Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most mit csináljak? (Kérdésed...

Most mit csináljak? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Apu nagyon megörült, hogy végre elmegyek pszichiáterhez (már régóta könyörög nekem emiatt). És most annyira vidám, olyan idegesítően vidám, szerintem azt hiszi, hogy mostantól minden másképp lesz és "megjavulok" vagy mostantól átlagosan normális leszek. De tudom, hogy nem így van, nagyon kevés emberen tud ténylegesen segíteni a pszichiáter. Van, akit gyógyszereznek élete végig, van akinek terápiára kell járni, de igazán nem változik meg senki. Vagy tévedek? Van esélyem, hogy megváltozzak? Félek a diagnózistól is, félek, hogy Apu nagyot fog csalódni, amikor kiderül majd, hogy milyen "bajaim" vannak. Ráadásul megkért, hogy menjek el vele hétvégén valahova (kávézóba), hogy tudjunk kettesben beszélngetni egy kicsit. De nem is fogja föl, hogy mekkora kérés, hiszen már 3 éve nem voltam sehol, még egy közértben is az ájulás kerülget, és beszélgetni sem tudok normálisan. Nem tudok az emberek szemébe nézni, mert ettől is rosszul vagyok. Nem várhatná el tőlem, hogy elmenjek vele andalogni és beszélgessek úgy vele 8vagy bárkivel), hogy totál rosszul vagyok, izzadok...stb. És nem tudom, hogy mondjam el neki, hogy ennyire elfajult a helyzet (próbálom titkolni), mert kétféleképpen szokott reagálni az ilyen bejelentésekre: 'A': teljesen magába roskad, és kijelenti, hogy menthetetlen vagyok vagy 'B': kinevet, ami rosszabb, mert látom, hogy nem veszi komolyan, mennyire rossz állapotban vagyok és megalázó is, ha nevetnek rajtad. Nem tudom most mit csináljak. És azzal is meg kell bírkóznom, hogy eljussak a pszichiáterhez tömegközlekedéssel, ami maga a pokol. De nem akarom elrontani sem a jókedvét, mert anyira örül, hogy megoldódni látszik a "kis" problémám. Adjatok légyszi tanácsot, mit mondjak neki? Hogy magyarázzam el, hogy nem vagyok alkalmas arra, hogy beszélgessek vele kávézókban? Ki fog borulni, vagy kinevet. :(
2010. aug. 12. 15:41
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
Ugyanez vagyok csak 18F-ben, ha szeretnél beszélgetni, írj....
2010. aug. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Szia. Persze, szívesen beszélgetek. Add meg az msn címed, ha van, vagy írj privát üzenetet.
2010. aug. 12. 22:21
 13/31 anonim ***** válasza:
Én azon csodálkozok, hogy évek óta tudjátok, hogy mentális beteg vagy, és csak most juttok el odáig, hogy orvoshoz juttassad magadat. Szerintem erre a betegségre nem magán-pszihológus kell, hanem sztk-s pszichiáter. Az ráadásul ingyenes is. És ő javasolhat ( felírhat receptre egy pszichológust, ha ugy látja, hogy szükséged van rá. Egyébként a szüleid nem élnek együtt? Anyukád hogy hagyhatta idáig fajulni a betegségedet? Vagy ennek is oka van? Netán més betegséged is van?
2010. aug. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Hát. Nem mondhatod egy szociofóbnak, hogy menjen a belvárosba és intézze az ügyeit, amikor attól is elájul, ha valaki megkérdi tőle, hogy mennyi az idő. És régebben csak egyedül tudtam volna pszichiáterhez menni, mert a szüleim és a testvérem dolgoztak. Most olyan a helyzet, hogy el tudnak kísérni és pénz is van rá. A szüleim pedig, hát... nem voltak nagy segítség, de erre nem akarok kitérni. SZTK-ás orvoshoz pedig nem megyek. Amikor az anyukám meg akarta ölni magát, és pszichiátriára került, az SZTK-ás orvos simán hazaengedte, pedig segítségre lett volna szüksége. Ennyit erről, olcsó húsnak híg a leve és ez az orvosokra is vonatkozik. Marad a magánrendelés. És 3-4 évig tartott, mire rávettem magam, hogy szakemberhez forduljak, ez van. És még így is félek, hogy bármikor meggondolhatom magam és akkor búcsút inthetek a gyógyulásnak. Pedig én annyira szeretnék normális lenni. Már csak azért is, hogy a családom boldog legyen. De annyira félek a pszichiátertől.


Nem tudom, hogy milyen betegségeim lehetnek még, ezt majd az orvos megmondja, ha minden jól megy. Biztos van pár bajom, hiszen nem normális, hogy 3-4 éve nem voltam sehol, nem merek kimenni a házból, ha meg mégis, akkor elájulok a Match kellős közepén, a buszon. Metrón már nem utaztam Isten tudja mióta. És amikor utaztam, akkor minden megállónál leszálltam és megvártam a következő metrót, mert olyan rosszul voltam. Hogy ez klausztrofóbia, szociofóbia, pánik vagy szorongás, nem tudom, de remélem gyógyítható. Minden esetre próbálkozom, már az is haladás, hogy segítséget kértem aputól.

2010. aug. 12. 22:58
 15/31 A kérdező kommentje:
A magán Pszichiáter is felírhat gyógyszert és elküldhet terápiára is. Nem mintha elmennék a terápiára, kötve hiszem, hogy oda kísérettel is lehet menni, de egyedül biztos nem megyek társaságba. Gyógyszert meg csak akkor vennék be, ha nagyon muszáj lenne. Szóval én sem tudom, mit várok a dokitól, de reménykedem, hátha lesz valami, ami segít...
2010. aug. 12. 23:02
 16/31 anonim ***** válasza:

Pedig a pszichiáter gyógyszert ír fel VAGY terápiára küld, ezt a két dolgot tudja csinálni. És ha valakinek, akkor neked nagyon muszáj gyógyszert szedned, ezt legalább be kellene látnod, mielőtt odamész, mert ha nem, akkor nem fog tudni segíteni.


Apukádnak pedig mondd meg, hogy szívesen beszélgetsz vele, de beszélgessetek inkább otthon... Csináljatok teát, vagy egy jó kávét, vagy valami, ugyanúgy le lehet ülni hozzá beszélgetni.


Sok sikert mindenhez, jobbulást neked!

2010. aug. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Sűrgősen pszichiáter vagy pszichológus, mert ha nem teszel valamit ez ellen, ebből nagyon komoly mentális betegséged is lehet!

Csodát ne várj tőlük, csak rajtad múlik és a hozzáállásodon!

De tulajdonképpen mitől félsz? Az emberektől vagy a helyektől és helyzetektől, ahonnan a menekülés nehéz?

2010. aug. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim válasza:

Nekem is ilyen volt a rokonom, hogy nem tudott egyedül kimenni az utcára mert akkor rosszul érzi magát az emberektől. Csak a sarki kisboltba ment el egyedül esetleg. Bár kísérettel elment máshova, de egyedül utazni nem mert. Neki tán évtizedig így volt. Aztán anyukám ajánlotta hogy menjen el orvoshoz, és az ír fel neki gyógyszert. Anyukám egy időben depresszióba esett, ő se mert kimenni az utcára, utálta a tömeget. Neki keresztanyukám mondta, hogy menjen el orvoshoz. És bizony segített is neki, 10 éve szed gyógyszert, és így rendben van, már tán túl sokat is megy a városba emberek közé :)

Na és a rokonunk elszánta magát és elment orvoshoz, felírt neki Rivotril-t (amit anyukám is szedett 9 évig, már más gyógyszert szed) és azóta mintha kicserélték volna :) Még ide nálunk is elmer már jönni tömegközlekedéssel 30 km távolságra :)

És ha apukád kinevet vagy nem veszi komolyan amit mondasz, akkor mondd meg neki egyszerűen hogy te neked ez nem megy könnyen. Gondolok arra hogy nem akarsz kávézóba menni. Lehet nehéz neki elmondanod, de ha elmered mondani, akkor meg kell értenie.

Szerintem kérj meg családból valakit hogy kísérjen el. Ha eljutsz az orvoshoz, akkor már közeledsz a megoldás felé. Ha gyógyszert ír akkor azt fogadd el és azt szedd, ha terápiára küld akkor arra kell menned, de elkísérhetnek oda téged, nem kell egyedül menned.

Én szorítok neked hogy megoldódjon ez a problémád, én tudom milyen rossz ez, anyukámról és a rokonomról tudom.

2010. aug. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

12:14: nem tudom pontosan mitől félek. Csak félek, hogy útközben bajom esik, félek, a pszichiátertől is, hogy milyen ember, gonosz e. Mindentől félek.



12:34: köszi a bíztatást. De félek gyógyszert bevenni. Ha beveszem a gyógyszert, akkor én már nem is én leszek, nem? Na mindegy, lesz, ami lesz, megpróbálok megbízni az orvosomban és ha gyógyszert ír fel, akkor megfontolom, hogy bevegyem e. De a terápának jobban örülnék, főleg, ha nem kell egyedül mennem. Köszönöm mégegyszer a válaszokat.

2010. aug. 13. 13:21
 20/31 anonim ***** válasza:

Ha felírja a gyógyszert, akkor vedd be, mert különben semmi értelme nincs, hogy elmenj a pszichiáterhez.

Kb. 2 hét után fejtik hatásukat az ilyen gyógyszerek, ne hogy az legyen, hogy pár nap után abba hagyod a szedését, mert nem használ!

2010. aug. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!