Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés vagy implantátum...

Gyökérkezelés vagy implantátum?(bővebben lent)

Figyelt kérdés
Az orvos feltárta egy (már halott) fogam és a gyökércsúcs végére nem tudott elmenni(bemeszesedett vagy ilyesmi). Azt mondta, hogy vagy a maradék gyökeret betömi és reméljük hogy nem gyullad be VAGY kihuzathatom most és implantátumot kérhetek. (Persze ha betömetem és begyullad akkor a gyökérkezelést és az implantátumot is fizethetem). 25 vagyok. Ti mit tennétek a helyemben és miért?

jún. 12. 09:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, hogy melyik fog az, illetve mennyire rossz az a fog, kell-e rá korona stb, illetve a szomszédos fogak milyen állapotban vannak stb, nagyon összetett kérdés.


Amúgy a mikroszkópos gyökérkezelést nem említette ?


Dohányzol, esetleg szedsz valamilyen gyógyszert (vércukorszinted hogy áll?) az alap szájhigéniád milyen ?


Én két metszőfogam helyére tetettem implantot, de már megbántam, mert a mellette lévő fogak se voltak olyan jók, szóval végül azok gyökérkezelve lettek, így simán mehetett volna oda egy híd/koron, és azzal kitoltam volna jópár évre az egész procedúrát amivel az implantálás jár.


De ha neked nagyon jók a fogaid, minden stimmel, csak ez az egy fog a rossz, akkor implantációt válaszd szerintem.



Sokan írják, hogy nem fájt stb, ha jó a fogorvos, hát...igen amikor megcsináják nem fáj, mert hat az érzéstelenítő, de utána az egyéni fájdalomküszöböd számít. Én nagyon jó dokihoz mentem (több száz valós értékelés képpel stb) de így is hetekig fájt, és néha még 1-2 hónap után is volt vele kellemetlenség (lüktetés stb) többször ellenőriztük (CBCT-vel is aminek darabja 15 ezer...), nem gyulladt, jó csontosodik, de mégis fájt/kellemetlen volt. Most telt le a 4 hónap csontosodási idő, és *lekopogom* már nem fáj.


Bocsi a regényért, de én örültem volna, ha nekem valaki így elmondja ezt az egészet :D

jún. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!