Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi a véleményetek erről? (covid)

Mi a véleményetek erről? (covid)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy elég megosztó téma és emiatt még eleinte nem is mertem kérdést kiírni erről, szóval arra kérek mindenkit, aki hozzászól, hogy kulturált stílusban tegye, akármit is gondol.

Nekem nem célom összeugrasztani az embereket, de már olyan szinten dühít ez a téma, hogy elmondani nem tudom.

Nem vagyok beoltva, nem is tervezem beoltatni magam, az okokat napokig tudnám sorolni. Alapvetően olyan helyzetben vagyok, hogy JELENLEG nem érzem magam elnyomva vagy diszkriminálva emiatt, nem is nagyon téma senkivel, de volt már olyan helyzet, amikor bevallom, hogy hazudtam valakinek arról, hogy be vagyok oltva, mert nem akartam erről vitatkozni, illetve illetlenségnek tartom azt, amikor egy szinte idegen ember csak úgy a semmiből nyíltan rákérdez, hogy be vagyok-e oltva. (nem orvosnál történt és nem olyan helyzetben, ahol ez bármit is számított volna)

Ennek ellenére elfogadom, ha valaki felvette az oltást, nem akartam soha senkit lebeszélni róla vagy meggyőzni az én álláspontomról, elfogadom, ha valaki másként gondolkozik, mint én, csak nekem az a furcsa, hogy annyi minden van ebben az egész helyzetben, aminek gyanúsnak kéne lennie, de rengeteg embernek ez fel sem tűnik, bele sem gondol és nem értem, hogyhogy nem? Ezzel sem azt mondom, hogy 100% igaz az, amit én elhiszek vagy amit én gondolok, én ezeket nem kijelentem, de szerintem legalább el kéne gondolkodni rajta. A másik meg, hogy nem értem, miből gondolják az emberek azt, hogy a világ és a világ nagy vezetői, a cégek vezetői, a nagy emberek ennyire nagyon jószívűek, jóindulatúak, hogy foggal-körömmel meg akarnak minket védeni és nekik az egészségünk és a jólétünk a fontos? Nem, nekik a pénz, a hatalom meg az érdek a fontos, semmi más.

Találtam egy cikket erről, a teljesség igénye nélkül itt van pár példa, ezek egyébként bennem is megfogalmazódtak még régebben is.: [link] A cikk Magyarországra összpontosít, de nyilván ez egy világ szintű dolog, nem csak Magyarországra vonatkoznak a leírtak. Nem beszélve arról, hogy jó pár rejtett kamerás felvétel is nyilvánosságra került már (ameddig le nem vették őket, ugye), mi ez, ha nem bizonyíték? Pl. olyan, amiben egy orvos saját maga vallotta be, hogy minden halottat covid halottnak kell beírniuk. MIÉRT?

Nem vagyok összeesküvés elmélet hívő, én lennék a világon a legboldogabb, ha kiderülne, hogy ebben az egész hisztériában semmi hazugság, átverés, manipuláció nincsen, csak egy sima világjárvány, ahol az emberek egészsége és védelme a lényeg.

Illetve ezzel a videóval is egyetértek, jól össze lettek foglalva a dolgok. https://www.youtube.com/watch?v=V5eda3QpAxY

Azt is el tudom képzelni, hogy valaki 2020-ban még a járványhelyzet elején bevette ezt az egészet, de azóta sem tűnik fel sokaknak, hogy itt valami nagyon nem stimmel? Amikor kezdődött ez az egész, én sem voltam ellene az oltásnak, vártam már, hogy legyen egy oltás, ami véget vet ennek, de hát nagyon nem így képzeltem el, életemben nem gondoltam volna, hogy ez lesz.

Azt is végképp felháborítónak tartom, amit nagy emberek, országok vezetői ki mernek jelenteni, meg amilyen stílusban. Pl. Macron világosan kijelentette, hogy ő mindent meg fog tenni annak érdekében, hogy megkeserítse az oltatlan lakosok életét. Most komolyan szerintetek ez normális, hogy ez megy? Ez a demokrácia? Ez a szabadság? Nem hasonlítanak kicsit a dolgok a 2. világháború előtti időszakra, a náci diktatúrára? Mert kb most az oltatlanok és az oltottak esetében megy majdnem az, ami akkor a zsidókkal ment. Csak nehogy a történelem megismételje önmagát...


Ui: Hála a jó égnek még nem voltam covidos (lekopogom) és a családom sem. Távolabbi családi körben 1-2 emberről tudok, de ők még az elején, a vakcinák előtt estek át rajta és szerencsére semmi komoly. Elhiszem, hogy vannak, akik ezt nagyon megszenvedik, esetleg bele is halnak, részvétem a hozzátartozóknak, tényleg sajnálom és nem azt mondom, hogy én soha nem kaphatom el, de ekkora hisztéria nem indokolt.



2022. jan. 8. 14:12
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
82%

Igen és aki az oltás után lett beteg azzal mi van?Akkor viselje ő is a következményeit a döntésének és ne is kezeljék??

Te nagyon buta vagy XD

Mennyi oltás károsult ember van pedig

Nem is kell nekik segíteni hisz viseljék akkor a döntés eredményét

Van ilyen ismerősöm nem is 1 aki az oltás után xarul járt

2022. jan. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
84%

#30 "Saját döntéseik következményeit" Ezeket a következményeket a kormányok találták ki.



Avagy ha a vezetők azt találnák ki hogy minden ember amputáltassa a bal kezét, mert szerintük ez a helyes. És én ebbe nem megyek bele, akkor viseljem a következményeket, a diszkriminációt?

Persze ingyen és bérmentve tehetek ellene, mert bármikor ingyen levágathatom...

2022. jan. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 anonim ***** válasza:
16%

"Akkor viselje ő is a következményeit a döntésének és ne is kezeljék??"

Miért ne kezelnék? Magyar állampolgár? Fizeti a tb-t? A mondatod két fele közt semmilyen összefüggés nincs.

Nektek oltásfóbiásoknak tényleg ennyire nem megy a legalapvetőbb logikus gondolkodás sem?

2022. jan. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 anonim ***** válasza:
18%

"Avagy ha a vezetők azt találnák ki hogy minden ember amputáltassa a bal kezét, mert szerintük ez a helyes. És én ebbe nem megyek bele, akkor viseljem a következményeket, a diszkriminációt?"

Most eltekintve attól, hogy ez mennyire irreális, ha egy olyan hipotetikus világban élnénk, ahol a bal kézzel rendelkező emberek jelentősebb potenciális veszélyforrást jelentenek a társadalomra és az egészségügyre nézve, mint a félkezűek, akkor igen, hasonló lenne a szituáció.

2022. jan. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:
21%

"az hogy ez eüsök, tanárok, rendőröknek kötelező, ezt mi alapján döntik el? tanárokra jobban megy a vírus vagy mi? na ez pl nevetséges"


Kritikus infrastruktúra, nézz utánna, hogy mi is az.


Aki meg itt diszkriminációt kiállt.


Tegyük fel, hogy rákot diagnosztizálnak nálad. 2 választásod van:

1. Terápia

2. Nem kérsz terápiát, 99% a halál.


Mindkettőhöz jogod van, senki nem fog egyikre sem rákényszeríteni.

Ha a 2. opciót választod, az a te döntésed, de tudnod kell, hogy hosszú, szenvedésekkel teli halál elé nézel.


Akkor ez is diszkrimináció?

2022. jan. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:
87%

Oltatlan is fizeti a tb-t és még sem látják el akkor te mit okoskodsz itt?Csak ha pcr-t visz akkor kap invazív ellátást te kis nyomi :D

Az oltott is ugyanúgy lehet fertőző de ő neki nem kell a teszt XD

Utána megy a sírás hogy terjed a média vírus mert a média fújta fel de nem kicsit!

Menj az oltástálibok közé és ott írkáljál

2022. jan. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:
11%

"Oltatlan is fizeti a tb-t és még sem látják el akkor te mit okoskodsz itt?"

Hogyne látnák el? Csak neki teszttel kell akkor igazolnia magát.

Megintcsak, következmény. A saját döntésed.


"Az oltott is ugyanúgy lehet fertőző de ő neki nem kell a teszt"

Pont ez a lényeg, hogy nem ugyanúgy. Lehet fertőzött, igen, lehetnek súlyos szövődményei is, igen, és fertőzhet másokat is, igen. Csak épp kisebb eséllyel. Mint az összes többi oltás esetén is, egyik sem mágikus védőpajzsot von köréd, hanem esélyeket csökkent.

De elég szomorú hogy úgy okoskodsz itt, hogy még ennyire nyilvánvaló dolgokat is külön magyarázni kell neked... :(

2022. jan. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
85%

#35 Ezt pontosítom neked. Ha nem kér terápiát meghal, de lehet hogy csak 10 év múlva. De mivel nem kérte a terápiát, ezért "terápiátlan"


Nem mehet moziba, Nem mehet emberek közé, csak az alapvető élelmiszerboltokba és maximum haza. Mivel terápiátlan ezért el kell különíteni a társadalomtól. viselje a döntésének következményeit.


Na így pontos a hasonlatod!

2022. jan. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:
86%
#37 Na látod ez a baj, hogy te tényleg elhiszed hogy van különbség oltott és oltatlan között! Működött a propaganda..
2022. jan. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
93%

"Ha a 2. opciót választod, az a te döntésed, de tudnod kell, hogy hosszú, szenvedésekkel teli halál elé nézel."


A kezeletlen betegségnek magától értetődő és működő következménye a szenvedés, emberi kitalációktól függetlenül. Viszont az oltatlanok életének megkeserítése (idéztem) nem természetes következmény, hanem egy mesterségesen kreált dolog. És ezt ismerte fel sok ember, hogy nem lenne szabad evidenciaként kezelni, hogy "hát ez a következménye". Mellesleg sokunknak nem az oltásokkal van bajunk úgy általánosságban, hanem az értelmetlen zsarolással és uszítással. Úgyhogy ne vegyük egy kalap alá a kényszerítéselleneseket az oltásellenesekkel. Átfedés lehet a kettő között, de nem egy tábor.

2022. jan. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!