Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Alapos orvosi vizsgálat?

Alapos orvosi vizsgálat?

Figyelt kérdés
Új háziorvoshoz kerültem, aki mindenképpen akart csinálni egy első, átfogó vizsgálatot. Le kellett vetkőznöm alsónadrágra és tetőtől talpig megvizsgált. Mivel 30 éves vagyok, megkérdezte, hogy voltam-e már urológiai vizsgálaton. Nem voltam még, erre ő közölte, hogy akkor elvégezné a herevizsgálatot is. Gondoltam, ha már ott vagyok, miért ne? Mikor áttapintotta mindkettőt, csak annyit szólt, hogy jó, rendben, húzza fel. Örültem, hogy vége, így felhúztam az alsónadrágot. Erre ő: nem a kisnadrágot, hanem a bőrt a kukiján...így kisnadrág ismét le..Nagyon zavarban voltam, de utólag örülök, hogy ennyire alapos orvosom lett. Mással is történt már hasonló eset?
2015. aug. 9. 05:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Még csak véletlenül sem. Háziorvos ilyen vizsgálatokat csak a szakorvosokkal csináltat meg.
2015. aug. 9. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
pedig szerintem egy általános háziorvosi szűrővizsgálatba (mondjuk 2 évente) ez bele kellene, hogy tartozzon...
2015. aug. 9. 05:16
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvos max beutalót írhat ilyen vizsgálatokhoz...
2015. aug. 9. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
több helyről hallottam már, hogy háziorvos heréket is áttapint (vagy nőknél éppen melleket), csak arra nem számítottam, hogy a bőrt is hátra kell húznom..
2015. aug. 9. 05:27
 5/22 A kérdező kommentje:
meg igazából nem értem, hogy a legtöbb fiú/férfi miért parázik ettől..van egy-két ismerősöm, akik szintén ehhez a dokihoz tartoznak és ők már attól készen voltak, hogy alsónadrágra kell vetkőzni. Ez csak egy orvosi vizsgálat és a herék vagy a fityma éppúgy a test részei, mint a kar vagy a láb. És csak az orvos és páciens van jelen.
2015. aug. 9. 05:32
 6/22 anonim ***** válasza:
22%
Nekem prosztatat vizsgalt es beelveztem tole.
2015. aug. 9. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez sztem szakorvos dolga.... nőknél meg már nőgyógyászati vizsgálatot is csinál?
2015. aug. 9. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

az oké hogy alapos orvosi vizsgálat, na de ne a háziorvos akarjon már ennyire szakosodást igénylő vizsgálatokat barbárkodni ...

szóval ahogy írta vki, max írhat egy beutalót, itt nem a szégyenlősségről van szó, hanem arról, hogy eleve egy háziorvosra nem biztos, hogy minden szakorvosi dolgod is tartozik, vagy meg kívánod vele osztani, szóval itt komoly eü- és adatvédelmi kérdések is felmerülnek (nem véletlenül léteznek beutaló-mentes szakrendelések...), másrészt én nem lennék nyugodt, ha egy szakvizsgákkal nem rendelkező háziorvos vizsgálgatna ilyen ügyekben. Miért nem ír mindjárt egy pszichiátriai szakvéleményt is rólad és miért nem végez kapásból egy szív UH-t is?

sztem teljesen abszurd, bár én már nem tudok semmin meglepődni ...

2015. aug. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%

Előfordul ilyen.


de lehet bejössz neki

2015. aug. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Fenekedbe nem nyúlt be? Ha alaposan megvizsgál, akkor a prosztatád is megtapintja.
2015. aug. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!