Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi a véleményetek erről? (covid)

Mi a véleményetek erről? (covid)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy elég megosztó téma és emiatt még eleinte nem is mertem kérdést kiírni erről, szóval arra kérek mindenkit, aki hozzászól, hogy kulturált stílusban tegye, akármit is gondol.

Nekem nem célom összeugrasztani az embereket, de már olyan szinten dühít ez a téma, hogy elmondani nem tudom.

Nem vagyok beoltva, nem is tervezem beoltatni magam, az okokat napokig tudnám sorolni. Alapvetően olyan helyzetben vagyok, hogy JELENLEG nem érzem magam elnyomva vagy diszkriminálva emiatt, nem is nagyon téma senkivel, de volt már olyan helyzet, amikor bevallom, hogy hazudtam valakinek arról, hogy be vagyok oltva, mert nem akartam erről vitatkozni, illetve illetlenségnek tartom azt, amikor egy szinte idegen ember csak úgy a semmiből nyíltan rákérdez, hogy be vagyok-e oltva. (nem orvosnál történt és nem olyan helyzetben, ahol ez bármit is számított volna)

Ennek ellenére elfogadom, ha valaki felvette az oltást, nem akartam soha senkit lebeszélni róla vagy meggyőzni az én álláspontomról, elfogadom, ha valaki másként gondolkozik, mint én, csak nekem az a furcsa, hogy annyi minden van ebben az egész helyzetben, aminek gyanúsnak kéne lennie, de rengeteg embernek ez fel sem tűnik, bele sem gondol és nem értem, hogyhogy nem? Ezzel sem azt mondom, hogy 100% igaz az, amit én elhiszek vagy amit én gondolok, én ezeket nem kijelentem, de szerintem legalább el kéne gondolkodni rajta. A másik meg, hogy nem értem, miből gondolják az emberek azt, hogy a világ és a világ nagy vezetői, a cégek vezetői, a nagy emberek ennyire nagyon jószívűek, jóindulatúak, hogy foggal-körömmel meg akarnak minket védeni és nekik az egészségünk és a jólétünk a fontos? Nem, nekik a pénz, a hatalom meg az érdek a fontos, semmi más.

Találtam egy cikket erről, a teljesség igénye nélkül itt van pár példa, ezek egyébként bennem is megfogalmazódtak még régebben is.: [link] A cikk Magyarországra összpontosít, de nyilván ez egy világ szintű dolog, nem csak Magyarországra vonatkoznak a leírtak. Nem beszélve arról, hogy jó pár rejtett kamerás felvétel is nyilvánosságra került már (ameddig le nem vették őket, ugye), mi ez, ha nem bizonyíték? Pl. olyan, amiben egy orvos saját maga vallotta be, hogy minden halottat covid halottnak kell beírniuk. MIÉRT?

Nem vagyok összeesküvés elmélet hívő, én lennék a világon a legboldogabb, ha kiderülne, hogy ebben az egész hisztériában semmi hazugság, átverés, manipuláció nincsen, csak egy sima világjárvány, ahol az emberek egészsége és védelme a lényeg.

Illetve ezzel a videóval is egyetértek, jól össze lettek foglalva a dolgok. https://www.youtube.com/watch?v=V5eda3QpAxY

Azt is el tudom képzelni, hogy valaki 2020-ban még a járványhelyzet elején bevette ezt az egészet, de azóta sem tűnik fel sokaknak, hogy itt valami nagyon nem stimmel? Amikor kezdődött ez az egész, én sem voltam ellene az oltásnak, vártam már, hogy legyen egy oltás, ami véget vet ennek, de hát nagyon nem így képzeltem el, életemben nem gondoltam volna, hogy ez lesz.

Azt is végképp felháborítónak tartom, amit nagy emberek, országok vezetői ki mernek jelenteni, meg amilyen stílusban. Pl. Macron világosan kijelentette, hogy ő mindent meg fog tenni annak érdekében, hogy megkeserítse az oltatlan lakosok életét. Most komolyan szerintetek ez normális, hogy ez megy? Ez a demokrácia? Ez a szabadság? Nem hasonlítanak kicsit a dolgok a 2. világháború előtti időszakra, a náci diktatúrára? Mert kb most az oltatlanok és az oltottak esetében megy majdnem az, ami akkor a zsidókkal ment. Csak nehogy a történelem megismételje önmagát...


Ui: Hála a jó égnek még nem voltam covidos (lekopogom) és a családom sem. Távolabbi családi körben 1-2 emberről tudok, de ők még az elején, a vakcinák előtt estek át rajta és szerencsére semmi komoly. Elhiszem, hogy vannak, akik ezt nagyon megszenvedik, esetleg bele is halnak, részvétem a hozzátartozóknak, tényleg sajnálom és nem azt mondom, hogy én soha nem kaphatom el, de ekkora hisztéria nem indokolt.



2022. jan. 8. 14:12
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
73%
Örülök, hogy egyre több embernek nyílik a szeme. Én 2020 nyár elejére tértem észhez ebből a népbutításból, szerencsére mire az oltások megérkeztek már ébren voltam. Rettenetesen sajnálom a sok megvezetett oltáskárosodottat és az ellátatlan krónikus betegeket és mindazokat akik a cirkusz miatt nem kaptak/kapnak rendes ellátást. Sok ember életét követelte ez a bűnös járványügyi őrjöngés, a vírus meg ha létezik is szinte alig felelős párszáz ember haláláért.
2022. jan. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
90%
Az elejen, amikor jott Kinabol, meg be voltam tojva. Aztan jottel az olaszorszagi hirek, meg jobban betojtam, vartam a vakcinat. Most mar 2 ev telt el ebben a covid-felelemben, kozben rengeteg sajat, szemelyes tapasztalatom lett, es ennyi ido alatt az is kiderult, milyen joslatok meg igeretek doltek meg eddig. Mar nem felek egyaltalan, nen oltaton se magam, se a fiam. Minimum gyanus, a Pfizer hegemoniaja. Az emberiseg torteneteben nem volt mwg olyan, h egy es ugyanazon vakcinabol egy even belul 3 adagot adtak volna. Nincs adat arra, h ez mit eredmenyez. En mar nem beszelek arrol, h mit gondolok az oltasrol. Azt se kerdezem, h ki oltott, ki nem. Mert forditott esetben en sem szivesen mondanam el.
2022. jan. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
9%

"Pl. olyan, amiben egy orvos saját maga vallotta be, hogy minden halottat covid halottnak kell beírniuk. MIÉRT?"



Eddig olvastam. Azt hittem értelmes kérdés lesz, mert azt írtad nem hiszel az összeesküvés elméletekben, erre sikerült az egyik leghülyébbet megemlítened. 🤔

2022. jan. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
85%
Hú emlékszem én is mennyire bedőltem a kínai kamuvideóknak ahol az utcán holtan rogynak össze emberek. Ezek voltak a promo videói ennek a "járványnak" és érdekes azóta sem rogytak össze soha sehol máshol így az emberek a buszra várva. Aztán jött az olasz kamu ma már tudjuk azt is hogy volt valójában. Istenem hihetetlen hogy el lehet hülyíteni egy egész világot ha a média is benne van.
2022. jan. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 A kérdező kommentje:

3: Én is hasonlóan vagyok vele, mármint azzal, hogy nem szívesen beszélek róla. Nem azért, mert nem merném felvállalni a véleményemet, ha azt látnám, hogy valakivel erről lehet normálisan beszélni, akármilyen véleményen is van, elmondanám neki mit gondolok, de nem ez a tapasztalatom.

Azt, hogy ki van beoltva és ki nem, én sem kérdezem meg soha, mert nem is érdekel és nem ez alapján ítélek meg embereket, nekem aztán tök mindegy, oltott-e vagy sem. Szörnyű, hogy barátságok, családi kapcsolatok emiatt mennek tönkre sokaknál, hogy ezen vesznek össze.

2022. jan. 8. 14:44
 6/69 anonim ***** válasza:
88%
Pont az általad felvetett anomáliák bizonyítják az összeesküvés tényét. Az emberiség olyan szinten meg van már vezetve majd minden dologban, hogy elérkezett az idő az összeesküvők szerint a leszámolásra. Mindent meg akarnak kaparintani, hogy a földgolyón ne kelljen 7 milliárd emberrel osztozni. Ez a golyóbis olyan hihetetlen értéket képvisel, hogyha aranyból lenne az egész föld, az sem érne fel az értékével. Ezt az összeesküvők pontosan tudják, ezért akarják eltakarítani az útból a milliárdnyi embertömeget.
2022. jan. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
12%

Nézzük sorban:


"A másik meg, hogy nem értem, miből gondolják az emberek azt, hogy a világ és a világ nagy vezetői, a cégek vezetői, a nagy emberek ennyire nagyon jószívűek, jóindulatúak, hogy foggal-körömmel meg akarnak minket védeni és nekik az egészségünk és a jólétünk a fontos? Nem, nekik a pénz, a hatalom meg az érdek a fontos, semmi más."


Profitorientált cégekről beszélünk, így nyilván fontos nekik, hogy kelendő legyen a termék, ahogy neked is ez lenne a célod a saját vállalkozásod szempontjából. Pont ennek okán, ha a termékük valóban egészségkárosító hatású lenne, akkor csődbe mennének. Mindenki puffog, hogy "meghalsz a pfizertől". Miért kérte akkor egy csomó ember 3. oltásnak azt, ha annyira rossz lenne, és súlyos mellékhatásai lennének? Miért kérnél olyan oltást, aminek rossz a híre? Nyilván ezek a híresztelések erős torzítások, nagyítások.


Szerinted akik az oltásellenesség pártján állnak, miért alapítanak pártokat, miért reklámozzák a saját vitaminkészítményeiket, terápiáikat? Mert ők a megváltók és mindenkinek jót akarnak?



Elolvastam ezt a "13 gyanús kérdés" című valamit.


"1. Bezárjuk a kórházakat egy járványhelyzetben? Megnehezítjük minden más beteg ellátását, mintha csak a ko­rona­vírus lenne az egyetlen egészséget veszé­lyeztető tényező? Elhalasztjuk vagy megnehezítjük más betegek ellátását? Nem sátáni elképzelés ez? Miért fontosabb a ko­ronaví­rus minden más betegségnél? Csak nem azért, mert erre hivatkozva korlátozni lehet az embereket?"


Nem volt kórházbezárás. A többi betegséggel kapcsolatos dolgokat muszáj volt halasztani, mert a covid akut probléma, ha nem kezelik perceken, órákon belül meghal az illető, míg valaki a szürkehályog műtéttel még tud várni, ezt hívják triázsnak.


"Nem boncoltunk, de miért? Hiszen a legsúlyosabb betegségek áldozatait IS eddig felboncoltuk. Vajon azért lett tilos a boncolás, mert így bemondásra volt megállapítható a ko­rona­áldozatok száma, és ez a szám jóval magasabb lett? Hogy fokozható volt a pánik?"


Ez egy légből kapott kijelentés, nincs valóságalapja.


"A számokat összevetve nem lehet szó súlyos járványról, ugyanis eddig (2021. 07.) a magyar lakosság 8%-a fertőződött meg. A koronafertőzés mellett több betegségben elhunytak aránya 0,4%, és a tisztán ko­rona­vírustól elhalálozottak aránya 0,012%. Ha csak (maximum) 1.200 egészséges (!) ember halt meg a ko­ronavírustól, akkor miért beszélünk súlyos járványról, akkor miért vezetünk be korlátozásokat? Miért ilyen fontos korlátozni?"


Tehát akinek amúgy rendben vannak tartva a betegségei (cukor, vérnyomás stb.) és elkapja a covidot, és belehal, akkor ő nem covid áldozat, hiszen úgyis elpatkolt volna? Szóval ez is gyökérség úgy ahogy van, pláne úgy, hogy a magyar társadalom minimum felének vannak covid súlyosbító tényezői.


"Az operatív törzs minden megérkezett szállítmány után "vizsgálatot" folytatott, és kijelen­tették, hogy az ol­tó­anyag biztonságos - holott 2023-ig csak kísérleti készítményekről beszélhetünk. Ez vajon nem az emberek félelmének elaltatása?"


Nem. A biztonságosság a klinikai tesztek során már bizonyított volt. Az laborok csak a minőségi vizsgálatát végezték el a vakcináknak, pont ugyanúgy, ahogy egy hentes is megnézi az áru minőségét átvétel előtt.


"Miért megen­gedhető a vakcinák esetén a gyógyszer engedélyeztetés megkerülése? A magyar­országi engedély feltétele ugyanis az volt, hogy akkor lehet alkalmazni az ol­tóanya­got, ha Európában más országban azt legalább 100 ezer alkalommal beadták. Hogy volt lehetséges megkerülni az orvosetikai normákat, és a fogyasztóvédelmi szempontokat? Magyar­­országon a politikusok miért nem tisztelik a magyar törvényeket? Vajon miért kellett a magyar szabályozást kiiktatni, csak nem azért mert a (kísérleti) szerek esetleg veszélyesek lehetnek?"


Nem 100 ezer, hanem 1 millió beadott dózis volt a határ, de ezekre a vakcinákra is ugyanúgy elvégezték a klinikai vizsgálatokat, amik a biztonságosságot bizonyítják. Ráadásul eddig is volt olyan, hogy más hatóságok engedélye alapján külön vizsgálat nélkül engedélyeztek gyógyszert az országban. Pl. 2020 végén a britek engedélyezték először a Pfizert a világon. Ennek az engedélynek az alapján az egész EU-ban engedélyezni lehetett volna, hiszen akkor még ők is EU-s államnak számítottak.


"A kísérleti szerek esetén az állam feladata lenne nem csak a szabad beleegyezés megszerzése az oltásra jelentkezőktől, de a figyelemmel kísérés is. Ez miért nem valósul meg? Miért nincsenek RENDSZEREZETT adatok az oltottak egészségi állapotáról? Csak nem azért, mert a mellékhatások és halálesetek kínos összefüggésekre világítanának rá? Demokratikus ez a hozzáállás?"


Nem lehet milliónyi ember élettevékenységét napi szinte monitorozni, sehol nem teszik. Akinek baja van, majd jelenti az orvosánál/ogyéinél.


""Gyilkos" és "veszélyes" a koronavírus, kivéve fociidényben? Ez nem arról árulkodik, hogy nem objektív okokból korlátoznak, hanem pillanatnyi érdekeik szerint? Komolyan ­vehetők egyáltalán a korlátozások?"


60% volt az átoltottság, és csak védettségivel lehetett bemenni.


"Tudományos-e az a hozzáállás, hogy bármilyen halálesetnél ko­rona­ví­rus áldozat lesz az elhunyt, ha a vírust meg­találták a szer­vezetében? Ez vajon nem statisztikai csalás? Ez vajon nem azt a célt szolgálja, hogy jóval több ko­ronaál­dozat legyen kimutatható, és fokozódjon a pánik?"


lásd 3. pont


"Ha kimutatható a ko­rona­fertő­zés a szenny­vízből, akkor miért kell a nyálkahártyát kapargatva mintát venni az egyéntől? Csak nem a "tortúra" ez esetben a lényeg?"


Garat helyett ánuszban turkálás? Működik, de szerinted a garat kényelmesebb.


"Hová tűnt az influenza? Megszűnt, és soha többé nem "fenyeget"?"


A korlátozások rá is ugyanúgy hatnak, a B/Yamagata törzs ki is halt. De, fenyegeti fog továbbra is az influenza.


"A sejtes immu­nitásra miért nem lehet védettségi kártyát igényelni? Csak nem azért, hogy senki se bújhasson ki a jogkorlátozások alól, mert ennek a kormánynak ez a fontos?"


Drága, és nem számszerűsíthető mérési módszer. Az EÜ dolgozóknál hepatitis b oltás esetén is ugyanúgy ellenanyagot néznek, és addig oltanak, amíg nem lesz elég.


" Miféle védőoltás az, ami nem igazán véd? Ami után az oltott megfertőződhet, és fertőz. Nincs abban ellentmondás, hogy oltatlan az oltottat veszélyeztetheti? Nem arra utal ez a tematika, hogy az oltottak is korlá­tozhatók maradjanak?"


Pont olyan, mint az összes többi.


"Miért nem meri a magyar kormány kijelenteni: a koronavírusok nem leküzdhetők, hogy nincs végleges védettség, hogy évente két hullám várható, és a korlá­tozások állandósulnak? Demok­ráciában nem alapvető fontosságú a lakosság hiteles tájékoz­tatása? Ha ezt nem jelentik ki, akkor vajon az emberek maguktól erre nem jönnek rá? Ilyen osto­bának nézi a magyar kormány a lakosságot? Forrás"


Ez meg már a konteó kategória.


"Nem hasonlítanak kicsit a dolgok a 2. világháború előtti időszakra, a náci diktatúrára? Mert kb most az oltatlanok és az oltottak esetében megy majdnem az, ami akkor a zsidókkal ment. Csak nehogy a történelem megismételje önmagát..."


Nem, mert a zsidók nem igazán választhattak, te meg bármikor dönthetsz úgy, hogy beoltatod magad.

2022. jan. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
11%
Azért pofa kell ahhoz hogy egy kalap alá vegyél valamit ahol a származás miatt bélyegeztek meg valakit, egy olyan helyzettel ahol az ember a saját önként meghozott döntésének a következményeit kell vállalja...
2022. jan. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
80%
Zsidónak lenni és oltatlannak lenni pontosan ugyanolyan ártatlan állapot amit üldözni pontosan egyforma bűn. Sőt oltatlannak lenni ha lehet még ártatlanabb hisz azzal tényleg fizikailag születsz és senkinek nincs joga ezt bűnnek bélyegezni vagy elvitatni tőled. A természetes immunitás pedig szintén nagyobb job mint a vallásgyakorlás joga. Egyébként a nácik pontosan ugyanúgy magyarázgatták azt mitől nem probléma üldözni a zsidókat ahogyan most azt az oltástálibok teszik a természetesen immunis emberekkel.
2022. jan. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
11%

"Sőt oltatlannak lenni ha lehet még ártatlanabb hisz azzal tényleg fizikailag születsz"


Ki se engednek a kórházból oltás nélkül egy újszülöttet.

2022. jan. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!