Ha nem tudtak róla, akkor valóban etikátlan. Ha aláírták hogy részt vesznek a kísérletben és vagy igazi cuccot kapnak vagy placebót, beleegyeztek, esetleg kaptak érte pénzt és a saját döntésük volt, akkor semmi kivetnivaló nincs benne. Nyilván részleteket nem tudunk, de kétlem hogy egy neves gyógyszercég nem fedi le magát megfelelően jogilag, mielőtt bármilyen kísérletbe kezd.
2021. dec. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
2/28 anonim válasza:
Addig volt kontrollcsoport, ameddig fogalmuk sem volt arról, hogy mennyire hatásos a gyógyszer.
2021. dec. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
3/28 anonim válasza:
Hát valahogy el kell végezni a gyógyszerkísérleteket, ezek az emberek pedig nyilván tudatában voltak a dolognak, mikor aláírták a részvételi nyilatkozatot.
Egyébként bizonyos esetekben nem placebo kontrollált vizsgálatot csinálnak etikai okok miatt. Pl. új daganatterápiák esetén nem azt csinálják, hogy az egyik csoport placebót kap és dögöljön meg, a másik meg az új szert, hanem az egyik csoport az addig elérhető leghatékonyabb szert kapja, a másik meg az újat.
2021. dec. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
4/28 anonim válasza:
Ha utánanéznél mennyi oltott ember halt meg az első 2 hónap alatt hivatalosan amikor tesztelték a Pfizert ill. utánanéznél hogyan számolják a 89 százalékos hatékonyságot, akkor döbbennél le igazán!
2021. dec. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
5/28 anonim válasza:
Aki résztvesz a klinikai kísérletben tudja, hogy 50%, hogy placebót kap. Szóval nem etikátlan. (Egyébként a másik lehetőség, hogy megvárja, a kísérlet végét, és utána kaphat oltást. De mivel előbb kapta el, ugyanúgy meghalt volna addigra. Olyan opció nincs, hogy csak úgy vállalja, hogy biztosan a Covid elleni szert kapja.)
2021. dec. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
6/28 anonim válasza:
"Szerintetek elmondható az hogy azt a 12 embert meg lehetett volna menteni de a kísérlet miatt hagyták meghalni? Engem ledöbbentett amikor olvastam"
Miután kiértékelték, és rájöttek, hogy mennyire hatásos, a placebósoknak is adtak belőle.
2021. dec. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
7/28 anonim válasza:
A leírt kisérlet sok tízezer életet megment a jövőben. Ha mindenkinek adtak volna gyógyszert, akkor nem derült volna ki, hogy hatékony a gyógyszer (nem lett volna mihez hasonlítani)
2021. dec. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
8/28 anonim válasza:
4-es, erről írnál részletesen? Akár priviben is, köszi.
2021. dec. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
9/28 anonim válasza:
Nahát, nem számít az emberélet? Döbbenet.
Jó reggelt mindenkinek, ideje lenne felébredni már!
2021. dec. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
10/28 anonim válasza:
Tudod, mi az etikátlan, kérdező? Az, hogy a Pfizer és a Merck új, drága gyógyszerei pár hónap vizsgálat után engedélyt kapnak (ahogy a remdesivir is), miközben más hatásos, régóta létező, olcsóbb gyógyszerek használatát minden lehetséges eszközzel akadályozzák, pedig már másfél éve lehetne őket használni. Hány emberéletet lehetett volna ezekkel megmenteni?
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!