Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért romlanak ennyire a...

Miért romlanak ennyire a fogaim? Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Nagyon fiatal vagyok, még nem vagyok 20 éves de alig van ép fogam! Naponta legalább kétszer mosok fogat (reggeli után és lefekvés előtt), mert gyakran csak este 8-9 körül érek haza, és nincs lehetőségem többre. Azonban sokat rágózom. Szénsavasat sem iszom sűrűn, mondjuk az édességeket kedvelem, de minden étkezés után a nyelvemmel "bizgerélem" a fogaimat, hogy amennyi ételmaradékot csak lehet, eltüntessek. Mégis gyakorlatilag folyamatosan lyukadnak ki a fogaim, most is van vagy 5 lyukas fogam (folyamatásan járok fogorvoshoz, jövőhétre is be vagyok már jelentve) de már már újabb fogakon látok egy pici kis szuvasodást! Teljesen el vagyok keseredve, egyszerűen gyülölöm magam, ráadásul a fogorvosok emiatt úgy kezelnek, mintha leprás lennék. Lenéznek, mutogatják hogyan kell megmosni a fogakat normálisan - ami egyébként kedves, csak az a baj, hogy mindig is azzal technikával mostam a fogaimat, ahogy mutatják.


Egyébként anyukám is hasonló típus, ő is egyfolytában fogászatra jár, de én sokkal nehezebb eset vagyok nála. Egyébként már kiskoromban is nagyon romlottak a fogaim, egyszer azt mondta egy fogorvos, hogy a víz miatt van, de ezt nem nagyon értem.


Igazából próbálgatom a fogkrémeket, használtam már Elmexek, Sensodyne-t meg egy rakat másik fajtát, de nem tudom eldönteni, hogy mi lenne a legjobb.


Lenne esetleg valami ötletetek, hogy ez mitől van vagy hogyan kezelhető?


2010. febr. 13. 15:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
én egyébként fordított esetben vagyok. nincsenek lyukas fogaim de sárgásak és százfelé állnak. szetem nem vitás kinek a helyzete szarabb...
2010. febr. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

A százfelé állást lehet korrigálni fogszabályzóval, a sárgás fogat pedig lehet fehéríteni.


Én inkább szeretnék kusza fogakat, mint olyanokat, amik egyfolytába romlanak.

2010. febr. 14. 18:43
 13/13 anonim ***** válasza:

Van egy olyan készítmény ami a könnyen szuvasodó fogakra van.Elmex gél a neve.Gyógyszertárban lehet kapni 1300 ft körül.Heti 1x kell használni.

Én két hete használom úgyhogy véleményt még nem nagyon tudok mondani róla...De van egy barátnőm 10 éve használja és ő meg van vele elégedve.

De a lényeg hogy ha látod,hogy kezd szuvasodni a fogad,azonnal kezeltesd és akkor nem lesz gáz.:)

2010. febr. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!