Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi van velem? Depresszió?

Mi van velem? Depresszió?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, pánikbeteg és hipochonder. Régen is volt ilyenem, mikor rosszabb volt az életem, de elmúlt, most május óta újra visszajött. Régen nem okozott gondot hha a barátokkal találkozni kellett, vagy bulizni mentünk, most semmihez nincs kedvem, csak ülni magamnak, néha már azt sem tudom hanyadika van, milyen nap, annyira semmilyenek a mindennapjaim. Hajnal 4kor alszom el, délbe kelek általába, utána unatkozom. Minden kis dolgot észreveszek magamon, és rögtön megállapítom hogy halálos beteg vagyok. Pánikbetegségek kínoznak, fáradékonnyá váltam, életkedvem elment mindentől, néha úgy érzem semmire se vagyok jó. Sokszor van olyan érzésem h kezdek megbolondulni. Mit tehetnék?? Nyugtató teákat iszok, de néha már az sem segít :S Olyan fiatal vagyok még, és annyira rossz h nem tudom élvezni az életet :S

A nyáron 2 esemény volt amin jól éreztem magam, érdekes h ott semmi tünetet nem produkáltam, nem féltem, és nem voltam a halálomon:S de ezenkívül semmihez sincs kedvem, nincsennek olyan barátaim sem akikkel jól tudnám magam érezni, vagy kirángatnának ebből...


2010. aug. 7. 22:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Miből élsz? Egyébként igen, depresszió, menj orvoshoz, de ki tudod magad rángatni belőle - ezek szerint tudod - akkor hajrá. Tőled függ, hogy boldog vagy vagy boldogtalan.
2010. aug. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnállak,tényleg fiatal vagy még...szerintem menj el orvoshoz,mozdulj ki otthonról kicsit,esetleg bulizz,vagy bármi ami jobb kedvre derÍt...és egy megértő barát vagy valaki van melletedd,gondolom,aki segit neked a nehéz időszakaidon.legy optimista.remélem segitettem.
2010. aug. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

főiskolai hallgató vagyok, nem élek semmiből, szüleim támogatnak. Néha már félek magamtól, anya nem hiszi el, h a fájdalom, meg a tünetek amiket érzek valósak. Esténként görcsbe van mindenem, nem bírok feloldódni, nyugton lenni, nem tudom sehol se jól érezni magam, mert félek h meghalok. Múltkor például észrevettem, hogy a bokámnál tök vékony. Elkezdtem mondogatni magamnak h ez csontrák, és meg fogok halni, azért vékonyodott el a lábam. Rengeteg ilyen van még, ezek persze elmúlnak, helyette jön újabb tünet, máshol.

Igaz barátaim nincsennek, ki se mozdulok itthonról, nem ismerkedek nem csinálok semmit. Világ életembe egy szerencsétlenség voltam, bármi rossz ami megtörténhet az emberrel, nos az velem meg is történt, persze sose óriási dolgok, inkább kis apróbbak, de abból volt bőven. Sose voltam szerencsés semmibe. Szerelmi életem a nullán van, tetszem sokaknak, de egynek sem kellenék hosszútávra. Emberekkel nehezen ismerkedek, nem merek hozzájuk szólni, mi van hogyha hülyeséget mondanék, vagy nem kiváncsiak rám. Felém se nyit senki. Szüleimmel úgy nagyjából jó a viszonyom, de már unják h hónapok óta csak a halálomon vagyok, ha fáj valamim, vagy pánikrohamom van akkor meghalni készülök. És gondolják h nincs szervi baj, mert tiniként is eljátszottam hasonló tüneteket. Egyik nap örülök h elmúlt a nehézlégzésem, másnap jön egy újabb tünet.. azis elmúlik, jön még egy új, ha nem akkor elkezdem rögzíteni magamba h tuti rákos vagyok. Olyan ez mint egy körforgás, de nagyon szeretnék kiszállni, de spec most egyáltalán nincs semmi amibe örömömet lelném, vagy segítségemre lenni. Legszívesebben lefeküdnék aludni, és felkelnék pár hét múlva, legalább addig se kell kínlódnom.

2010. aug. 7. 22:47
 4/7 A kérdező kommentje:

ja, és a másik hogy csak eszek meg eszek, meg hízok meg hízok. Régen mindig fogyóztam, volt annyi akaraterőm h alig ettem 4-5 napig, és szépen karcsúsodtam, csinos voltam, de mára már látom h kezdek hízni, és nem bírom megállni h ne egyek, kimegyek és felfalom a hűtőt... aztán van h kész, 1 hétig ételre se bírok nézni :/


legújabb most az agydaganat nálam fáj a fejem, meg fura gondolataim vannak, és a normális eszemmel tudom h mik az agydaganat tünetei, h milyen kemények, anya is mondja h látszik h még nem láttam igazi rákost, mert ha tudnám mi az egyből egészségesnek titulálnám magam... viszont a "másik énem" meg rögzíti h tuti rákos vagyok, és ha az is lennék megse lepődnék már, úgyis minden rossz megtörténik velem.

2010. aug. 7. 22:52
 5/7 A kérdező kommentje:

és nem tőlem függ h boldog vagyok-e v sem, mert próbáltam az lenni,de soha nem jött össze, próbáltam emberek felé nyitni, átvertek, bizalmatlan vagyok már, és nincs kedvem semmihez :(

barátnőm hívott tegnap bulizni, nem mentem, mert tudom h csak érdekből hív. Csoporttársaim 1-2 felkeresett, akikről azt hittem barátaim, egész nyáron tojtak rám, most kezdtek el írkálni, mert h jön a suli ...

2010. aug. 7. 22:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Pszichoterapeutához fordulj, aki lelki bajok gyógyítására továbbképzett szakember, lehet akár orvos, akár pszichológus alapképzettségű. A gyors és korszerű módszer az integratív pszichoterápia. Keresővel megtudhatod, hogy mi az. Sajnos, a tanács, hogy szedd össze magadat, ilyen esetben már kevés.
2010. aug. 8. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Segítség, azaz gyógyulás nélkül ilyen nyamvadtul fogod leélni egész életedet - súlyos terhet rakva hozzátartozóidra. Mert kevés rosszabb dolog van, mint egy képzeltbeteg és rosszkedvű p...a a környezetben.
2010. aug. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!