Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet, hogy gyökérkezelés...

Lehet, hogy gyökérkezelés kell? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Szeretnék tanácsot kérni. Egy ideje van lyukas fogam jobb oldalt hátul.Eddig is mondták,hogy tömessem be de nem forditottam rá kellő figyelmet. Megkérdeztem a szüleimet,szerintük gyulladás ugyanis harapásra az egész jobb oldali fogsorom fáj felül is és alul is. Valószinű sugárzik a fájdalom mert csak ezen az oldalon fáj. Nagyon félek a gyökérkezeléstő,tudnátok adni néhány tanácsot,volt már esetleg hasonló gondotok? Ilyenkor hogyan járnak el?
2012. ápr. 5. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha már fáj, akkor gyökérkezelés kell.
2012. ápr. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

igen, ilyenkor gyökérkezelés kell, arra pedig koronát tesznek előbb, vagy utóbb(a gyökérkezelt fog nagyon hamar eltörik, a korona megvédi).


nem fáj amúgy.

2012. ápr. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Diarmand ***** válasza:

Legközelebb fordíts kellő figyelmet a fogaidra!


Ha be van gyulladva, akkor kapsz majd egy erős gyulladás-csökkentőt (cataflamot).

A gyökérkezeléstől nem kell félni, nekem is volt. Az eljárás a következő.


Kifúrja a fogat a doki, eltávolítja a fogbelet és kitisztítja a gyökércsatornákat, majd tesz bele gyógyszeres fogtömést ha szükséges. Ez azért kellhet, hogy a még csatornákban élő kórokozók kinyúvadjanak. A gyógyszeres tömés általában egy-két hétig bent van, utána kifúrja a tömést és megint kitisztítja a az egész fogat. Ez addig megy így, amíg nem lesz steril a fog. Ha ez megvan, akkor eltömi a gyökércsatornákat és megkapod a végleges tömést. A művelet fájdalom-mentes, maximum akkor érezhetsz fájdalmat, ha valamelyik csatornád be van gyulladva, mikor tisztítja a kis tűkkel. Nekem be volt gyulladva az egyik és mikor belenyúlt eléggé éles volt a fájdalom, de ha én kibírtam, akkor te is. Amúgy sincs sok esély erre szóval fel a fejjel, csináltasd meg! :)


Előző meg marhaságot írt, hogy a gyökérkezelt fog hamar eltörik. Nekem egy öt éve kezelt fogam van és még mindig faja. Maximum akkor törhet el, ha a fogorvos szarul dolgozott, mert a fog koronai részéből már nincs elég ahhoz, hogy normálisan megtarthassa a végleges tömést.

2012. ápr. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,valamivel kevesebb félelemmel indulok holnap.:)
2012. ápr. 5. 14:33
 5/6 anonim ***** válasza:

legalább ne írnád, hogy marhaságot írtam :(

nemrég voltam fogorvosnál, és ketten is ezt mondták nekem, ugyanis a gyökérkezelt fog hamar kiszárad, kipotyog a tömés, és mindig kicsit nagybbobbra kell fúrni, addig, amíg már nem lehet, és jön a korona. vagy pedig kiszárad a fog, és egy mogyorótól letörik. nem funkcionál ugyanúgy.


nagyon sajnálom, nekem tényleg orvosok mondták, kevesebb mint 2 héttel ezelőtt, ezért kérlek ne írd, hogy marhaságot írtam. van, aki 10 évig elvan tömött gyökérkezelt foggal, de van, akinek 2 hónap mulva tőből letörik egy piros mogyorósból, akkor meg már csak a húzás segíthet. ezért ajánlanak minél hamarabbi (nekem 2-3 hónapot mondtak) koronát. persze, marhaság..

2012. ápr. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ja, és attól még, hogy ezt elhiszem az orvosnak, nekem is van több éves tömött gyökérkezelt fogam.. amire végül esztétikai okok miatt kerül majd korona. attól még, hogy az bírja, nem fogom kinevetni az orvost azért, amit mond. ennyire nem vagyok ostoba, hogy amit nem látok, az nincs.
2012. ápr. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!