Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most mit csináljak? (Kérdésed...

Most mit csináljak? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Apu nagyon megörült, hogy végre elmegyek pszichiáterhez (már régóta könyörög nekem emiatt). És most annyira vidám, olyan idegesítően vidám, szerintem azt hiszi, hogy mostantól minden másképp lesz és "megjavulok" vagy mostantól átlagosan normális leszek. De tudom, hogy nem így van, nagyon kevés emberen tud ténylegesen segíteni a pszichiáter. Van, akit gyógyszereznek élete végig, van akinek terápiára kell járni, de igazán nem változik meg senki. Vagy tévedek? Van esélyem, hogy megváltozzak? Félek a diagnózistól is, félek, hogy Apu nagyot fog csalódni, amikor kiderül majd, hogy milyen "bajaim" vannak. Ráadásul megkért, hogy menjek el vele hétvégén valahova (kávézóba), hogy tudjunk kettesben beszélngetni egy kicsit. De nem is fogja föl, hogy mekkora kérés, hiszen már 3 éve nem voltam sehol, még egy közértben is az ájulás kerülget, és beszélgetni sem tudok normálisan. Nem tudok az emberek szemébe nézni, mert ettől is rosszul vagyok. Nem várhatná el tőlem, hogy elmenjek vele andalogni és beszélgessek úgy vele 8vagy bárkivel), hogy totál rosszul vagyok, izzadok...stb. És nem tudom, hogy mondjam el neki, hogy ennyire elfajult a helyzet (próbálom titkolni), mert kétféleképpen szokott reagálni az ilyen bejelentésekre: 'A': teljesen magába roskad, és kijelenti, hogy menthetetlen vagyok vagy 'B': kinevet, ami rosszabb, mert látom, hogy nem veszi komolyan, mennyire rossz állapotban vagyok és megalázó is, ha nevetnek rajtad. Nem tudom most mit csináljak. És azzal is meg kell bírkóznom, hogy eljussak a pszichiáterhez tömegközlekedéssel, ami maga a pokol. De nem akarom elrontani sem a jókedvét, mert anyira örül, hogy megoldódni látszik a "kis" problémám. Adjatok légyszi tanácsot, mit mondjak neki? Hogy magyarázzam el, hogy nem vagyok alkalmas arra, hogy beszélgessek vele kávézókban? Ki fog borulni, vagy kinevet. :(
2010. aug. 12. 15:41
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Meg ha gondolod, utána olvashatsz a kognitív-viselkedésterápiának, azt mondják a szorongásokat ez orvosolja a leghatékonyabban.
2010. aug. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
De a szüleim nem akarják, hogy gyógyszereket szedjek és az én fülembe is bogarat ültettek már ezzel kapcsolatban. Anyu még egy dvd-t is vett nekem (az a címe, hogy "Pszichiátria- a halálipar). És egyrész bízok benne, hogy a gyógyszerek segítenek, mert van olyan ismerősöm, akinek segített, ugyanakkor félek is a gyógyszerektől, mi van ha az ellenkezőjét váljaki annak, amire számítunk és még rosszabb lesz a helyzet, mint előtte volt, mert ilyen esetet is ismerek. Meg eleve utálom a tudatmodósító szereket, még alkoholt sem iszom soha, mert írtózok az ilyenektől, mármint amitől megváltozom, ez olyan ijesztő. De mindent megteszek, kiváltom a gyógyszert, ha felírja a doki, de átgondolom párszor, még mielőtt beveszem. Mégegyszer köszi a segítséget (mindenkinek).
2010. aug. 13. 14:28
 23/31 A kérdező kommentje:
Utána olvastam. És nem egészen értem, illetve érteni értem, csak nem tudo elképzelni hogy gyakorlatban hogy zajlik egy ilyen terápiás foglalkozás. De hát majd úgy is kiderül, abban bízom, hogy inkább terápiát javasol majd az orvos, bár mindkét "gyógymódtól" félek. A gyógyszertől már elmagyaráztam,, miért tartok. A terápia, meg önbagában ijesztő, főleg ha csoportos. Egy csomó emberrel. Kész horror.
2010. aug. 13. 14:31
 24/31 anonim ***** válasza:

"ugyanakkor félek is a gyógyszerektől, mi van ha az ellenkezőjét váljaki annak, amire számítunk és még rosszabb lesz a helyzet"


Ha ez bekövetkezne, akkor szolsz az orvosnak és felír egy másikat. Sokféle ilyen gyógyszer van, valamelyik biztos használ majd.

2010. aug. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim válasza:

szia!

nekem is volt ilyesféle betegségem, talán enyhébb, nem tudom...

szóval ha lesétáltam másik utcáig(kb2-3perc), elkezdtem pszihésen fulladni, légszomjam voltm izzadtam szédültem, hányingerem lett, nyomott a fejem, lüktetett, szaporábban vert a szívem, elzsibbadt a bal, majd jobb kezem, aztán szépen a lábaim is, és nem tudtam egy összefüggő mondatot kreálni.... egy ideig megadtam magam ennek a "betegségnek", fejet hajtva neki semmit de tényleg semmit nem csináltam....kutyát ágyamra vettem, leéltem vele egy nyarat egy szobában. ha utazni mentünk ugyanazok a tünetek jelentek meg, amik sétácskáim alkalmával, csak úgy mertünk utazni, ha nyugtató volt nálunk, ha nagyon vészes lenne a helyzet.ha ünnepelni mentünk szüli-névnapot, utazástól, majd az ott léttől lettem rosszul, majd attól a kilátástalan helyzettől, hogy mikor lehetek újra a biztonságos szobámban.......:(

voltam kórházban, aztán pszihiáternél, aki javasolt egy pszihológust..kaptam gyógyszert...xanax-ot ne fogadd el, kérj másikat(egyéni tapasztalat).

egy jó ideig kellett szednem szorongás gátlót, ami jó volt, azt hiszem egy-két hét átfutása van, mire használ, és érezhető is.

bár én egy ideig szedtem, aztán abba hagytam megint kellett szednem, de letettem.... ha nagyon gázul voltam vettem be egy minimális erősségű, inkább Béres által gyártott gyógyfüves altató-nyugtató szerűséget, és lepihentem.

igyekeztem minél messzebb merészkedni(feszegetni a saját határaimat), aztán kevésbé voltam rossszul, akkor még messzebb mentem, és így így egyre többet sétáltattam magam... van h direkt belekényszerítem magam olyan helyzetekbe amitől tartok, mert azt is meg kell tapasztalnom, és ha magam indulok bele, bárhogy is alakul nem leszek elkeseredve, mert tudom, h megpróbáltam. de semmi elől ne zárkózz el, a lényege sztem elsőként ez...a hozzáálllás...(van hogy most is kicsit rosszabbul vagyok a melegben, ekkor kicsit kihat a múltbani érzés a jelenemre, de tudom h ha baj van telefonon szólok valakimnek, ő hazasegít, szerencsémre, de ez eddig csak max kétszer fordult elő két év alatt)

tudom van az a tudatos meg tudatalatti, a tudatost próbáld meg arra terelni, h sikerülni fog, menni fog, akarom, akarnom kell, jól akarom magam érezni, boldog akarok lenni, és ezért ezt az akadályt le kell győznöm.

ez egy nagy tégla fal, amelyet egy kis segítséggel, de egymagad kell hogy téglánként lebontsd....:D

menni fog hidd el, és sokkal könnyebb lesz az életed!!!

kívánok sok szerencsét,kitartást! és kedden tényleg írd meg, hogy és mi történt!

sziamia:)

2010. aug. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim válasza:

csoportos terápiát se úgy fogd fel, h ültök és mindenki megvallja a maga baját..

én voltam, és annyira megtetszett, hogy szívesen mentem...

voltak általános kérdések, és kérdezgettük egymást, vagy minket...de tök 7köznapiak. és más válaszából az egész csoport szűr le valamit, majd a véleményünket elmondtuk a válaszolónak, és a többieknek. kérdések válaszok alapján nem a pszihiáter hanem mi; a terápián részt vett emberkék adtunk egymásnak tanácsokat, és támasztottuk azt alá... akkor volt h közösen kellett valami plakátot rajzolni, szóval egyáltalán nem egy ránkerőltetett valami:)

a lényeg az volt h más, idegen; nálunk fiatalabb idősebb, más nemű, vagy épp azonos nemű; ismeretlen emberekkel

kontaktust vegyünk fel, elkezdjünk beszélgetni, majd együtt dolgozni...

észrese vettem és nekiálltam másokkal beszélgetni, előtte

még hozzám közel állókkal se igazán...

ne félj tőle:)

2010. aug. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást, de én nem vagyok annyira lelkes. A pszichiátertől félek. A gyógyszertől félek, és a terápiától is nagyon félek. Akármi is lesz végül én az egészet végig fogom aggódni, izgulni, félni, rettegni. Főleg, hogy nem csak a "szocializáltságommal" vannak gondok. Van még ezer más, különböző problémám, ami annyira nyomasztó... Most minden olyan nyomasztó, mindegy, majd kedden doki, utána élménybeszámoló. És mégegyszer köszönöm a segítséget és a bíztatást minden válaszolónak.
2010. aug. 14. 23:29
 28/31 A kérdező kommentje:
Ma voltam pszichiáternél. Kur*va sz@r volt. A doki oltári nagy hülyeségeket kérdezett, pl.: mikor kezdtem el menstruálni, dohányzom e, mikor hagytam abba a sulit (azt nem kérdezte, hogy miért hagytam abba a sulit meg ilyenek...), mi szeretnék lenni, ha "nagy" leszek, volt e fejsérülésem valaha és hogy volt e bárki öngyilkos a családomban. Aztán megdícsérte a derékig érő hajamat. És felírt két gyógyszert. Az egyik antidepresszáns, a másik szorongásgátló. De milyen alapon írt fel nekem bármit, nem tudom, mert magamról kb két szót tudtam beszélni. Semmi olyat nem kérdezett, amiből kiderült volna, hogy mi bajom van. Na mindegy, azon kívül, hogy végig az ájulás kerülgetett és teljesen leizadtam, tök felesleges volt elmenni oda. Majd keresek mások orvost.
2010. aug. 16. 21:26
 29/31 anonim válasza:

sziamia:)

figyi, hidd el, értik a dolgukat, az ember sok olyan tünetet produkál amit vagy ő vagy közvetlen környezete észre se vesz, de egy szakavatott mindent ért; pl testtartás, látja h ha valaki feszült szorong!

szerintem add át magad a terápiáknak!

a pszihológia nagyon összetett küldő/belső dolog ahhoz h mi "egyszerű" emberek megértsük:)

sztem tarts ki!

átérzem h h érzel sokáig voltam énis így!!

kitartássst!

2010. aug. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Nem, van amelyik nem érti a dolgát. Sajnos. Vagy túl tapasztalatlan még, vagy túl öreg és keveri a dolgokta. Pl.: ez a pszichiáter kb 85 éves volt. Na mindegy. Van vagy 40 féle fóbiám, egyet sem állapított meg. Persze nem véletlen, rá sem kérdezett a félelmeimre. Mondom, hülyeségeket kérdezett. És biztos vagyok benne, hogy ez a Dr.nő szerződésben áll a gyógyszercéggel és csak azért írta fel nekem ezeket a (nagyon erős és függőséget okozó) gyógyszereket, mert ő ezezn pénzt keres. Ennyi. Keresek egy fiatalabb, jobb dokit. Vagy sz@rok inkább az egészre. :S
2010. aug. 19. 09:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!