Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Entomofóbiát hogy tudnám...

Entomofóbiát hogy tudnám legyőzni?

Figyelt kérdés

Mostmár nagyon durva:S edig csak pók volt meg nagyobb rovarok, de mostmár egy nagyobbfajta légytől is félek:S

Ráadásul mindenki barbie-lánynak néz emiatt:SSS


2010. aug. 4. 23:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Hé-hé, álljon meg a menet! A póknak köze nincs a rovarokhoz! Hányas vagy bioszból? A rovarok rovarok, a pókok pókszabásúak. Most milyen fóbiád van akkor? Ha rovarfóbia, akkor a pókoktól nem kéne félned. Vagy minden szárazföldi ízeltlábútól félsz?


Amúgy, hogy segítsek is: fóbiáknál nem tudom, mennyit segít az ésszerű érvelés, de speciel nekem a nővérem is ilyen. Azt tessék megérteni, hogy semmilyen ízeltlábú nem támad meg téged MAGÁTÓL. Ha megtámad, az azért van, mert bemész a területére, vagy valamilyen módon veszélyezteted (jó, a vérszívóktól most tekintsünk el). A másik, hogy a kis 1 centis póknak te egy kilométer magas óriás vagy Szerinted ki fél jobban? BIZTOS, hogy nem te. Amúgy meg nagyon kevés rovar és pók tud ártani neked. Persze, nem kell ingerelni őket, de nem kell félni tőlük. Múltkori eset: mentem a metrón, és valahogy bement egy poszméh és ott röpködött össze-vissza. Mindenki pánikolt meg hessegetett, én meg álltam ott vigyorogva, mert tudtam, hogy a poszméh nem szúr.

2010. aug. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

öö 5-ös vagyok bioszból biosz szakon:D

csak éjfélkor már majd eldőltem a fáradtságtól.Azért írtam a póklot, mert azzal kezdődött. Am igen, majdnem minden ízeltlábútól félek(rákoktól nem)

már próbáltam azt, h nem kell félni nem bánmt, de egyszerűen nem bírtam elhinni, akár milyen pici állat legyen is...

köszönöm azért a választ

2010. aug. 5. 19:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Pszichológusnál voltál vele?
2010. aug. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!