Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Sok ember miért a tagadásba...

Sok ember miért a tagadásba menekül a cselekvés helyett a járvánnyal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Úgy értem miért nem kicsit átalakítva élik az életüket az egészségüket és családjuk egészségét megvédve. Ahelyett, hogy tagadják az egész járvány létét, dühöngenek, nem tartják be azokat a védelmi intézkedéseket sem ami kötelező, leszólják azokat akik pl. maszkot vesznek fel. Olyanok is ezt teszik akik az állásukat vesztették el a járvány miatt. Érdekük lenne a megelőzés, de mégis inkább csak tagadnak, amitől semmi nem oldódik meg. Nem értem? Tényleg az kell, hogy megbetegedjenek vagy a rokonaik meghaljanak, hogy észbe kapjanak nem így kellett volna? Vagy nem akarják, hogy vége legyen?

2020. júl. 18. 09:27
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
70%
8. En abban a szerencses helyzetben vagyok hogy tenyleg marcius ota otthonrol dolgozok (ferjem is) es abban a boldog amde szerencsetlen helyzetben egyidejuleg hogy februar ota kisbabat varok. Ha valakinek, nekem extra fontos hogy ahogy te irod "be legyek zarva". Az elmult honapokban a ferjem heti 1x ment bevasarolni, en pedig a kotelezo vizsgalatok miatt mentem ki havonta 1x-2x, ezen kivul a gyerekek jartak suliba amikor kotelezo volt menniuk es csak erdoben kirandultunk, ma is. Tehat az allitasod miszerint 1-2 hónapnál tovább nem lehet a dolgokat/embereket bezárva tartani nalunk reszben megbukott illetve a legminimalisabbra korlatozodott egyetlen apro uj joveveny egeszsege erdekeben. Meg lehet csinalni ha! a jovedelmedet tudod otthonrol is biztositani illetve masok a lakasodon kivul nem fuggnek toled. Pl idos szulo gondozasa vagy a munkahelyen valo kotelezo jelenlet. Ha csak azok betartanak akik megtehetik (mint mi), sokkal kevesebb uj fertozott lenne. Ebben az orszagban mivel visszavezetik a fertozesek eredetet kiderult hogy tomeges rendezvenyeken, csaladi esemenyeken, iskolakban kaptak el a legtobben. Ki lehet hagyni amennyiben nem kotelezo.
2020. júl. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:

10. A Napi.hu a szakirodalom? :D :D Azért ez viccnek is rossz. Azt hittem legalabb egy orvosi lapot keresel :) Másrészt a cikket a saját szád íze szerint értelmezed. Szerinted aki tünetmentes az nem fertőz. Az általad belinkelt cikk szerint előfordulhat ilyen módon is fertőzés. Ehhez csak tapsolni tudok. :)

Neked kétszer volt tüdőgyulladasod és megúsztad következmények nélkül ebből az következik, hogy a tüdőgyulladás egy ártalmatlan betegség senkinek nem lehet belőle komoly baja. Újabb taps. Képzeld nekem is kétszer volt. Egy micoplasma meg egy clamidia "A" típusos tüdőgyulladásom. Az elsőtől nekem sem lett a bajom a második után a műtőasztalon végeztem. A dednagypapám meg tüdőgyulladasban halt meg. Minden eset eltérő. Szóval élhetsz tagadásban de ez sajnos előfordulhat más fiatallal is. Az, hogy kire, hogy hat a vírus akkor fog kiderülni amikor elkapta. :(

Utolsó nagyon megértelek. Én azért találkozom barátokkal, rokonokkal mert a lelki egészség is fontos. De tömegbe nem megyünk, és a zárt tér helyett inkább a szabadban találkozunk, kiülünk valahova, vagy elmegyünk sétálni és a puszilkodást kihagyjuk. Munkába kell járni de azért ott is vigyátok amennyire lehet. Én nem érzem lemondásnak. Inkább más helyzetnek amihez lehet akalmazkodni. A kijarási alatt nekünk is home office volt. De a barátokkal estenként online bulikat tartottunk. Van aki tudományos meg művészeti előadasokat tartott, filmeket is néztünk online együtt. Egyáltalán nem éltem meg rosszul, más volt de feltaláltuk magunkat, nem voltunk magányosak. Ez nem a világ vége. Csak új a helyzet. Rá kell cáfoljak embereket sajnos évekre meg évtizedekre is "be lehetett zárni" a haborúk során és a visszaemlékezeskeben a gulagot megjárt fogjok állítom nem panaszkodtak annyit mint itt páran a maszk meg 2 havi kijárasi tilalom alatt. A nagyszüleim 2 háborút megéltek plusz 56ot. Sosem panaszkodtak pedig szétlőtték a lakásukat, nem volt munka, mindenüket ennivalóra cserélték. Hetekig ültek a pincében. Azt sem tudták mi van a rokonaikkal, barataikkal! Ehhez képest komolyan 2 havi kijárási tilalom a saját lakásodban, úgyhogy sétalni azért mehetsz és voltba is ahol tömve vannak élelemmel a polcok, a bulik hiánya meg a maszk hordása cirkuszra ad okot? Szerintem ez egy szégyen mennyire önző és alkalmazkodása meg életre képtelen néhány ember. :(

2020. júl. 18. 20:33
 13/36 anonim ***** válasza:
67%

"A Napi.hu a szakirodalom? :D :D Azért ez viccnek is rossz. Azt hittem legalabb egy orvosi lapot keresel :)"

Az, hogy a WHO szakvéleménye mennyire mérvadó, nem attól függ, hogy éppen melyik oldalon olvasod :)


"Szerinted aki tünetmentes az nem fertőz. Az általad belinkelt cikk szerint előfordulhat ilyen módon is fertőzés."

Nem írtam, hogy egyáltalán nem fertőz. Azt írtam, hogy nagyon ritkán.


"Minden eset eltérő. Szóval élhetsz tagadásban de ez sajnos előfordulhat más fiatallal is."

Lehet, de koronavírus következtében egy fiatal sem halt meg soha. (Halt meg koronavírussal fertőzött fiatal, de az nem ugyanaz.)


"Ehhez képest komolyan 2 havi kijárási tilalom a saját lakásodban, úgyhogy sétalni azért mehetsz és voltba is ahol tömve vannak élelemmel a polcok, a bulik hiánya meg a maszk hordása cirkuszra ad okot?"

Azért ad okot cirkuszra, mert semmi ok nincs rá azon kívül, hogy a világ leggazdagabb és legbefolyásosabb emberei válságot akartak csinálni, hogy még gazdagabbak és még befolyásosabbak legyenek. Ha valóban egy pestis 2.0 lenne, aminek beállítják, akkor megérteném, de könyörgöm, egy náthánál alig komolyabb betegségről beszélünk.

2020. júl. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

Olvasd végig mégegyszer a 6. hozzászólást. Sajnos erre mást nem lehet mondani. :(

Aki komolyan gondolja, hogy minden állam összefogva tönkreteszi kollektiven a saját gazdasagát, kultúrális, turisztikai vendeglátó stb ágazatokat, bezárják az iskolákat mert oktatásra sincs szükség. Mindezt azért hogy a fertőtlenítő gyártasból és maszk gyártásból élők meggazdagodjanak. Hát nem igazán tudom elképzelni mi lehet az agya helyén? Azért ilyesztő, hogy ez a járvány az emberi ostobaság legmélyebb bugyrait nyitotta meg. Eddig is éreztem, hogy az emberek egy része annyira nem okos. De ezek az érvek félelmetesek és riasztóak. Ez már a lapos Föld kategória :(

2020. júl. 18. 20:55
 15/36 anonim ***** válasza:
51%

"Aki komolyan gondolja, hogy minden állam összefogva tönkreteszi kollektiven a saját gazdasagát, kultúrális, turisztikai vendeglátó stb ágazatokat, bezárják az iskolákat mert oktatásra sincs szükség. Mindezt azért hogy a fertőtlenítő gyártasból és maszk gyártásból élők meggazdagodjanak."

Nem gondolod végig, mert kényelmesebb nem gondolkodni és mindent elfogadni, amivel a fejedet tömik. Szerinted a kormányok azt csinálnak, amit akarnak, és nem irányítja őket senki? Ezt te sem gondolhatod komolyan.

A kormányoknak a pénzemberek, a bankok, a multicégek parancsolnak. Mivel a média is az övék, eleve ők döntik el azt, hogy kit szavaztatnak meg az emberekkel a választásokon. Ezért aztán a kormányok azt teszik, amit ők parancsolnak. Természetesen nem a maszkok és a fertőtlenítők gyártásából gazdagodnak meg, hanem egy jelentéktelen vírus ürügyén mesterségesen generált gazdasági válságból.

És hogy hogyan? Először is mivel ők csinálták a válságot, jó előre felkészültek rá. Így túl fogják azt élni, és a válság miatt meggyengült konkurenciát még fel is vásárolhatják. Mivel a bankok is az övéik, az uzsorahitelekből is megszedhetik magukat, amiket a bajba jutott emberek, sőt országok vesznek fel.

2020. júl. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
Nem lehet, hogy inkább az ufók voltak? Nekem az sokkal hihetőbb :D
2020. júl. 18. 21:17
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo szerintem egy ilyen esemenyre nagyon sokfelekeppen lehet reagalni. Van aki tagad, van aki koveti az ssemenyeket, van aki sodrodik az ardal es van aki reszt vesz benne peldaul segito szandekkal.
2020. júl. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:
Igazad lehet. Én eddig csak a tagadással és az átgondolom a hallottakat és ésszerűen megpróbálok alkalmazkodni a helyzethez segítve a közvetlen környezetem verzióval találkoztam.
2020. júl. 18. 22:16
 19/36 anonim ***** válasza:
42%

Nekem is nyílik a bicska a zsebemben amikor ilyeneket hallok az utcán ès habzó szájjal "terjesztik" az igèt hogy a vírus az csak egy kamu és Bill Gates csinálta meg a kormány meg K*rva isten fa*za. Ja , marha jó egy előidézett válság , biztos rohadtul meggazdagszik a Bill Gètsz .

Nevetséges. De én már feladtam. Rájöttem ezeknek felesleges èszèrveket mondani, csak az összeesküvèlmèletükben kèpesek lètezni. Amikor az infulenzaval hasonlítják össze, na akkor is falnak megyek. Igen, influenzában is meg lehet halani, annak is vannak szövöfmènyei. De ez most egy új vilagjárvány. Egy új vírus, senki sem gondolta volna ilyen gyorsan terjed. De terjed és muszáj óvatosnak lenni. Inkább legyunk túl óvatosak, mint hogy a szeretteink meghaljanak.

Munkanélküli vagyok a járvány óta, megszűnt a munkahelyem. És már száz állásra jelentkeztem, nem vettek fel sehova. Engem is dühít. És bárcsak vège lenne a járványnak. De ezzel a hozzáállással nagyon el fog húzódni. De ne legyen igazam!

Mit lehet tenni? Ahhoz hogy megélőzzük ezeket a vírus mutalódásokat, elsősorban az ipari állattartást kellene átgondolni, mert sok állat összezsúfolva, gyenge immunrendszerrel, antibiotikummal teletömve bizony táptalajt adnak a a járvanyoknak (lásd madár,sertèsonfluenza). Ázsiában pedig befejezhetnèk az egzotikus állatok zabálását, és a nedves piacokat kellene bezárni ott vègleg ahol szintén fèlholt gyenge állatokat tartanak bezsúfolva+rengeteg ember na így terjed át emberre .

Én sem örülök a másiknak, de szerintem a későbbiekben például az orvosi rendelőkben,kórházakban célszerű lenne továbbra is használni, mert szintén sok beteg ember van egy lègtèrben.

2020. júl. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
91%
Igazából nem maga a vírus itt a lényeg. Az hamar le fog zajlani. Hanem az, ami utána jön majd. Több, mint valószínű, hogy az 1930-as évek fognak megismétlődni, itt most a nagy világválságra gondolok. Annak akkor többé-kevésbé a második világháború vetett véget. Reménykedjünk, hogy most nem így lesz. Mert ugye Einstein megmondta, azt nem tudja, hogy a harmadik hárorút milyen fegyverekkel fogják vívni, de az biztos, hogy a negyediket már csak kövekkel és botokkal.
2020. júl. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!