Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A fokhagyma pozitívan hat a...

A fokhagyma pozitívan hat a koleszterinre?

Figyelt kérdés
Azt olvastam több helyen, hogy a fokhagyma javítja a koleszterinszintet, tehát pl ha valakinek magas a rossz koleszterinje, akkor azt csökkenti. De olvastam már olyan tanulmányt is, ami szerint nem javult tőle a rossz koleszterin. Van valakinek SAJÁT tapasztalata, hogy a fokhagymától valóban jó lett a koleszterinszintje?

tegnap 15:12
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
6 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenesetre az egyedi illatot minden bizonnyal biztosítja
tegnap 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Márcsak ezért is kéne tudni, hogy pozitívan hat-e arra, amit írtam (és amivel eladják), vagy csak üzlet, mert ha nem, akkor az ember nem eszi az átható illata miatt. Konkrét tanulmányt olvastam 6 hónapost, hogy azt hozták ki, hogy nem csökkentette a rossz koleszterint.
tegnap 15:31
 3/6 A kérdező kommentje:
Akinek saját tapasztalata van, annak mi a tapasztalata?
tegnap 15:32
 4/6 anonim ***** válasza:
92%
Ezek a dolgok kiegészítésként lehetnek jók, a koleszterinszintet az egészséges táplálkozás tartja kordában.
tegnap 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4-es ez így csak általános, amit írsz, persze egészségesen kell táplálkozni. Akkor arról írj konkrétumokat!
tegnap 16:01
 6/6 anonim ***** válasza:
89%

Nekem az a saját tapasztalatom, hogy az itt leírtak alapján táplálkozva csökken a koleszterinem. [link]

A fogyástól is csökken, a napi testmozgástól is (30-45 perc intenzív testmozgás legalább heti 3-4x).

Fokhagyma önmagában nem elég, mert nem mindegy hogy mennyi smash burgert eszek mellé ugyebár... Ha egyáltalán nem eszek smash burgert meg húst egy hónapig, akkor fokhagyma nélkül is alacsonyabb a koleszterinem, mintha minden nap disznóflekken + fokhagyma. Sajnos ez a csúf igazság, pedig finom a disznóflekken meg a smash burger is. Mondjuk a fokhagyma íze se rossz.

De igen, csökkenti a fokhagyma a koleszterint. Csak a fentiek alapján érthető, hogy ennek önmagában jelentősége nincs.

[link]

[link]

[link]

[link]

tegnap 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!