Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most mit csináljak? (Kérdésed...

Most mit csináljak? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Apu nagyon megörült, hogy végre elmegyek pszichiáterhez (már régóta könyörög nekem emiatt). És most annyira vidám, olyan idegesítően vidám, szerintem azt hiszi, hogy mostantól minden másképp lesz és "megjavulok" vagy mostantól átlagosan normális leszek. De tudom, hogy nem így van, nagyon kevés emberen tud ténylegesen segíteni a pszichiáter. Van, akit gyógyszereznek élete végig, van akinek terápiára kell járni, de igazán nem változik meg senki. Vagy tévedek? Van esélyem, hogy megváltozzak? Félek a diagnózistól is, félek, hogy Apu nagyot fog csalódni, amikor kiderül majd, hogy milyen "bajaim" vannak. Ráadásul megkért, hogy menjek el vele hétvégén valahova (kávézóba), hogy tudjunk kettesben beszélngetni egy kicsit. De nem is fogja föl, hogy mekkora kérés, hiszen már 3 éve nem voltam sehol, még egy közértben is az ájulás kerülget, és beszélgetni sem tudok normálisan. Nem tudok az emberek szemébe nézni, mert ettől is rosszul vagyok. Nem várhatná el tőlem, hogy elmenjek vele andalogni és beszélgessek úgy vele 8vagy bárkivel), hogy totál rosszul vagyok, izzadok...stb. És nem tudom, hogy mondjam el neki, hogy ennyire elfajult a helyzet (próbálom titkolni), mert kétféleképpen szokott reagálni az ilyen bejelentésekre: 'A': teljesen magába roskad, és kijelenti, hogy menthetetlen vagyok vagy 'B': kinevet, ami rosszabb, mert látom, hogy nem veszi komolyan, mennyire rossz állapotban vagyok és megalázó is, ha nevetnek rajtad. Nem tudom most mit csináljak. És azzal is meg kell bírkóznom, hogy eljussak a pszichiáterhez tömegközlekedéssel, ami maga a pokol. De nem akarom elrontani sem a jókedvét, mert anyira örül, hogy megoldódni látszik a "kis" problémám. Adjatok légyszi tanácsot, mit mondjak neki? Hogy magyarázzam el, hogy nem vagyok alkalmas arra, hogy beszélgessek vele kávézókban? Ki fog borulni, vagy kinevet. :(
2010. aug. 12. 15:41
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
Szia! Hány éves vagy? Lány vagy fiu? És mi a problémád, társaságban rosszul érzed magad? Kérd meg, hogy inkább otthon beszéljetek, vagy valami közelebbi helyen.
2010. aug. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

Már jóval korábban kellett volna menned pszichiáterhez. Apukádat kérd meg, hogy kísérjen el vagy vigyen el, ha van kocsitok, boldogan meg fogja tenni.

Ha ez nem megoldható, hívj taxit.

Jobbulást

2010. aug. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Lány vagyok (20 éves), de ha megkérem, akkor kérdezni fogja, hogy miért nem akarok elmenni vele és akkor válaszolnom kell neki. Onnantól meg vagy kinevet engem vagy kiborul, hogy egy rakás sza*r vagyok.
2010. aug. 12. 15:54
 4/31 A kérdező kommentje:
Tudom, igazad van, de amikor csak szóba kerül, hogy el kell mennem (akár pszichiáterhez, akár bevásárolni) teljesen bepánikolok és rosszul leszek, képtelen voltam eddig rávenni magam. Most is csak a családomra való tekintettel fordulok szakmebrhez, mert látom, hogy nem jó ez így nekik. Apu azt mondta, hogy hív nekem taxit (de a taxiban mindíg hányingerem van és légszomjam) és nem állunk olyan jól anyagilag, hogy taxi-zgassunk jobbr-balra. Nem kérhetem tőle, hogy plusz még ezt is fizesse a pszichiáteren kívül...
2010. aug. 12. 15:57
 5/31 anonim válasza:
első vagyok: amugy jársz suliba?
2010. aug. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Nem. 16 évesen kiiratkoztam. Nem bírtam tovább a mindennapi stresszt.
2010. aug. 12. 16:09
 7/31 anonim válasza:
megint első vagyok: Nagyon nehéz lehet a helyzeted:/ azt tudod később mit szeretnél csinálni, mi érdekel? nincs valaki jó barátod, akivel meg tudsz beszélni mindent?
2010. aug. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Nincsenek barátaim. Mindet "elhagytam", nem tudtam velük érintkezni, mert ahoz is ki kellett volna mennem a házból, meg velük sem tudtam már úgy "normálisan" beszélgetni, eluralkodtak rajtam a gátlásaim, a félelmeim, a pánik... Van egy testvérem, vele mindenről tudok beszélgetni, de ez nem nagy segítség, sőt, színte abban támogat, hogy még jobban szociofóbbá váljak.


A kérdésedre válaszolva: nincsenek céljaim. Semmit sem szeretek igazán. Nincs semmi célom, nem szeretek semmit sem csinálni. Még amikor tini voltam, egy discoba is nehezmre esett elmenni, mert nem élveztem a szórakozást és ez a mai napig így van. Egyszerűen nem tudok szórakozni. Nem csak a mentális problémáim miatt, hanem mert semmi sem szórakoztat. Nincs hobbim se, semmi. :S Jól esik, hogy együtt érzel, remélem majd jobb lesz egyszer... Remélem a pszichiáter tud segíteni.

2010. aug. 12. 18:33
 9/31 anonim válasza:
megint én vagyok: Tuti jobb lesz! Gondolj arra, hogy amilyen rossz most, olyan jó lehet majd, ha sikerül kinyílnod:) Mikor mész először? Majd írd meg milyen volt!
2010. aug. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Nem tudom, apu intézi, mert telefonálni sem tudok. (:D)

Azt hiszem kedden. Majd elmondom milyen volt, de már előre félek, nem olyan könnyű magamról őszintén beszélni egy idegennel. :S De hajrázok magamnak! :)

2010. aug. 12. 19:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!