Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Teljesen tanácstalan és...

Teljesen tanácstalan és elkeseredett vagyok.... A problémám az, hogy ... (részletek lent)?

Figyelt kérdés

....március óta gyökérkezelik a bal felső 7-es fogamat (kb 8x voltam kezelésen ezidő alatt, hol jobb hol rosszabb volt utána). Tegnap erősen elkezdett fájni ez a fog. Ma elmentem egy másik fogorvoshoz, aki átreszelte, átmosta. Azt mondta, fájhat még 1-2 napig, mert ugye belenyúlt, de utána nem, és ha nem javul, akkor menjek vele mikroszkópos kezelésre (keressek a neten, mert náluk nincs).

Most kiment az érzéstelenítő és úgy fáj, mint tegnap, ami nem tudom, azért van-e, mert piszkálta, vagy azért mert sikertelen volt a tisztítás - pl. oldalelágazódások miatt?

Teljesen kivagyok már a fél éve tartó rengeteg fájdalom miatt, és nem tudom, mit tegyek.

Őszintén szólva, a mikroszkópos kezelést anyagilag nem engedhetem meg magamnak, főleg úgy, hogy ez sem biztos módszer.

Már ott tartok, hogy ki kellene húzatnom inkább. Viszont az alsó párja félek, nagyon kinőne, vagy szétcsúsznának a fogaim, és akkor meg az lenne baj...Implantátum árakat nem néztem, de gondolom az sem olcsó.


Mit tennétek a helyemben, volt már valakinél ilyen?



aug. 4. 15:48
 1/1 anonim ***** válasza:
Én ilyen esetben inkább kihúzatnám. A gyulladás más problémákat is okozhat, illetve többi fogad is begyulladhat miatta. Implantátum jó megoldás helyette, sok helyen rögtön a húzás után is be tudják rakni, illetve több magán fogorovosnál lehet részletfizetést is kérni ezzel kapcsolatban.
aug. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!