Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért fáj az arcom elviselhete...

Miért fáj az arcom elviselhetetlenül a gyökérkezelés óta?

Figyelt kérdés

Kérlek, segítsetek. Egy hátsó fogam gyökérkezelése kezdődött meg pár hónapja, viszont az orvos annyira nem tudta kitisztítani a gyökércsatornákat, hogy beletörte a tűt és elkuldott máshova. Egy másik helyen folytatták a gyökérkezelést, a vegleges gyökértömés óta azonban azon az oldalon teljesen be van gyulladva az arcom, a szemem, az orromból pedig valami gennyes cucc folyik. Voltam körzeti orvosnál, aki szerint a fogamtól van ez. A kezelőorvos szerint nincs már ott gyulladás, mert a röntgen se mutatja ki és ezért lezárta egy végleges tomessel a fogat. Természetesen ugyanúgy fáj az arcom azon az oldalon elviselhetetlenül és a szemem is folyamatosan konnyezik.

Valaki volt már hasonló helyzetben? Mi okozhatja?


júl. 12. 12:59
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy nem pár napja fáj, hanem több, mint egy hónapja egyfolytában, de nem hajlandóak segíteni a fogászaton, mert szerintük nincs ott gyulladás.
júl. 12. 13:00
 2/8 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs,ezt el sem tudom képzelni. Menj el másik orvoshoz, kellene egy CT.
júl. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csináltatok egy arcureg es egy felso fogsor CT-t jovoheten, aztán visszamegyek az orvoshoz. Nem tudom elkepzelni, hogy mitől fájhat az arcombak az a része, korábban sosem fájt, csak a gyokerkezeles óta. Most fájdalomcsillapítókra se múlik..
júl. 12. 15:04
 4/8 anonim ***** válasza:
De ez életveszélyes is lehet, azonnal menj el orvoshoz. Nem tudom a kettőnek mennyire van köze egymáshoz, de ha felső fog volt, akkor az is egy lehetséges ok. Nem is értem az egészet egyébként, tehát ha a fájdalom, duzzanat nem múlik, rosszabb, elviselhetetlen, bár az orvos szerint nem a fog az oka, akkor sem hagyjuk magára a beteget, ilyen nincsen, akkor továbbküldjük a szájsebészeti klinikára vagy valami. Főleg így, hogy a tű is bele volt törve, háááát, szóval no comment.
júl. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ráadásul egy elég drága magán klinikáról van szó. Az a baj, nem tudom, hova forduljak már.. a legkevésbé arra vágytam a nyáron, hogy erre fordítsam az összes energiámat, de sajnos nem segítenek, abszolút lesöpörték magukról a felelősséget. Ha nem fájna, nem is érdekelne az egész.
júl. 12. 15:57
 6/8 anonim ***** válasza:
Esetleg gégészet, egy arcüreg CT?
júl. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi van veled azóta? Államiba miért nem mentél el?
júl. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Már az a szerencse, hogy létezik fogászati CT, és akár 3D-ben is meg lehet nézni a csontozatot is. Nem játék, mert a gyulladás felemésztheti a csontot is, főleg akár egy cysta is, de lehet akár idegi sérülés is, nekem is csak így derült ki egy gond, amit majd műteni kell és örülhetek, hogy a CT-t választottam. Én a helyedben tuti elmennék a szájsebészeti klinikára, de ahogy fentebb is írták, arcüreg probléma is lehet, tehát fül-orr-gégészet. Akármit is mond a fogorvosod, ilyen a világon nincs, ilyet nem is hallottam, amúgy a sebészetre be is utalhat.
júl. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!