Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Sok ember miért a tagadásba...

Sok ember miért a tagadásba menekül a cselekvés helyett a járvánnyal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Úgy értem miért nem kicsit átalakítva élik az életüket az egészségüket és családjuk egészségét megvédve. Ahelyett, hogy tagadják az egész járvány létét, dühöngenek, nem tartják be azokat a védelmi intézkedéseket sem ami kötelező, leszólják azokat akik pl. maszkot vesznek fel. Olyanok is ezt teszik akik az állásukat vesztették el a járvány miatt. Érdekük lenne a megelőzés, de mégis inkább csak tagadnak, amitől semmi nem oldódik meg. Nem értem? Tényleg az kell, hogy megbetegedjenek vagy a rokonaik meghaljanak, hogy észbe kapjanak nem így kellett volna? Vagy nem akarják, hogy vége legyen?

2020. júl. 18. 09:27
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
71%
Egyszerűen csak arról van szó, hogy már a tökünk tele van.
2020. júl. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
52%

Mert az a maszk szerinted bármit is ér? Szerintem pont nem. Nekem is a tököm tele van vele. Néhány kretén, már bocsánat ha megsértek valakit, azt hiszi megvédi mindentől és csak beleköhög és beletüsszent mert úgy sem megy ki.

Nem ér semmit azon kívül, hogy valaki piszkosul meggazdagszik belőle. Nem kapni benne rendesen levegőt, viszket, melegben elviselhetetlen és ugyan úgy teleköpöd és kijut a vírust.

Ja és akkor miért nem kell szemvédőt felvenni, hogy ne tudd belekenni a szemedbe mert ugye úgy is terjed. Hozzáérsz valamihez fertőtlenítsd a kezed. Amit veszel a boltban fertőtlenítsd mert kitudja ki ért hozzá. Stb...

Alap dolgokat kéne betartani és ennyi.

2020. júl. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

Hát az orvosok eddig is hordtak "valamiért" meg a rákos betegeknek is ajánlott volt a gyenge immunrendszerük miatt valamiért.

Munkahelyen FFP2 maszkokat kaptunk. Az volt ráírva, hogy 95% védelmet ad. Elég jó ígeret. ;)

2020. júl. 18. 12:14
 4/36 anonim ***** válasza:
42%

Az orvosoknak kell a maszk. Nekünk nem kell, több okból sem.

1. A legtöbb kereskedelemben kapható maszk semmitől nem véd.

2. A tünetmentes fertőzöttek szinte soha nem adják tovább a fertőzést.

3. A fertőzöttek nagy része tünetmentes, de aki megbetegszik, annál is csak akkor fordulhat komolyra a dolog, ha valami egyéb súlyos betegsége van.

2020. júl. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Be tudnád linkelni a szakirodamat ami ezt igazolja? Nagyon kíváncsi lennék.
2020. júl. 18. 15:25
 6/36 anonim ***** válasza:
63%

Az orvosok műtèt közben stb hordanak maszkot, hogy ne fertőzzèk le a beteget. Szóval igenis vèd a maszk, ha zárt helyen mindenkin van. Persze a konteósok ezt is tagadják.

Nyilván nem 100%os vèdelem. De jobb mint a semmi, és telibe tüsszenteni a boltot. Beszéd közben a nyál is kifröccsenhet rá a másik emberre , levegőbe stb,a maszk egy kicsit felfogja és mondjuk 10 helyett lehet csak 1 embert fertőz le.

De a társadalmunk soha nem lesz képes közössègben gondolkodni, csak az "èn" a fontos. Èrzèketlenek a másikra és magasról lesza*rják ha belehal valaki. "Nem az ő baja". Egyedül a kényelem a fontos és az egó.

Valaki mèg a vírus lètezèsèt is tagadja.

Èn tanultam mikrobiológiát, erről a vírus családról egyetemen, szakirodalmat is olvastam és tudom, hogy létezik. De egy tanulatlan ember, aki egy vírust sem tud megkülönböztetni egy baktèriumtól... Nehezen tudja eldönteni melyik a megbízható irodalom a tèmában, és ha talál egy kicsit szimpibb írást, azt kezdi el hangoztatni.

2020. júl. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
78%

En kulfoldon elek, marc ota itthonrol dolgozok mert amikor lement napi 2re a fertozottek szama, akkor mindenki ugy gondolta hogy itt az ido h kitomboljak magukat, furtokben logtak a szorakozohelyeken (mivel nekik is tele volt a tokuk mint az #1esnek), a vendeglato egysegekben, maszk nelkul, tavolsagot nem betartva. Ennek eredmenyekeppen ra ket hetre megint elkezdtek felkuszni a szamok es most tartunk napi 160 uj esetnel. Erre a gyerekeket a korabbi ketteosztott csoportokbol osszevontak, 15 repulotarsasagbol 10 MOST ujrainditotta a jaratait, mintha direkt arra jatszananak h meg tovabb tartson. A heten volt Covid teszten az egesz csaladom mert a lanyom osztalyaban volt egy fertozott gyerek, ahogy az iskolaban tobb is,mas iskolakban is es hirek terjengenek hogy a varos szamos iskolajaban komplett osztalyok vannak/voltak karantenban es arra lettek kerve h ezt ne emlitsek az ismerosoknek. A jarvany letezik, lehet hogy Magyarorszagon meg nem annyira, de a kornyezo orszagok szigoritanak ujra, a buta ember meg sajat karan tanul. A problema ebben az hogy lehet hogy o megussza, de kozben osszekopkod masokat akik kevesbe szerencsesek. Igen, akkor fogjak komolyan venni minden orszagban amikor a sajat borukon vagy a csaladtagjukon tapasztaljak. Szomoru h ez kell hozza.

Kolleganom marciusban meg habzo szajjal nyomatta hogy mind katonai satrakban pusztulunk majd meg mint Auschwitzban a zsidok, aztan 2 honap bezartsag utan mar soroskorsoval nagy tarsasaggal posztol az instan. A legtobb ember keptelen huzamosabb ideig szabalyok betartasara es a problema olyankor van amikor kieresztik a faradt gozt:(

2020. júl. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
63%
7: 1-2 hónapnál tovább nem lehet a dolgokat bezárva tartani.
2020. júl. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Tudjátok az a szomorú, hogy ha ezt a járványt mindenki komolyan venné 2 hónapig már nem is lenne miről beszélnünk szerintem :( Néha azt érzem az emberek többsége minden helyzetben csak azt keresi miért lehet hisztizni meg panaszkodni és kit lehet hibáztatni. De tenni a leg minimálisabb dolgot sem képesek senkiért még a saját jövőjükért sem. Csak MOST legyen jó. :( Nekem volt egy vérvételem a kijárási tilalom alatt. Nem fertőző betegség miatt de muszáj volt. Mivel nem igazán volt rendelés kihívtam egy magánlabort. A nővérke aki kijött az ajtóban beöltözött lábtyű, védőruha, kesztyű, maszk, fejre sapka, és még plexi arcvédő is. Én is maszkban voltam. Beszélgettünk a maszkokról melyik mennyire véd. Azt mondta a semminél egy kendő is jobb. Nyilván a legjobb a FFP3as. Az elvileg maximális védelmet ad. Csak kb letöri az orrod és tényleg megfulladsz benne huzamosabb ideig. Meg egy vagyon is. Ő FFP2et hordott ami 95%os védelmet ad. Egyébként ez elég kényelmes is mert nem tapad az arcodra és mosógépben mosható. Nem akartam belekötni négyeskébe de igenis véd a maszk! Nem csak az egeszségügyben hordják hanem a kórokozó mentes állatházakban is ahol kíserletek folynak ragcsálókkal. Én ilyen szakon végeztem és mi is elég sokat tanultunk a különböző kórokozók terjedéséről. Fertőtlenítő szerekről/eljárásokról. Azért adtam esélyt hátha a 4es előbányász valami szakirodalmat a témában. De "pistikének a szomszédból" nem fogom elhinni, hogy akinek nincs tünete az nem fertőz. Tanulmányaim alapján sajna bizony fertőz az is. Hogy a maszk semmit nem ér. És hogy csak az lesz nagyon beteg akinek már amúgy is volt baja. Sajnos saját bőrömön tapasztaltam meg milyen károkat tud okozni egy lábon kihordott nem súlyos tüneteket produkáló tüdőguylladás egy korábban teljesen egészséges fiatal ember szervezetében. Úgy hogy ez az állítás biztosan mondhatom, hogy hazugság! :(
2020. júl. 18. 17:53
 10/36 anonim ***** válasza:
62%

Kétszer volt életemben tüdőgyulladásom. Egyik gyerekkoromban, amikor még asztmás is voltam. Az kb. semmivel nem volt különb, mint amikor az asztmám jött ki. A másodikat kórházban szedtem össze, és észre sem vettem.

Azt, hogy a tünetmentesek szinte soha nem fertőznek, a WHO mondta.

[link]

Persze utána billgécc rájuk szólt, hogy ez nem tesz jót az oltásbiznisznek, ezért visszavonták.

2020. júl. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!