Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelt fog fáj??

Gyökérkezelt fog fáj??

Figyelt kérdés
2 napja durva fájdalmam volt a bal felső 4-es fogamnál ezért kértem időpontot a fogorvoshoz amit mára adott reggel 9-re. Elmentem, kemény 10-15perc alatt megcsinálta (gyökérkezelte). Mikor kijöttem rá 5percre elkezdett lüktetni egy kicsit ami még most is tart. Kérdésem az volna, hogy ez normális, hogy ilyenkor egy kicsit lüktet? Eddig úgy voltam vele, hogy délutánra úgy is elmúlik, de már itt van 22óra és még érzem a lüktetést. Adott papírt mit csinált róla, átöblítés,gyógy zár,ideiglenes tömés occlusodist, trepanálás,tágítás, meg adott dalacin gyógyszert. Olvastam pár fórumon, hogy normális ilyenkor a lüktetés, de olvastam olyat is, hogy vissza kellene mennem. Valakinek volt tapasztalata?

júl. 26. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan hogy 2 napig is fájt gyökérkezelés után mivel hogy megpiszkálja az ideget...Olyan is létezik hogy mai napig megfájdul gyökérkezelt fogam pedig nem szabadna. Utána olvastam és van egy olyan jelenség hogy a fogorvos nem minden idegszálat talál meg így azért fáj az adott fog mert még van valahol ideg ami nincs kiégetve... Ha pedig gyökérkezelés után nagyon fáj és sokáig akkor azt ki kell húzatni. Van olyan fog amit màr a gyökérkezelés sem tud megmenteni. Pedig utolsó esély a gyökérkezelés ha az sem segít akkor húzás. Még ami fontos hogy gyökérkezelés után érdemes koronát rakatni a fogra különben az letörik. Ugyanis nincs élet már a fogban így törik. Ennyit tudok ez ügyben mondani.
júl. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha fájt, és gyökérkezelni kellett, akkor feltételezem gyulladásban volt a fog. Most gondolj bele, hogy a gyulladt fogad eléggé megpiszkálta, érthető, hogy még fáj. A gyógyszeres tömés és a dalacin együtt meg fogják ezt oldani. Ha esetleg ez hétfőig sem javul, akkor azért telefonálj be a fogorvosodnak.

Fordítok neked pár dolgot, nagyon konyhanyelven, összefoglalva:

-átöblítés= a gyökércsatornák tisztítása közben szükséges öblíteni, segít a tisztításban

-gyógy zár=gyógyszeres tömés került bele, ezt zárta ideiglenessel

-ideiglenes tömés occlusodist=szerintem ez occlusalis akart lenne, azaz a rágófelszínbe került az ideiglenlenes tömés

-trepanálás,tágítás=a fog megnyitása, a gyökércsatornák tagítása

júl. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

2es vagyok, véletlenül küldtem el a választ, még pár apróságot hozzátennék:

-dalacint értelem szerűen a gyulladás miatt kaptad. Ajánlok mellé probiotikumot, ha esetleg az anibiotikum kikezdi a gyomrod.

Minimális pontatlanságra reagálnék még az előttem szóló válaszában:

-valóban létezik olyan, hogy nem sikerül maradéktalanul a gyökérkezelés (nem égetik ki, de unalmas részletekbe nem mennék bele)

-ha gyökérkezelés után is fáj, még nem feltétlenül kell kihúzni. Lehet próbálkozni többször is ideiglenes töméssel, ez a kezelés elég kiszámíthatatlan, sokszor nem épp úgy történnek a dolgok, ahogy a könyvekben le van írva. A húzás mindig az utolsó utáni opció, de tény, hogy néha nincs más lehetőség.

-hogy koronát kell-e rakni, az megint sokmindentől függ. Vannak gyökérkezelt fogak, amik évtizedeket bírnak hibátlan állapotban, mások kevésbé szerencsések.

Szóval egyenlőre ne aggódj, vegyél be fájdalomcsillapítót, és a dalacint. De ha nem lesz jobb, esetleg rosszabb, azt valóban jelezni kell. Drukkolok, hogy minden rendben legyen.

júl. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!