Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi a véleményed a H1N1 védőolt...

Mi a véleményed a H1N1 védőoltásról? Beoltatod magad? Ha igen miért, ha nem, miért nem?

Figyelt kérdés
2009. okt. 22. 13:55
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
67%

Hali!Ha nem muszáj akkor ÉN SEM oltatom be magam.Javarészt a félelemkeltő hírekben is a vírus áldozatai valami más komoly betegség mellett voltak fertőzöttek, és nem is mindig egyértelmű hogy a H1N1 volt-e a mérvadó.

Amúgy meg a mai életforma, az ízfokozós-tartósítós műkaják,üdítőitalok...stb. eléggé húzzák az immunrendszert,akkor miért dobjak rá még egy lapát sz*rt, védőoltás néven? De ez úgy is olyan dolog: mond meg egy láncdohányosnak hogy többet ne gyújtson rá vagy mond meg egy gyógyszerzabáló 'egészségmániásnak' hogy káros is lehet az ellenanyag mikor ő 2szer is sorbaállna az oltásnál. :)

2009. okt. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
36%

Jo sok suletlenseget hordtatok itt ossze ... :-) A vedooltas NEM legyengitett, "gyengebb valtozata" a virusnak! A virusra jellemzo kis feherjedarabokat (markereket) tolnak az ember immunrendszere ele, amit az idegen testkent felismer es ellenanyagot termel ellene, mikozben az immunrendszer "memoriaja" (nehany sokaig elo, erre specializalodott immunsejt) orzi ezeket az informaciokat es amikor legkozelebb talalkozik ezzel a feherjevel (mert ugye mondjuk tenyleg megfertozodik a virussal), akkor az immunvalasz mar azonnali es a virusra nezve megsemmisito ereju. Ez a folyamat (az elore felkeszites) az immunizalas. Ezek az oltoanyagok NEM TARTALMAZNAK a virusbol szarmazo genetikai kodot, a virusfertozes nem tud letrejonni es a virus a szervezetben (virusbol szarmazo DNS vagy RNS hijan) nem tud szaporodni!


Ennek ellenere en sem oltatom be magam, tomeghiszteria, a "sima" influenza is ugyanennyi embert elvisz, ha nem tobbet ... (de valakik ezzel rengeteg penzt keresnek most ... :-))


A kulonfele globalis osszeeskuves-elmeletben hivo emberek persze allitjak, hogy ezekkel a globalisan adott oltasokkal iranyitjak az emberiseget erre-arra (tomegpusztitas, egyes nepcsoportok elszaporitasa vagy kiirtasa, nemzokepesseg befolyasolasa, stb) ... Errol nincs infom. (De ugye ha lenne se mondhatnam el ... :D)

2009. okt. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
82%
Isten ments hogy beoltsanak!:D Ígyis tök beteges vagyok..nem kell még rá egy lapáttal.Am is kaptam emailben egy képet amina drága tiszti főorvos "oltatja" bemagát..aképen jól látszik hogy nincs levéve a tűről a védőbigyó..véletlen meg ne szúrják..nah ezek után..sok kedvem van hozzá..
2009. okt. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
35%

Igen, már beoltattam magam, feleségem és 3 gyermekem. Miért?

1. A VÉDŐoltás a H1N1 ellen NEM tartalmaz élő vírust, csak a külső burkának egy részét.

2. A VÉDŐoltás megvédHET. Kb. a beoltott személyek 70%-át. Sajnos, nem mindet.

3. Az influenza NAGYON kellemetlen betegség. Aki átélt egy igazit, az sokat tud róla mesélni.

4. A mostani H1N1 körül SOK a bizonytalanság, de akadnak KOMOLY tények:

Németországban MINDENKI ingyen megkaphatja a VÉDŐoltást.

Más:

Nézd meg:

[link]

igazolt halálos esetek, Anglia 134, Spanyolország 54.

Más országokban nem sok van. NEM tudjuk, ennek mi az oka.

DE én NEM SZERETNÉM ezt a statisztikát rontani.

2009. okt. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem a H1N1, ugyanolyan közönséges influenza mint az eddigi. A korábbi influenza elleni oltások sem voltak különbek. A vakcinában új betegségeket előidéző lassú méreg van, ezért gyengíti le az immunrendszert.

Én is kaptam régebben oltásokat a háziorvostól évekkel ezelőtt és tényleg legyengítette az immunomat. Az meg a markába nevet és felveszi a nagy pénzt érte.


Ez a téma amit lát-olvas az ember, egy jól szervezett pánikkeltő médiahisztéria a H1N1-ről. Büntetlenül pánikoltatják az embereket. Bezzeg ha magánember csinál bármilyen pánikkeltést, az már büntetendő.

3-4 évvel ezelőtt a vasárnapi extra Naplóban is szó volt az oltásról (akkor még közönséges influenzáról volt szó), amitől szövődmény alakult ki az emberben. . . Az illető se ülni, állni nem tudott, de volt aki lebénult.


Mára kiderült, hogy a H1N1 az "A" vírusnak egyik ága.

Ez egy jó pénzkereseti lehetőség a mentelmi jogot élvező gyógyszeriparnak és a háziorvosoknak is a médiahisztéria segítségével.

Olvasd, nézd a youtube-t....

Nem ragozom tovább.

2009. okt. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
51%

Nem hagyom megöletni magam az oltással!

Dehogy oltatom be magam....

2009. okt. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
77%
Legközelebb "Egérinfluenza" lesz, jajjjj :D)))
2009. okt. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Szeretem, amikor a youtube-ot, mint orvosi szakweblapot emlegetik. Persze ott van a videó, hogy a gyerekek mennyi injekciót kapnak, mire 6 évesek lesznek. Régen nem volt ennyi, és egy családban sok gyerek született, és átlagban 2 nőtt fel.


Én beoltatom magamat, mert lehet, hogy az influenzajárvány hisztériakeltés, de szerintem a védőoltás körül kialakult nyavalygás még inkább az. És mivel tömegközlekedek, elég sok emberrel érintkezek, nem szeretném az 5 hónapos kisfiamnak hazahozni a betegséget.

2009. nov. 13. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Jajj csak azért van ez felfújva,mert rajtuk maradt a sok oltóanyag és el kell passzolni. Nálunk az orvos is megmondta, hogy egészséges ember ne oltassa be magát, scak aki krónikusan beteg!!!
2009. nov. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
55%

Tegnap, nov. 13.-án pénteken 15:44kor írónak:


Így van, el kell passzolni a maradék rengeteg anyagot.

Ez olyasmi mint a közértben az akciós termékek!

Pl.: a megmaradt húsokat olcsón adják hogy minél hamarabb vigyék mint a cukrot, hogy aztán másnap megromoljon.Nagy betűkkel kiabálva írják: AKCIÓÓÓ!

Vagy a műszaki cikkeket az elektronikai üzletekben... :)

Otthon derül ki a turpisság..


Erre is kell gondolni az oltásokkal kapcsolatban.

2009. nov. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!