Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi a véleményetek erről? (covid)

Mi a véleményetek erről? (covid)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy elég megosztó téma és emiatt még eleinte nem is mertem kérdést kiírni erről, szóval arra kérek mindenkit, aki hozzászól, hogy kulturált stílusban tegye, akármit is gondol.

Nekem nem célom összeugrasztani az embereket, de már olyan szinten dühít ez a téma, hogy elmondani nem tudom.

Nem vagyok beoltva, nem is tervezem beoltatni magam, az okokat napokig tudnám sorolni. Alapvetően olyan helyzetben vagyok, hogy JELENLEG nem érzem magam elnyomva vagy diszkriminálva emiatt, nem is nagyon téma senkivel, de volt már olyan helyzet, amikor bevallom, hogy hazudtam valakinek arról, hogy be vagyok oltva, mert nem akartam erről vitatkozni, illetve illetlenségnek tartom azt, amikor egy szinte idegen ember csak úgy a semmiből nyíltan rákérdez, hogy be vagyok-e oltva. (nem orvosnál történt és nem olyan helyzetben, ahol ez bármit is számított volna)

Ennek ellenére elfogadom, ha valaki felvette az oltást, nem akartam soha senkit lebeszélni róla vagy meggyőzni az én álláspontomról, elfogadom, ha valaki másként gondolkozik, mint én, csak nekem az a furcsa, hogy annyi minden van ebben az egész helyzetben, aminek gyanúsnak kéne lennie, de rengeteg embernek ez fel sem tűnik, bele sem gondol és nem értem, hogyhogy nem? Ezzel sem azt mondom, hogy 100% igaz az, amit én elhiszek vagy amit én gondolok, én ezeket nem kijelentem, de szerintem legalább el kéne gondolkodni rajta. A másik meg, hogy nem értem, miből gondolják az emberek azt, hogy a világ és a világ nagy vezetői, a cégek vezetői, a nagy emberek ennyire nagyon jószívűek, jóindulatúak, hogy foggal-körömmel meg akarnak minket védeni és nekik az egészségünk és a jólétünk a fontos? Nem, nekik a pénz, a hatalom meg az érdek a fontos, semmi más.

Találtam egy cikket erről, a teljesség igénye nélkül itt van pár példa, ezek egyébként bennem is megfogalmazódtak még régebben is.: [link] A cikk Magyarországra összpontosít, de nyilván ez egy világ szintű dolog, nem csak Magyarországra vonatkoznak a leírtak. Nem beszélve arról, hogy jó pár rejtett kamerás felvétel is nyilvánosságra került már (ameddig le nem vették őket, ugye), mi ez, ha nem bizonyíték? Pl. olyan, amiben egy orvos saját maga vallotta be, hogy minden halottat covid halottnak kell beírniuk. MIÉRT?

Nem vagyok összeesküvés elmélet hívő, én lennék a világon a legboldogabb, ha kiderülne, hogy ebben az egész hisztériában semmi hazugság, átverés, manipuláció nincsen, csak egy sima világjárvány, ahol az emberek egészsége és védelme a lényeg.

Illetve ezzel a videóval is egyetértek, jól össze lettek foglalva a dolgok. https://www.youtube.com/watch?v=V5eda3QpAxY

Azt is el tudom képzelni, hogy valaki 2020-ban még a járványhelyzet elején bevette ezt az egészet, de azóta sem tűnik fel sokaknak, hogy itt valami nagyon nem stimmel? Amikor kezdődött ez az egész, én sem voltam ellene az oltásnak, vártam már, hogy legyen egy oltás, ami véget vet ennek, de hát nagyon nem így képzeltem el, életemben nem gondoltam volna, hogy ez lesz.

Azt is végképp felháborítónak tartom, amit nagy emberek, országok vezetői ki mernek jelenteni, meg amilyen stílusban. Pl. Macron világosan kijelentette, hogy ő mindent meg fog tenni annak érdekében, hogy megkeserítse az oltatlan lakosok életét. Most komolyan szerintetek ez normális, hogy ez megy? Ez a demokrácia? Ez a szabadság? Nem hasonlítanak kicsit a dolgok a 2. világháború előtti időszakra, a náci diktatúrára? Mert kb most az oltatlanok és az oltottak esetében megy majdnem az, ami akkor a zsidókkal ment. Csak nehogy a történelem megismételje önmagát...


Ui: Hála a jó égnek még nem voltam covidos (lekopogom) és a családom sem. Távolabbi családi körben 1-2 emberről tudok, de ők még az elején, a vakcinák előtt estek át rajta és szerencsére semmi komoly. Elhiszem, hogy vannak, akik ezt nagyon megszenvedik, esetleg bele is halnak, részvétem a hozzátartozóknak, tényleg sajnálom és nem azt mondom, hogy én soha nem kaphatom el, de ekkora hisztéria nem indokolt.



2022. jan. 8. 14:12
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:
0%

56


Persze, agymosás, amikor láttam apai nagymamámat évtizedekig brutálisan szenvedni a saját immunrendszere miatt (allergiás asztma).

Az is agymosás, hogy én is beteg vagyok az enyém miatt.

Az is agymosás, hogy látok embereknél rettentő sokféle autoimmun problémát pl COVID után.


De persze, imádd bálványként az immunrendszeredet és ne szedj gyógyszert se tüdőgyulladásra, se sclerosis multiplexre se magas koleszterinre, se egyéb krónikus betegségre, mert a gyógyszeripar csak és kizárólag rosszat akar nekünk.

2022. jan. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 anonim ***** válasza:
91%

#61: Én is láttam a saját nagyapámat szenvedni az asztmájával. Nem volt nehéz kideríteni, mi is okozhatta: vegyszerekkel, növényvédőszerekkel dolgozott védőfelszerelés nélkül, sok éven át. A gyógyszerek (valamilyen tablettát szedett rá minden nap) mit sem segítettek rajta, ugyanúgy fulladt, zihált.

Én is voltam évekig asztmás, inhalátorom is volt, ami roham esetén a tüneteket enyhítette, tehát végül is hasznos volt. De engem érdekelt, mi is lehet az oka. Aztán véletlenül jöttem rá, hogy a tejjel van a gond. Onnantól, hogy nem ittam tejet, eltűnt az asztmám. Évekkel később az összes tejterméket és tejszármazékot is elhagytam, és megszűnt a légúti allergiám is. Ha visszaterhelem magam, előjönnek a tünetek, tehát megtaláltam a "bűnöst". A férjem szénanáthája is nagyságrendekkel enyhébb, amióta nem iszik tejet.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy mindenki a tej miatt allergiás vagy asztmás, és senki se igyon tejet. Inkább azt, hogy érdemes kísérletezni, megfigyelni magunkat, és megkeresni a kiváltó okot. Én nagyon örülök, hogy így már nincs szükségem gyógyszerekre.

2022. jan. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 anonim ***** válasza:
91%

Ahogy 62. írja mindig nagyon fontos lenne a kiváltó ok becsületes keresése. Ha az ember utánanéz pl. a tipikus gyermekbetegségeknek amire az oltásokat elkezdték kifejleszteni azt találja, hogy a gyermekek lebetegedéseihez több köze van a környezeti behatásoknak, értsd a korabeli és mai mérgezéseknek, higiéniának mint bármilyen kórokozónak. Nagyon jó példa erre a gyermekbénulás ami mindig akkor okozott jelentős "járványkitörést" és ott ahol kemikáliákkal kerültek kapcsolatba a gyerekek. [link]

Az pedig kivétel nélkül minden oltásra igaz, hogy egyik betegséget sem tüntette el bevezetésük, mind már erősen csillapodott vagy éppen eltűnt mire bevezették rájuk az oltást, a tisztább, biztonságosabb környezetnek köszönhetjük csupán, hogy a gyermekek túlélése ennyire sokat javult.

2022. jan. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 anonim ***** válasza:
8%

63


Szeretnél átélni egy torokgyíkot? Talán utána (már ha túlélnéd) nem lennél ennyire konteós.

2022. jan. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 anonim ***** válasza:
90%
A konteo konspirációs teóriát jelent. Teljesen felesleges minden vitában mintegy ütőkártyaként használni. 63-asban pl nem volt semmi konteo. Ez csak dobálózás a szavakkal. Nagyon unalmas már.
2022. jan. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 anonim ***** válasza:
0%
63-as szimplán nagyon buta.
2022. jan. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 anonim ***** válasza:
100%

61


Komolyan, nem tudom hova tenni az ilyen embereket, akik azt mondják, hogy valaki a saját immunrendszere miatt beteg...

De, biztos úgy teremtődtünk meg, hogy gyógyszereken éljünk, igen, csakis ez lehet az emberi élet lényege. Az tény, hogy az ember szervezete elég gáz, a legkisebb dolgoktól is összeroppan. De nem a gyógyszerek jelentik a megoldást. "Az orvosok csakis azért vannak, hogy minket gyógyítsanak", jó vicc...lassan már egy futószalag lett ez a munka. Az egészségéért mindenki maga felel, a te szervezeted; sokszor jobban érzed, hogy mi bajod van, és természetes módszerekkel meggyógyíthatod. Ahogy fentebb írták, meg kell találni a kiváltó okot. Volt egy mondás, hogy az orvosok úgy tekintenek a testre, mint egy autóra, amin meg kell húzni pár csavart és működik. Ők csak fizikailag foglalkoznak a testtel, mentálisan, holisztikusan nem látják az egészet. Az orvostudomány másból se áll csak a tünetek elnyomásából, a tünetek gyógyításából. Pedig ezek éppen jeleznek nekünk, nem elnyomni kéne őket. Nem mondom, hogy az orvosok nem mentettek meg embereket. De! Csak sajnos egyre jobban afelé megyünk, hogy szedd a gyógyszert, aztán, ha bajod lesz, szedj egy másikat. Lehet, hogy régen sokan meghaltak idő előtt, és ma magasabb az átlag életkor. De milyen az életminőség? Minden fiatal lassan cukorbeteg, hormonzavaros, elhízott, magas vérnyomásos, esetleg valamilyen daganattal küzd. És nem az immunrendszere miatt. Az immunrendszer minket hivatott megvédeni, de ha rossz életmódon vagyunk, ellenség is lehet. De a testet ne ellenségnek tekintsük, hanem egy rendszernek, ami akkor tud jól működni, ha mi megadjuk neki, ami kell. És ez természetesen nem a gyógyszer. Az orvosok nem a betegség kiváltó okát gyógyítják. Azt csak életmódváltással lehet elérni. A betegség, a tünet egy jel, egy iránytű, hogy valamit rosszul csinálunk, és változtatnunk kell. Az én példám pl.az, hogy évekig komoly gyulladásaim voltak, az orvosok felírtak antibiotikumokat, gyógyszereket, amiktől még súlyosabb állapotba kerültem. Aztán hirtelen elkezdtem életmódot váltani, kizárni élelmiszereket, mozogni. És meggyógyultam. Hihetetlen, de így van. Nem tudom, hogy egyesek nem akarják kinyitni a szemüket, vagy maguk is orvosok, eü-ben dolgoznak, de vakon nem lehet már elhinni mindent az oltásról és egyebekről sem. Számos kérdés van a coviddal kapcsolatosan, ami nem megnyugtató. De higgyetek csak mindent el másoknak, biztos mindenki a javunkat szolgálja, persze...

2022. jan. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az utolsóval. Egy ideig hittem az orvosoknak, néha segítettek, ez igaz, de mindent összevetve többet ártottak mint használtak. Főleg ha hagyok még dolgokat, fölösleges műtéteket, amiket tanácsoltak, és amik nélkül azóta is érdekes mód remekül elvagyok. Mióta rájöttem, hogy magamat is rendben tudom tartani, szinte semmilyen gyógyszert nem veszek már be. Értsd úgy, hogy nagyon sok éve. Nem is tudom mikor vettem be valamit amit orvos írt fel.

A testnek vannak öngyógyító folyamatai. Csak adni kell neki időt (pihenést) és tápanyagokat, és meggyógyul. A lélek nagyon fontos itt. Hogy az elakadásainkból, rossz helyzeteinkből merjünk kilépni, bátrak legyünk, hallgassunk a megérzéseinkre, a belső hangra.

Az autoimmun betegeknek elsősorban pszichológus kéne, és hogy merjenek szembenézni dolgokkal.

2022. jan. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 anonim ***** válasza:
100%
Minden betegség lelki eredetű elsősorban. Az immunrendszert leginkább az egyensúly felborulása gyengíti meg. Értem ezalatt az erős stressz, kialvatlanság, düh, bánat s még rátesz a nozgáshiány s az egészségtelen életvitel. Aki szimbiózisban él a természettel együtt azok az emberek illetve más élőlények a leghosszabb életűek. Az ember is természeti lény s sok mindent eredendően el kellene viselnie. S el is visel. A korokozok bakteriumok egyeb mikroorganizmusok folyamatosan az élettérbe vannak csak valaki fel tudja dolgozni valaki lebetegszik tőle ez emberi szervezet kérdése. Minél jobban le van vki mérgezve, el van savasodva stb. Lasd magas hugysavszint, magas cukorszint, vérsűrűség, túlsúly stb annál fogékonyabb mindenféle fajta betegségre. Akinek tiszta a szervezete nincs káros szenvedélye tudatosan él, oda figyel az életvitelére, őket kevésbé támadják le a gebaszok. Meg a mentális egészség a másik. Beállítottság a nyugodt kiegyensúlyozott stabil életlátás sok betegségtől megvédi az embert. Az erős szeretet rezgésekről ne is beszéljünk. A legerősebb gyógyszer. Az emberi szervezet nagyon összetett kis okos finom rendszer. Mivel érző lények vagyunk döntő tényező a lelki egyensúlyunk a betegségeket illetően. Az ember képes öngyógyítani csak ahhoz nagyon hosszú az út s ismerned kell a saját testedet. Az orvosok csak segítenek abban h gyógyulj de az igazi gyógyulás benned van. Ahogy ongyogyítasi folyamatokra képes a test úgy az ember el is tudja magát pusztítani.
2022. febr. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!