Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Holnap lesz egy fitymaszűkület...

Holnap lesz egy fitymaszűkületi műtétem (tkm) és nem tudom mennyire fog fájni, mit vegyek fel h jó e a farmer? Utána mennyire fog fájni? Mennyire lesz érzékeny? Mit csinálnak műtét előtt?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 8. 10:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%
2015. ápr. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%

mennyire fog fájni,


- Ha jó helyre adják az érzeéstelenítést, akkor semmit nem fogsz érezni. Ha mégis érzel valamit, akkor azt úgyis észreveszik és kapsz még érzéstelenítőt.


mit vegyek fel h jó e a farmer?

- jó. Ne a legfeszesebb nadrágodba menj. Egy melegítő alsó jobb szerintem.



Utána mennyire fog fájni?

- érezni fogod, de ki lehet bírni. Ha fájdalmad van, beveszel egy fájdalomcsillapítót.



Mennyire lesz érzékeny?

- ha a makkod túlságosan érzékeny, akkor az első pár hétben érzékeny lesz, de ez a túlzott érzékenység el fog múlni néhány hét alatt. Épp ez az egyik nagyon pozitív hozadéka a körülmetélésnek.



Mit csinálnak műtét előtt?

- le fogják fertőtleníteni a környékét. Neked nem kell csinálnod semmit. Maximum levágod, leborotválod körülötte a szőrt, ha akarod.

2015. ápr. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem olyan rég volt ilyen beavatkozásom, úgyhogy saját tapasztalaimat írom:


Az érzéstelenítő injekció (ha nem altatnak) nagyon kellemetlen, mondhatni fájdalmas. Viszont cserébe a műtét maga semennyire nem érezhető, én sokáig azt is hittem, hogy még el se kezdték, annyira elzsibbadt. A végén a varrást tompán éreztem, mert már múlt az érzéstelenítő hatása, de az már nem volt vészes.


Én farmerben mentem és szűk alsóban, ami jó ötletnek bizonyult, mert hazafelé jól tartotta a cuccost.


Utána nem fáj nagyon, inkább viszketéshez hasonlítanám. Vettem előre egy rakat fájdalomcsillapítot, de egyet se vettem be. A makkom nagyon érzékeny volt, mert sokáig nem látta előtte a külvilágot, minden tüzes vasnak tűnt ami hozzáért. Ez pár nap alatt elmúlt, utána már csak a seb környéke volt érintésre érzékeny.


A műtét előtt: fél nyolcra mentem a kórházba, bejelentkeztem, kiderült, hogy hárman leszünk aznap ugyanezzel a problémával. Bevittek minket egy kórterembe, választottunk ágyakat, majd a nővér kijelentette, hogy akkor mindenki vetkőzzön le gyorsan, mert az elsőért azonnal jönnek és viszik a műtőbe. Na persze ebből semmi nem volt igaz, az elsőt végülis jó másfél óra múlva vitték csak el. Én másodiknak voltam kiírva, úgyhogy kb 3 órát feküdtem pucéran az ágyban, mire jöttek a hordággyal. Érdemes vinni valami olvasnivalót vagy telefont csontig feltöltve, játékot. Várakozás közben egy kedves fiatal nővér kikérdezett: magasság, testsúly, allergia, szedek-e gyógyszert, stb, majd megmérte a vérnyomásom. Később bejött a doktornő is, aki a műtétet csinálta, ő is kérdezett pár hasonló dolgot. Aztán amikor visszahozták az első "áldozatot", mondta a műtősfiú, hogy akkor ezzel a lendülettel el is visz engem. Betolt a műtőbe hosszú folyosókon keresztül, borzasztóan fáztam. A műtősfiú mondta, hogy le kell borotválni, megtette. Bejött aztán egy fiatal nő, gondolom az aszisztens, és bekente az ágyékomat fertőtlenítővel. Ezután leszíjaztak (nem szorosan, simán kibújhattam volna, ha akarok, persze nem akartam), majd elkezdődött a procedúra. Műtét közben néha megkérdeztek, hogy mit érzek, fáj-e, ilyenek. Amúgy hárman, a doki, az asszisztens és a műtősfiú kedélyesen csevegtek közben mindenféle hétköznapi témákról, ami szerintem nagyon jó feszültségoldó volt.


Műtét után kb két órát kellett még feküdnöm, majd a doki kicserélte a kötést, mondta, hogy másnap áztassam le kamillás teával, egy hét múlva kontroll a rendelőben, viszontlátásra.

2015. ápr. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Korod ? Ha túl fiatal vagy ,akkor altatnak .
2015. ápr. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Ahány kórház annyi szokás,ide is el lehet mondani .Én nagyon sok fiút mégkérdeztem már ez ügyben,és a jó dolgokat szoktam is írni a fiúknak .

Volt aki azt irta,csak az első szúri volt kellemetlen,1-2 mp ig,mert már zsibbadt is .Aztán a többit már nem is éreztem .Akit altattak az meg semmit sem tudott a műtét lefolyásáról .A kellemetlenségek ,fájdalmak ,mindig a műtétet követően kezdődnek .Az első 5 napot,a legrosszabbnak írták le .Jelzőket én most nem irok .

Én azt érzékeltem mindenki más ,és másképp élte meg a dolgot,de senki sem emlékezett sziveen vissza .De még furcsábbakat is írtak .

Mivel nálam is volt többször műtét,csak azt tudom mondani

nem kell félni,mindent mondanak mit kell csinálni,illetve teljesen kiszolgálnak .Szégyellősködni sem kell,te csak egy eset vagy ott .

Kórházba úgy kell mindent vinni,mintha legalább pár napra mennél,mert sosem lehet tudni mi jön közbe .

Akkor csak fel a fejjel,és előre jobbulást kívánok !

Én azért azt mondom,műtét után vegyél be egy kataflan tablettát.

2015. ápr. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
22%

Részvêtem!


Valóban szükség van erre?

Biztos hogy ennyire durva a szükületed?

Mert ha mereven,ernyedten is hátra megy a fitymád nem kell metêlni.


Borotváld le a fanszőrôd otthon előre!

Van hogy már azt sem birotváljàk le műtêtkor,de jobb elővigyázatosnak lenni.


Legyen otthon gêz,kamilla(seb áztatáshoz),betadin(seb kenegetés,fertőtlenítés,és szárítás)


Korod?

2015. ápr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Nem olyan borzasztó az érzéstelenítő, de többet adnak belőle. Első délután még fájni fog, aztán elvileg már csak érzékenykedik még mintegy két hétig. Ne hordj feszes nadrágot. Merevedésnél rohadt kellemetlen lesz, érdemes kerülni az ilyen szitukat, hajnalinál valami másra gondolni. Egy hónap múlva már teljesen bevethető lesz, ha jól sikerült a műtét.
2015. ápr. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
46%
Na, mi volt, kérdező? Túlvagy már rajta? Helyzet? Tapasztalataid? :)
2015. ápr. 10. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Tegnap lettem túl rajta, nagyon nagyon fájt, nem tudom el mondani mennyire, mára már jó csak úgy kototek be hogy pisilni tudjak a makk nagyon érzékeny, nem tudom meddig lesz így kammilaval kell mosni de ez az érzékenység meddig lesz így, mármint meddig lesz ennyire érzékeny?
2015. ápr. 23. 13:19
 10/22 anonim ***** válasza:
Nekem kb egy hét alatt elmúlt az érzékenység.
2015. ápr. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!