Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg van olyan betegség...

Tényleg van olyan betegség hogy számítógép-függőség?

Figyelt kérdés

Anyukám szerint én beteg vagyok és valamilyen elvonókúrára kéne járnom. Tényleg nagyon sokat gépezek, hétvégenként és iskolai szünetekben reggel 9-től kb éjfélig megy, van oylan hogy el sem mozdulok előle csak maximum enni meg vécére. Iskolaidőben is délután 3-kor már bekapcsolom és megy 10-ig. Anya mindig ordít velem és csapkod, és ha valami rosszat csinálok pl. nem rakom rendbe a szobám akkor mindig azzal büntet hogy elveszi a számítógépem kábelét. Ilyenkor szinte mindig mondhatni pánikroham tör rám, leülök a folyosó közepére és akár órákig ott ülök és sírok, és félpercenként kérem tőle vissza sírva a kábelt.

Olyankor is ez van amikor mondjuk nem is tervezem hogy bekapcsolom mert mondjuk épp olvasni akarok vagy elmegyek a városba, de a tudattól hogy nincs a kábelem a helyén attól teljesen idegbeteg leszek...

Mit lehet ezzel csinálni?


2010. júl. 30. 12:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
7%

igen van.

Ha egyedül nem megy akkor pszichiáterhez kell fordulni

2010. júl. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
15%
Kocka vagy. Nem tudom betegség-e, vagy van-e erre terápia, de tényleg jobb ha kimozdulsz néha. Élj némi életet a gépeden kívül is, menj el sportolni/bulizni, és meglátod ritkábban fogják elvenni a kábelt. Különben meg miért nem veszel egy pót-kábelt, párszáz forint? :D
2010. júl. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
18%
Hány éves vagy?
2010. júl. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
48%
A játék csak pótlék. A számítógép függő gyermekek közül a legtöbb figyelemre, önbizalomra, törődésre vágyik. És mikor ezt nem kapja meg, kudarcai vannak, egyre inkább menekül a monitor elé. (De ezt inkább anyukádnak kellene felismerni!)
2010. júl. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
van életem a számítógépen kívül is, vannak barátaim, hétvégenként este eljárok velük szórakozni, hétközben is elmegyünk sétálgatni ide-oda, szóval nem arról van szó hogy kocka vagyok, csak vannak oylan napok amikor mondjuk senki nem ér rá vagy meleg van és nincs kedvem kimozdulni, ilyenkor van ez
2010. júl. 30. 13:04
 6/19 A kérdező kommentje:
18 vagyok
2010. júl. 30. 13:04
 7/19 A kérdező kommentje:
de évek óta ez van
2010. júl. 30. 13:05
 8/19 anonim ***** válasza:
36%

Igen, valóban létezik, ahogy előttem írták. Ez is egy szenvedély-betegség. Kezelhető, de szakember kell hozzá.

Durvább formái: a dohányzás, játékgépezés, alkoholizmus, drogozás.

2010. júl. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
44%
Hajajj, ez már komoly dolog akkor.
2010. júl. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
47%
Játszál olyat,hogy nincs számitógép!!!Mit csinálnál helyette?(régen se volt, mégis felnőttünk szépen,sose unatkoztunk,mindig volt mit tenni..:)
2010. júl. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!