Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kemoterápia után mennyi idő...

Kemoterápia után mennyi idő míg visszaáll az immunrendszer, felerősödik?

Figyelt kérdés
Nagymamám kB. Májustól szeptemberig kapta a kemót, nem sok úgy tudom összesen 6 alkalommal. Nagyon jól viselte, túl van most már rajta, egy hónapja nem kap, már csak a sugar van neki. Az a kérdés mennyi idő kell, hogy az immunrendszere felerődödjön, tudjon védekezni a betegségek ellen a szervezete? Féltem őt nagyon a covid 19 miatt, és csak az lenne a kérdésem, ez az 1 hónap alatt vajon mennyit javult a helyzet, mennyi idő kell h már ne jelentsen eletveszelyt neki ez a betegség..?

2020. nov. 6. 19:32
 1/8 anonim ***** válasza:

A sugárkezelés megint csak csökkenti az immunrendszer erősségét.


Nagyon fontos, hogy minél több immunerősítőt szedjen, pl. Béres-csepp extra, C-vitamin nagy mennyiségben, vitaminok, sok gyümölcs és zöldség, plusz friss levegő.

2020. nov. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Hagyja ki mindet , kemo sugár túlelése klinikai statisztika 15 % ... Sok friss termés nyersen , sok méz , sok tea folyadék kell , alternativ mozgás és masszazs terapia .
2020. nov. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Méz a kemo helyett. Itt kapok agyf..zt🤸‍♂️
2020. nov. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez elég sok mindentől függ, többek között a gyógyszer típusától meg a rák fajtájától is.
2020. nov. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mellrákja volt, de hála Istennek időben vették észre, szóval kezdeti stádiumban volt, eltávolították, viszont a kemó ami ugye tudom, hogy legyengíti a szervezetet. Az orvosok biztosan tájékoztattak, és nagyon erős mindent megtesz a gyógyulásért, és a kérdésem csak az volt, hogy mennyi idő kB mire ezek után visszaáll. :) a 2. Válaszolónak pedig. Ahogyan fent írtam, a kezelésen túl van, és nagyon is él, szóval felesleges százalékokkal dobálózni..
2020. nov. 7. 00:21
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]

A 2es ugyan le lett pontozva, de van akin épp ez segített

2020. nov. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves hármas! Nem azt mondta,hogy csak méz a kemó helyett.A ketten lett lepontozva,pont aki megírta a tutit.Szomorú...
2021. jan. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor tanulj meg szöveget értelmezni, 7-es, ugyanis a 2-es válaszoló pontosan azt írta, hogy kemó és sugárkezelés helyett kell a méz.
2021. jan. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!