Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Állandó fáradtság?

Állandó fáradtság?

Figyelt kérdés

Ezelőtt pár éve kb aludni nem tudtam, mert tele voltam energiával, most pedig alszok több órát, felkelek, gyakorlatilag alszok is vissza mert annyira 0nak érzem az erőmet, mintha valami szívná ki belőlem FOLYAMATOSAN.

Ha megittam fél-1liter energiaitalt, utána se éreztem hogy feltöltődtem volna.

Valami tipp van, hogy mi lehet ez?

Körülbelül fél éves-1éves a jelenség.



ma 10:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ami esetleg fontos lehet:

19/F, 70+kg, 173cm.

ma 10:41
 2/11 anonim ***** válasza:

Pajzsmirigyed rendben van?

Mellekveséd?

Tesztó szinted?

Meg kellene nézetni.

Ezeket csak magánban tudod.

ma 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Teljes vérképet lehet csináltatni és amit előző írt, azokat. Magánban a T3, T4, reverz t3 értékeket is meg tudod nézetni.

Koffein teljes elhagyása, energiaital teljes elhagyása.

Ezeken kívül:

A nem elhízottak esetén is lehet alvási apnoe, amiről a beteg nem tud, a mély alvás nehézzé válik, állandóan mikro-ébredések vannak stb. Snorelab nevű alkalmazás segítségével megnézheted.

Ha nem találnak semmit a vérkép alapján, akkor érdemes lehet alvásvizsgálatra jelentkezni, egy éjszakát bent alszol kórházban, elektródákkal figyelik a különféle életfunkciókat alvás alatt.

ma 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ezeket hol tudom megnézetni, és mennyibe kerülnek?
ma 10:54
 5/11 A kérdező kommentje:

3as,

Az alvásvizsgálatnak mi a díja, és oda gondolom elég csak este bemennem gondolom én, ez hogy megy pontosan?

ma 10:55
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Vérkép: nézd meg a laborok árlistáit, különféle csomagok vannak.

Alvásvizsgálat: TB alapon be lehet kerülni, akkor ingyen van, háziorvosnál kell jelentkezni és beutalót kérni. A lakhelyedhez közeli alvásközpontot nézd meg a www.alvascentrum.hu oldalon például. A várólista sajnos hosszú lehet, pl. 3 hónap vagy fél év is akár.

Mindenképpen teljesen hagyd el a koffeint, energiaitalt meg főleg. Ezek rendszeres használata tud állandó kimerültséget okozni egy idő után.

ma 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Még valami: magán árakat nem tudok alvásvizsgálat esetén, de meg lehet nézni a különféle alvásközpontok weboldalán.

Igen, este bemész (kapsz tájékoztatást, hány órára kell odaérni), viszel pizsamát stb. Átöltözöl, rádteszik az elektródákat, reggel pedig leveszik. Ha reggel ott tudsz maradni, akkor megvárhatod a kiértékelést, ha nem, akkor érdemes időpontot egyeztetni az orvossal és majd visszamenni valamikor hogy meg tudd kapni. A kiértékelés függvényében az orvos elmondja a további teendőket.

ma 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljes labort kellene nézetni, kezdetben a háziorvostól kérnék beutalót, nem magánban csináltatnám. Egyébként a háziorvos is tud szinte mindenre beutalót adni, csak ami nem tb támogatott vérképrész (nem képezi a nagy labor részét) , annak a díját külön fizetni kell.


Fáradtságit nagyon sok minden okozhat. Akár lehet vitaminhiány, vashiány, időjárás (légnyomás), elégtelen minőségi alvás (alvási apnoé például), vérnyomás probléma, lelki okok stb stb.


Első körben én tuti a háziorvosnál kezdenék, mivel rengeteg mindent meg tud nézni és sok helyre be tud utalni ingyenesen.

ma 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 jpeacefuler ***** válasza:
Nekem is volt ugyanilyen problémám. Kiderült, hogy vashiány okozta. Szedtem a vasat kúraszerűen és megoldódott a dolog.
ma 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 jpeacefuler ***** válasza:
Persze én is azt javaslom, hogy laborvizsgálat, majd konzultáció a dokival.
ma 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!