Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak nem bírom...

Mit csináljak nem bírom tovább? Apukám egy rutin műtétre ment be a kórházba, úgy volt max 3 nap tartják bent. Műhiba történt és már 3 napja az intenzíven van. Egész nap rettegek mikor jön a telefon, hogy meghalt vagy nagy a baj. Teljesen ki vagyok.

Figyelt kérdés
Nem tudok aludni és ma már minden kijött belőlem reggel. Sajnos amúgy is folyton szorongok és pánikrohamaim vannak. Plusz én is beteg voltam pár éve és azóta fóbiám van a kórházaktól. Szóval nagyon nehéz még a látogatás is számomra nemhogy a kialalult helyzet. Tudom, hogy ez az egész most nem rólam szól hanem apukámról, és szeretném őt támogatni és látogatni és erősnek lenni. Mellette dolgozom is így 3 nap alatt kb. hulla lettem. Hogy tudnék erőt meríteni, hogy végig tudjam ezt csinálni és ne betegedjek bele? Nagyon félek, hogy meghal vagy nem épül fel teljesen.
2020. júl. 9. 08:49
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Kiengedték. Elmúlt úgy tűnik a szellemi hanyatlás. De egy csomó mindenre zavarosan emlekszik amik bent történtek. Már egész jó kedve is van. Én viszont azóta is rettegek, hogy rosszul lesz és meghal. Folyton van vele valami és ez más a 6. műtetje volt az utóbbi években. Nem tudok felkészülni arra, hogy egyszer meg fog halni. Folyon ez pörög a fejemben. Iszonyatosak az éjszakák. :(
2020. júl. 17. 14:38
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Teli volt gyógyszerekkel, persze, hogy nem emlékszik. Te meg ne izgulj, nem lesz baj, ne parázz
2020. júl. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem szégyen időben segítséget kérned, hogy megelőző egy mindennél rosszabb összeomlást, komoly depressziót is akár.

Meleg szívvel ajánlom, hogy keress fel egy pszichológust.

2020. júl. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Hol? Mikor? Miből? Több kérdésem nincs is.
2020. júl. 18. 07:02
 15/21 anonim ***** válasza:
52%

Ha eljön majd az ideje, meg kell tanulnod elengedned Őt! Akármilyen nehéz lesz. Ha nem kérsz segítséget személyesen szakembertől, ezen az oldalon kevés az esélye, hogy megértésre találsz valakitől.


Tudom, hogy milyen POKOLIAN NEHÉZ ÉRZÉS ELENGEDNI VALAKIT - nekem 11 hónapja halt meg Édesanyám. Jövő hónapban lesz az egy éves évforduló. Mostanában újra érzem a fájdalmat erősebben.


Egy évig teljesen normális - de nem egy esetben tudok olyanról, hogy IGAZÁBÓL CSAK 5-6 ÉV MÚLVA SZŰNIK MEG A NEHEZE. (Még egy pszichiáter ismerősöm is nehezen engedte el az anyukáját - 6 évig sírt utána, saját állítása szerint.)

2020. júl. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Ezek normális dolgok normális embert megvisel a dolog. Ide nem kell egy idegen. Mit tud csinálni? Feltámasztja? Felir valami jó kis bogyót hogy me érezzek semmit? Nem támogatom.
2020. júl. 18. 17:57
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen kell ehhez gyógyszer. De azt, hogy hogyan kell elengedni dolgokat, lehet tanulni. Nem minden emberben alakulnak ki egészséges megküzdési stratégiák, és ebben egy jó pszichológus vagy pszichiáter tud segíteni. Ha pár hét alatt túlteszed magad rajta, és utána normálisan tudsz működni (dolgozni stb.), akkor oké, de ha hónapokra depresszióba merülsz, akkor érdemes segítséget kérni. A háziorvos be tud utalni.
2020. júl. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Nem kell beutaló. Próbalkoztam már más miatt de nem volt jó tapasztalatom. Így leírva ígeretesen hangzik és lehet valahol létezik is egy olyan pszichologus aki tud segíteni ilyen dolgokban. De sajnos a többség szörnyű és inkább árt mint használ. Nem érzem, hogy tovabbi kíserletekhez lenne erőm/kedvem/energiámm :(
2020. júl. 18. 20:42
 19/21 anonim ***** válasza:

Írhatsz naplót is Édesapádnak - gondold azt, hogy "hallja" és "érti", amit mondani szeretnél Neki!


Állítólag még a halál után is "érzékelnek" valamilyen módon minket az eltávozott szeretteink. Vannak, akik hisznek ebben - nem is kevesen, úgy tudom. Egyik ismerősöm legalábbis ezzel győzködött még nem olyan régen.


Önsegítő technikának szánom a naplóírást a megemlékezéssel együtt - remélem, hogy sikerrel jársz!


15-ös válaszoló voltam.

2020. júl. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Egyelőre él az apám!!! És remélem ez meg jódarabig így is marad.
2020. júl. 18. 22:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!