Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Körömgomba elleni szájon át...

Körömgomba elleni szájon át szedhető gyógyszerről tapasztalatok?

Figyelt kérdés

jún. 1. 16:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
60%
Bőrgyógyászaton dolgozom. Tapasztalat, hogy körömgombára az itrakonazol a legjobb lökésterápiában, azaz 1 héten keresztül napi 2x2, 3 hét szünet, majd ismét napi 2x2, kb. 8-10 hónapon át, de ha kezdődő gombáról van szó, akkor 4-6 hónap is elég.
jún. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

11


Es a kifejezetten LABkoromgomba ?


Arra nem csak a Terbinafin jo csak ????

jún. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Is terbinafine better than itraconazole for toenail fungus?



In the present study, we have shown that terbinafine achieves significantly higher long-term mycological and clinical cure rates than itraconazole in onychomycosis. To our knowledge, this study represents the longest prospective follow-up of patients treated for toenail onychomycosis.

jún. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Elolvastam a betegtájékoztatót és elszörnyedtem, én nem merem szedni. (Omrical)
jún. 16. 07:55
 15/18 anonim ***** válasza:
A gyógyszerekre nagyon sok mindent ráírnak, aminek a fele sem igaz, mert így védik magukat a gyógyszercégek. De pl. a paracetamol nagyon sok mindenben benne van, reklámokban is ajánlgatják, ugyanakkor az egyik legdurvább máj- és vesekárosító. Körömgombára egyértelműen a belsőleges gyógyszer a legjobb. Úgy tudod csökkenteni a káros hatásait, hogy szeded 3-4 hónapig és utána áttérsz valamilyen gomba elleni körömlakkra.
jún. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

#15 köszi, én most elkezdtem Amorolfin Tevával kezelni, plusz nagyon figyelek a higiéniára, cipő zokni törölközőstb

Így adok neki egy évet, ha nem viszi le, akkor marad a gyógyszer.

jún. 16. 23:56
 17/18 anonim ***** válasza:

Kerdezo, ahogy irtam, labkoromgombara csak a Terbinafin jo.


A tobbi flukozanol tartalmu candida olo gyogyszer...

jún. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Amit irt a 11-es, nekem bejott

2 loketet kellett

aug. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!