Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan tudom, hogy mi pánikroh...

Honnan tudom, hogy mi pánikroham és mi "valóság"?

Figyelt kérdés
Hónapok óta egyre gyakrabban vagyok rosszul előjel nélkül. Voltam már vizsgálva de fizikailag mindent rendben találtak. Mégis napi többször hirtelen légszomjam lesz, felpörög a szívem üldögélés közben, fáj a mellkasom, néha enyhe hányingerem is van vagy remegek/zsibbadok. Van amikor hirtelen nagyon rosszul vagyok, de mostanság inkább egész nap fenn áll a dolog, csak ilyen hullámokban jön. Ez pánikrohamnak számít? Hogyan vészeljem át? Mondják, hogy el kell terelni a figyelmet, de nagyon nehéz úgy, hogy az egyik alap létfunkcióm nem megfelelően működik és fájdalmam van.

2020. szept. 9. 18:23
 1/5 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy elaludni is nagyon nehéz, főleg estefelé erősödik fel.
2020. szept. 9. 18:24
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez nem pánikrohamnak, hanem pánikbetegségnek látszik (csökkent hírmolekula szint, antidepresszáns szükséges lehet).
2020. szept. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A pánikbetegség definíció szerint min 4 pánikroham havonta...csak szólok.

Amit leírt az pánikroham, közte erős szorongással.

2020. szept. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Valamilyen szinten kordában tudom még tartani, főleg így hogy megbizonyosodtam nem szervi eredetű, azonban jól nem épp tudom érezni magam. Később rosszabb lesz? Ilyen esetben is már kezeltetni kell? Korábban is voltak időnként pánikrohamaim, de nem voltak olyan "látványosak" sokszor csak ok nélkül bőgtem és felpörgött a szívem. De olyan is volt hogy remegtem, ziháltam és rettegtem, hogy meghalok, hogy épp infarktusom van. Nem jegyeztem fel hányszor jelentkeznek. Most 5 napja tart ez a folyamatos hullámzó nehézlégzés, remegés és heves szívdobogás érzés kombó. Kezdek kétségbe esni. Január óta romlik a pszichés állapotom.
2020. szept. 9. 21:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, később rosszabb lesz, de ilyenkor még senki sem kezelteti, mert reménykedik, hogy mégsem.
2020. szept. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!