Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A vizipipa káros?

A vizipipa káros?

Figyelt kérdés
2008. nov. 10. 20:32
1 2 3 4 5
 41/49 Brutus001 válasza:

A vizipipa sokkal kevésbé káros mint a cigi. Eltekintenék a számszerűsítéstől hogy egy 250g-os dobozban mennyi káros anyag van egy doboz cigihez képest és h mennyi idő alatt szívod el átlagosan az egyiket és a másikat. A tények:

- A dohányosok vizipipázás mellett is rágyújtanak. Miért? Ha meglenne a nikotin adagjuk nem éreznének rá késztetést.

- Nincs benne papír, nincs benne kátrány.

- Az égéstermékek nagy részét megszűri a víz, főleg ha szűrőt is használsz (attol lesz olyan ótvar szaga)

- Nem a szenet szívod át, csak a széndioxidot.


De ha igazán egészségesen akarsz pipázni akkor shiaz dohánykövet veszel. Na az még annyira sem káros mint a normál dohány.

2011. jún. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 misu15 válasza:
lehet elkéstem de itt a lényeg http://www.youtube.com/watch?v=sRlMFEB1ZFQ
2011. aug. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 autonoM válasza:

A vízipipa károsabb, mint a dohányzás. Nemzetközi tudományos cikkek igazolják.


A víz lófaszt sem szűr (alig), csak a hőhatást küszöböli ki. A szén füstje egyenesen megy a tüdődbe, NO szűrő és a cucc is intenzív hőhatás alatt áll, értelemszerűen lassan elég benne.


Be kellene fejezni az ön- és közámítást itt mindenféle füstölő anyagokkal (joint, vízipipa, cigi) kapcsolatban, mert a fejem fogom néha, amiket látok. Ezt kutatom.


Pár relevánsabb, laikusoknak szóló oldal.


[link]


[link]

2012. ápr. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 autonoM válasza:

Teszteljétek: letöritek egy cigiről a szűrőt, a pipa végére teszitek, lehet szívni: eredmény


A cigi is, a pipa is és a marihuána is nagy biznisz, nem kell megenni mindent. Sok szart kapunk mindenhonnan (tartósítók, junk-food, kipufogógázok, stb.) Éljetek inkább egészségesen.


Üdv mindenkinek!

2012. ápr. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 DIIIK válasza:
Na én 13 éves vagyok eddig kb 4szer 5ször vizipipáztam, és semennyire nem szoktam rá, csak tök jó ízes a füstje és kész.
2012. aug. 24. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim válasza:
Méghogy olyan káros (vagy károsabb) mint a cigi.Hehe jótnevettem!ajánlom rockerlalee blogját azon belül a vizipipa rovat első vagy második videóját amiben mindent elmond a pipáról
2012. dec. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim válasza:
43. válaszoló: Aha.. Szóval neked az a kutatás, hogy olyan cikkeket keresel ahol azt hazudják, hogy károsabb, mint a cigi?
2013. júl. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 AceHardlightHUN válasza:
Nem káros... Láttatok már rákos kögöő arabot?
2013. dec. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim válasza:
Még csak nem is füstöt szívsz ,hanem gőzt. Nem káros.
2016. máj. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!