Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek aludni nem tudtam...

Mit tegyek aludni nem tudtam úgy fájt?

Figyelt kérdés

Adott a sztori, tegnap voltam fogorvosnál mert fájt annyira hogy azt se tudtam melyik fogam fáj, nagyjából mind be van tömve, így 2 lehetőség van, vagy begyulladt valamelyik vagy a bölcsesség fog nyomja, ennni alig tudok, ha iszok akkor megsokszorozódik a fájdalom az egész arcom lüktet, az étrendem fájdalom csillapíókból áll.


Mivel külsőleg semmi nem látszik és az erős fájdalomtól azt se tudom alul vagy felül fáj ezért felírt panoráma röntgenre az hátha megmutatja hol fáj. Felírt antibiotikumot ha attól elmúlik a fájdalom akkor gyulladt volt a fog ha nem akkor a bölcsesség fog nyomja az egész fogsort. Már a 3. antibiotikumnál járok ugyan úgy fáj mint tegnap, a fájdalomcsillapítók nem hatnak.

Jegelni is próbáltam már.


Mit tegyek? Valaki segítsen, most elmegyek a fogorvoshoz az semmit nem tud tenni, 80% os esélyel tudom melyik fog lehet a bűnös, de ha be van gyulladva ilyen komolyan azt kezelni se lehet mert olyankor az érzéstelenítő se hat szóval a fájdalomba belepusztulnék.



2015. máj. 14. 10:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Olyan fogorvoshoz kell menni, akinek van a rendelőjében röntgen és azonnal képes diagnosztizálni a helyzetet kb. 10 percen belül.
2015. máj. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ez sztk fogorvos, van itt is röntgen csak már az orvos mondta hogy menjek panoráma röntgenre mert az jobb felvételt csinál és nem kell szétröntgenezni újra meg újra a fejem és a sima régebbi röntgen rosszabb képet ad mint egy modern panoráma röntgen.
2015. máj. 14. 10:37
 3/13 anonim ***** válasza:
Sajnos a szakmailag bonyolultabb helyzetek tisztására nem alkalmas az SZTK rendelés. Kétségkívül nem olcsó egy panorámaröntgennel is felszerelt rendelő fenntartása, de az igényes fogorvosnak van ilyenje.
2015. máj. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én magánba jártam ahol van reggeltől estig rendelés és csinálnak panoráma röntgent is.

Én az sztk szajsebeszettel ugy megszívtam, hogy soha többé nem megyek oda. Már 3. napja semmit nem aludtam mire Megkaptam hogy nem tudnak vele mit csinalni. Dehogynem.. Akkor találtam meg a magánrendelot, olyan gyógyszeres csikot adtak, hogy másnap annyira kinyílt a szám, hogy enni tudjak. A masodik csík után pedig bepótoltam a 4 napi alvás hiányt.

Ezzel csak azt akarom mondani hogy van példám hogy az sztk-ban nem tesznek meg mindent a betegert. Azt kívánom bár oda mentem volna először. Talán 3 éjszakát is kihagytam volna amikor virrasztottam.

2015. máj. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát akkor irány a panoráma röntgen!!
2015. máj. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Még azt leirom hogy olyan nincs hogy egészségesen növő bölcsességfog ilyen fájdalommal jár. Ha gyulladás van mint nálam volt azt illik szabad szemmel észrevenni, ha pedig a gyökérnél van gond gyulladás nélkül akkor azt nem árt kiszedni olyan gyorsan ahogy lehet. Viszont az sztk-ban ez nem pár nap. Magánban a 3. szem gyógyszer helyett amit találomra írtak fel vakon már lehet túl is lennel rajta.
2015. máj. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
SZTK ba is ingyenes a panoráma röntgen csak más városba kell lemennem miatta ami egy pár órás túra lesz. Egy gyulladt fogat hogy vesznek észre szabad szemmel? Kívülről ugyan olyan be van mind tömve, az antibiotikumnak meg csak hatni kéne elviekben nem? Tudom nagy a különbség de most nincs felesleges 10-20 000 rem ilyesmire. És a sztk fogorvosom kedves meg normális azért nem szarik bele a dolgokba.
2015. máj. 14. 11:52
 8/13 anonim ***** válasza:

Először is nyugodj meg. Attól, hogy idegeskedsz, nem fog csillapodni a fájdalmad...sőt.

Szedd szépen az antibogyót! 3 szem még nem hat!! Minimum 3 napi adag (szóval kb 6 bogyó) kell ahhoz, hogy javulni kezdjen a helyzet. Hallgass a dokidra. Csináld a kúrát, és menj majd röntgenre.

2015. máj. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egy panoráma röntgen kb 3e huf, nem egy óriási tétel. Azon viszont látni lehet, hol van gyulladás.
2015. máj. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Tudod ha egy fog gyulladt azt általában érezni lehet. Luktetessel szokott kezdodni. Es csak egy, erintesre pedig az ember bepisil olyan fajdalmas. Volt reszem abban is. Amikor az iny gyulladt az pedig látszik. Az inkább csinál olyat, hogy a fel szája az embernek fáj tole.

Én tegnap is próbáltam segíteni, most is. De hidd el.. Nekem ettől nem lesz se jobb se rosszabb. Úgy csinálod ahogy neked jó.

2015. máj. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!