Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi a véleményetek erről? (covid)

Mi a véleményetek erről? (covid)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy elég megosztó téma és emiatt még eleinte nem is mertem kérdést kiírni erről, szóval arra kérek mindenkit, aki hozzászól, hogy kulturált stílusban tegye, akármit is gondol.

Nekem nem célom összeugrasztani az embereket, de már olyan szinten dühít ez a téma, hogy elmondani nem tudom.

Nem vagyok beoltva, nem is tervezem beoltatni magam, az okokat napokig tudnám sorolni. Alapvetően olyan helyzetben vagyok, hogy JELENLEG nem érzem magam elnyomva vagy diszkriminálva emiatt, nem is nagyon téma senkivel, de volt már olyan helyzet, amikor bevallom, hogy hazudtam valakinek arról, hogy be vagyok oltva, mert nem akartam erről vitatkozni, illetve illetlenségnek tartom azt, amikor egy szinte idegen ember csak úgy a semmiből nyíltan rákérdez, hogy be vagyok-e oltva. (nem orvosnál történt és nem olyan helyzetben, ahol ez bármit is számított volna)

Ennek ellenére elfogadom, ha valaki felvette az oltást, nem akartam soha senkit lebeszélni róla vagy meggyőzni az én álláspontomról, elfogadom, ha valaki másként gondolkozik, mint én, csak nekem az a furcsa, hogy annyi minden van ebben az egész helyzetben, aminek gyanúsnak kéne lennie, de rengeteg embernek ez fel sem tűnik, bele sem gondol és nem értem, hogyhogy nem? Ezzel sem azt mondom, hogy 100% igaz az, amit én elhiszek vagy amit én gondolok, én ezeket nem kijelentem, de szerintem legalább el kéne gondolkodni rajta. A másik meg, hogy nem értem, miből gondolják az emberek azt, hogy a világ és a világ nagy vezetői, a cégek vezetői, a nagy emberek ennyire nagyon jószívűek, jóindulatúak, hogy foggal-körömmel meg akarnak minket védeni és nekik az egészségünk és a jólétünk a fontos? Nem, nekik a pénz, a hatalom meg az érdek a fontos, semmi más.

Találtam egy cikket erről, a teljesség igénye nélkül itt van pár példa, ezek egyébként bennem is megfogalmazódtak még régebben is.: [link] A cikk Magyarországra összpontosít, de nyilván ez egy világ szintű dolog, nem csak Magyarországra vonatkoznak a leírtak. Nem beszélve arról, hogy jó pár rejtett kamerás felvétel is nyilvánosságra került már (ameddig le nem vették őket, ugye), mi ez, ha nem bizonyíték? Pl. olyan, amiben egy orvos saját maga vallotta be, hogy minden halottat covid halottnak kell beírniuk. MIÉRT?

Nem vagyok összeesküvés elmélet hívő, én lennék a világon a legboldogabb, ha kiderülne, hogy ebben az egész hisztériában semmi hazugság, átverés, manipuláció nincsen, csak egy sima világjárvány, ahol az emberek egészsége és védelme a lényeg.

Illetve ezzel a videóval is egyetértek, jól össze lettek foglalva a dolgok. https://www.youtube.com/watch?v=V5eda3QpAxY

Azt is el tudom képzelni, hogy valaki 2020-ban még a járványhelyzet elején bevette ezt az egészet, de azóta sem tűnik fel sokaknak, hogy itt valami nagyon nem stimmel? Amikor kezdődött ez az egész, én sem voltam ellene az oltásnak, vártam már, hogy legyen egy oltás, ami véget vet ennek, de hát nagyon nem így képzeltem el, életemben nem gondoltam volna, hogy ez lesz.

Azt is végképp felháborítónak tartom, amit nagy emberek, országok vezetői ki mernek jelenteni, meg amilyen stílusban. Pl. Macron világosan kijelentette, hogy ő mindent meg fog tenni annak érdekében, hogy megkeserítse az oltatlan lakosok életét. Most komolyan szerintetek ez normális, hogy ez megy? Ez a demokrácia? Ez a szabadság? Nem hasonlítanak kicsit a dolgok a 2. világháború előtti időszakra, a náci diktatúrára? Mert kb most az oltatlanok és az oltottak esetében megy majdnem az, ami akkor a zsidókkal ment. Csak nehogy a történelem megismételje önmagát...


Ui: Hála a jó égnek még nem voltam covidos (lekopogom) és a családom sem. Távolabbi családi körben 1-2 emberről tudok, de ők még az elején, a vakcinák előtt estek át rajta és szerencsére semmi komoly. Elhiszem, hogy vannak, akik ezt nagyon megszenvedik, esetleg bele is halnak, részvétem a hozzátartozóknak, tényleg sajnálom és nem azt mondom, hogy én soha nem kaphatom el, de ekkora hisztéria nem indokolt.



2022. jan. 8. 14:12
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 anonim ***** válasza:
80%

"Ki se engednek a kórházból oltás nélkül egy újszülöttet."

Magyarországon. Mert itt oltásdiktatúra van ezt kell szeretni alapon működik. De csak gyermekekre erőszakolják azon az alapon, hogy a gyermek még nem tud döntést hozni. De ettől sem lesz ez helyes vagy jogos gyakorlat. Ahogy a nők körülmetélése sem az csak azért mert valahol alap bevett gyakorlatként létezik.

2022. jan. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/69 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon értelmes kérdés! A legveszélyesebb vírus most a gyűlölet propaganda, aminek a "lelki immunrendszerünkkel" lehet ellenállni!
2022. jan. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:
25%

"Magyarországon. Mert itt oltásdiktatúra van ezt kell szeretni alapon működik. De csak gyermekekre erőszakolják azon az alapon, hogy a gyermek még nem tud döntést hozni. De ettől sem lesz ez helyes vagy jogos gyakorlat. Ahogy a nők körülmetélése sem az csak azért mert valahol alap bevett gyakorlatként létezik."


A fejlett nyugaton dönthetsz, hogy nem oltatod be a gyereket (pl. Ausztria), csak éppen ha nem oltatod be kb. a házból sem viheted majd ki.

2022. jan. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy a kórházak nem zártak be, de tényleg sok kezelést elhalasztottak, a papám esetében is ez történt. Olyan ismerősünk is volt, akinek a daganatos beteg édesapját kirakták még 2020-ban a kórházból, mert kell a covidosoknak a hely… A rák nem elég súlyos, csak a covid? Az én esetemben is volt, amit halasztottak, csak szerencsére nem volt fontos, nekem nem származott belőle hátrànyom.


A zsidós hasonlat alatt azt értettem, hogy akkor a zsidókkal kivételeztek, ők nem mehettek be bizonyos helyekre, most meg az oltatlanokkal van ez néhány országban.

Akkor a társadalmat a zsidók ellen hangolták, ők voltak a bűnbakok, most meg az oltatlanok, azt akarják elhitetni, hogy a be nem oltott emberek hibája az, hogy a járvány meg mindig tart és ők terjesztik a vírust, ezért egymás ellen hangolják, megosztják a társadalmat.

Szintén egy Németországban élő ismerőssel történt, hogy elment az orvoshoz valami problémával, oltatlanul, majd kiküldték, hogy kint várakozhat, az oltottak meg bent a váróteremben.


Teljesen egészséges ember vagyok, de pl. nem utazhatnék be Ausztriába 10 napos karantén nélkül, akkor sem, ha egy teljesen friss negatív tesztet bemutatnék minden nap. Olyanról is hallottam, hogy egy iskolában egy diákkal kivételezett egy tanár, megszégyenítette, csak mert oltatlan volt, ő csak a hátsó padba ülhetett az óráján, nem mehetett közel hozzá, fel kellett vennie a maszkot akkor is, amikor másoknak nem. Mint egy leprásnak.

Ha megbetegednék, elkapnám akár a covidot, akár mást, otthon maradnék, nem mennék emberek közé. Ha súlyosabb lefolyású lenne, senkit nem hibáztatnék, a felelősség az enyém, vállalom. Aki meg azt mondja, hogy oltatlanul ne kapjak a kórházban ellátást, oké, de akkor ne fizettessék a tb-t…

De ne felejtsük el, oltott is elkaphatja és továbbadhatja, kerülhet kórházba és halhat bele.

2022. jan. 8. 15:58
 15/69 anonim ***** válasza:
94%
Teljesen mindegy, hogy választható vagy sem az, ami miatt diszkriminálnak egyeseket. A lényeg, a mechanizmus mindig ugyanaz; a manipulálható embertömegeket rávenni gyakorlatilag bármire (!). Például arra, hogy neki essenek és gyűlöljék embertársaikat. Mindig lesz valami logikusnak tűnő ok, és a befolyásolhatóbbak nem ismerik fel, hogy eszközként vannak felhasználva egy alattomos játszmában.
2022. jan. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 anonim ***** válasza:
6%

"Teljesen mindegy, hogy választható vagy sem az, ami miatt diszkriminálnak egyeseket."

Nem éppen, mivel pont az a lényeg, hogy ha a te önként meghozott döntésedről van szó, akkor az a saját döntésed következménye, nem pedig diszkrimináció. Diszkrimináció az lenne, ha nem engednék hogy meghozd a döntést, hiába akarnád (vagy épp ha olyasmiről lenne szó amiben eleve nincs döntési lehetőséged).

2022. jan. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 anonim ***** válasza:
14%

"A rák nem elég súlyos, csak a covid?"


De, sőt. Csak éppen aki rákos, az nem valószínű, hogy rövid időn belül (értsd: percek, órák) meghal, míg ha valaki covidos, és nem kap ellátást akkor nagy valószínűséggel feldobja a pacskert.


Elég érdekes logika, hogy "nem oltatom be magam, mert nem" aztán sírok amiatt, hogy a kórházak tele vannak koronavírusos betegekkel, és miért nem látnak el engem. Elég elletmondásosnak tűnik. TUDOM vannak 2-3x oltottak is kórházban, de javarészük még mindig oltatlan.


"Teljesen egészséges ember vagyok, de pl. nem utazhatnék be Ausztriába 10 napos karantén nélkül, akkor sem, ha egy teljesen friss negatív tesztet bemutatnék minden nap. "


Ezen is változtathatsz. Beoltatod magad, és akkor nem kell ilyenekkel szarakodni.

2022. jan. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 anonim ***** válasza:
93%

Kerdezo en is gondolom ahogy te

En sem kerek 1 db oltast sem es nem is fogok

Nem vagy egyedul ezekkel a gondolataiddal hidd el sokan gondoljuk igy mint te es hamarosan nem keves 2-3 oltast felvett ember is meg fogja unni szepen hogy fel evente szaladjon az ertelmetlen semmiert ami nem vedi es sok esetben meg kart is okoz a szervezeteben.

Nezz itt korul hany ilyen kerdes van es hanyan vannak vele ugy hogy 2 vagy 3 oltas meg van es itt a vege,nem erdekli oket mi lesz de tobbet nem akarnak mar magukba lovetni

2022. jan. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:
86%

16.

Hibás, beteg érvelés. A természetes állapot nem párhuzamba állítható egy mesterségesen létrehozandó kikényszerített állapottal! A mesterséges (leoltott) állapot kikényszerítése igenis a természetes állapot diszkriminálásával történik.

2022. jan. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:
72%
*igy kimaradt
2022. jan. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!