Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak nem bírom...

Mit csináljak nem bírom tovább? Apukám egy rutin műtétre ment be a kórházba, úgy volt max 3 nap tartják bent. Műhiba történt és már 3 napja az intenzíven van. Egész nap rettegek mikor jön a telefon, hogy meghalt vagy nagy a baj. Teljesen ki vagyok.

Figyelt kérdés
Nem tudok aludni és ma már minden kijött belőlem reggel. Sajnos amúgy is folyton szorongok és pánikrohamaim vannak. Plusz én is beteg voltam pár éve és azóta fóbiám van a kórházaktól. Szóval nagyon nehéz még a látogatás is számomra nemhogy a kialalult helyzet. Tudom, hogy ez az egész most nem rólam szól hanem apukámról, és szeretném őt támogatni és látogatni és erősnek lenni. Mellette dolgozom is így 3 nap alatt kb. hulla lettem. Hogy tudnék erőt meríteni, hogy végig tudjam ezt csinálni és ne betegedjek bele? Nagyon félek, hogy meghal vagy nem épül fel teljesen.
2020. júl. 9. 08:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz erre bármit is mondani, mert mindenki ideges lenne ilyen helyzetben. Mondanám, hogy tereld el valamivel a figyelmed, de nehéz ügy...


Elmondanad, hogy milyen műtétre ment be, és milyen hibát vétettek?

2020. júl. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ötletem sajnos, de nagyon szorítok apukádért!
2020. júl. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Mit mondanak az orvosok?
2020. júl. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Kivel tudod megosztani a problémát, beszélgetni róla, elmondani, hogy érzed magad? Fura, de ezek a dolgok segítenek, az emberi lélek úgy működik, hogy ha nem érzi magát egyedül, megkönnyebbül. Végszükség esetén a háziorvoshoz menj el, neki mondd el, de NE írjon ki betegszabira, mert a munka még mindig lefoglal valamennyire gondolom. Ha otthon lennél egyedül egész nap, rosszabb lenne. De talán azért valamit fog tudni javasolni.
2020. júl. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Senkivel. A haziorvosommal semmilyen viszonyban nem vagyok meg elég elfoglalt. Személyesen nem is lehet oda menni csak úgy. Szerintem megőrülne ha őt használnám lelki szemetesládának. Nem irathatom ki magam mert óriási hajtás van és nincs helyettesem.
2020. júl. 9. 21:11
 6/21 A kérdező kommentje:
Nem akarom elkiabálni de jobban van. Ő is mondta, hogy jobban érzi magát és holnap lehet, hogy áthelyezik az intenzívről egy szobába. Már jobb kedve is volt.
2020. júl. 9. 21:14
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez szuper hír! Próbálj hinni abban, hogy minden jó lesz. Csukd be a szemed, és képzeld el magad előtt nagyon erősen, ahogy ismét egészséges az édesapád. Nekem mindig segít megnyugodni, jobb kedvre derülni, ha vizualizálom, amit szeretnék.
2020. júl. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Kiengedték az intenzívről és ki tudott menni a mosdóba is. De időnként félrebeszél meg kapott este egy nyugtatót amitől azt sem tudta hol van. Nem tudom ez mi eddig nem volt szellemileg ilyen. ;( Valami fertőzése is van most azt is kezelik. Elegrm van. ;( Mire hazaértem elkezdtem remegni nem tudom mi van velem. Már nézni is rossz olyan ijesztő és nyomasztó.
2020. júl. 10. 19:48
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Au remélem, nem valami komoly.. Határozottan meg kell kérdezni a kezelőorvost, hogy mi a baj. És ne hagyd magad lerázni!
2020. júl. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Intenziv osztaly utan a delirium elofordul. Felrebeszeles, hallucinaciok is. El fog mulni. Most az a lenyeg, hogy testileg jol legyen.
2020. júl. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!