nézem meg minden este hogy nincs -e elöl kés..segitsetek!

20/L


2010. aug. 13. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem e miatt lehet..

amikor az apukád ezt csinálta este volt?

szerintem ez valami szorongás.. olyasmi hogy a tudatalattid azért akarja hogy ne lássák a kést hogy ne éld át azt még egyszer mármint azért dugod el hogy ne lássák és ne tudjanak neked menni.. nem vagyok jártas az ilyenekben de szerintem valami ilyesmi lehet.. mert ha kiskorában történik valami egy gyerekkel akkor az nagy hatással van a lelkére.. és azért fóbiák,szorongások alakulnak ki..

de nem biztos de én ezzel tudom magyarázni:)

2010. aug. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

hát, ez nem könnyű, de ha elmész egy pszichiáterhez, biztos tud segíteni.

szurkolok neked!

azt hiszem ezt kényszerbetegségnek hívják

2010. aug. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy emiatt van. 21:54, te nem pszichiátert, hanme pszichológust akartál ajánlani, szerintem is ő tud segíteni ezen.
2010. aug. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2010. aug. 14. 10:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Inkább pszihiáterhez menj, mert ő tud csak gyógyszert felírni.
2012. szept. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!