Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A vizipipa káros?

A vizipipa káros?

Figyelt kérdés
2008. nov. 10. 20:32
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
44%
Én mikor először pipáztam,úgy fájt a tüdőm mintha 3doboz cigit szívtam volna el. Szerintem azért mert nem voltam hozzászokva.
2009. nov. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
84%

[link] ez a cikk??? XD

Nincs is kátrány a vizipipa dohányba,de rá is van írva...

2009. dec. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim válasza:
76%

Így van; a víz megszűri a füstöt a káros anyagoktól.

Próbáljátok csak megszagolni a vízet egy-egy pipázás után... hát elárulom, nem kellemes a szaga :S

Undorító.Akár egy hamutartó.

A cigi sokkal, sokkal károsabb!!

Én életemben egy szál cigit szívtam el és majdnem megfulladtam, úgy köhögtem.

Pipázni már pipáztam közel 10x.És semmi bajom.Egyetlen egyszer fájt a fejem, az is csak azért, mert egy nagyon kicsi szobában pipáztunk és kevés volt az oxigén.Ezt azért mondom, hogyha netán vkinek fájna a feje pipázás közben, akkor nem kell megijedni, csak ki kell nyitni az ablakot!=)

2009. dec. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
81%

Ha nem vagytok tisztában valamivel akkor nem kell félre vezetni a naiv embereket :)

www.vizipipa.eu


informálodjatok xD

2009. dec. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim válasza:
38%
A vizipipa füstjének nem ismeri az össze tételét mind amai napig:D vicces a zsidó WHO szerint nagyon káros, hogy van az hogy 1 órát vizipipáztam este úgy hogy nem dohányzok, és több mint egy éve nem szívtam vp.-t, nem ütött be úgy mint EGY SZÁL CIGI, Hülyeség azt mondani hogy nem káros de a cigaretta sokkal károsabb, vp. re nem lehet rásokni:D én legalábbis csináltam rendszeresen de vot hogy egymás után 4 szer 2 hét szünet és nem aniotin hiányzott hanem a hangulata a barátokkal:D
2010. febr. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
100%

ezt már egyébként én is nagyon unom hogy 50-100 szál cigivel ér fel.

vízipipás barátaim már elmondtak minden jót erről én egy egyszerű kísérletet mondok nektek:amíg a szén elég az összes vízipipafüstöt fújd bele egy zsepibe és aztán nézd meg a színét

a ciginél elég 2 slukk füstjét belefújni és majd nézd meg menyire sárga ez aszem elég nagy bizonyíték hogy melyik a károsabb

2010. febr. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim válasza:
0%

Ez a víz megszűri a füstöt mekkora idétlenség, az elképesztő. :D

Ti nem jártatok kémia órára?

2010. febr. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim válasza:
75%

kémiából szar vagyok XD

de tudok a vizipipáról pár dolgot...

1. csináljátok meg a zsebkendős kisérletet mert érdemes.(nem lesz sárga mint a cigitől)

2. szagold meg a vizet de ami még jobb ne cserélj vizet csak kb 5-6 szívás után és akkor nézd meg milyen rohadt sárga a víz!

3. naponta több vizipipát is elszívok és mondhatom hogy annyiban okpz függőséget hogy szeretnéd szívni mert olyan laza király érzés és finom a füstje --> a ciginél pedig azé szívod mert ideges vagy kell a szervezetnek meg hogy keménykedjél a haverok előtt ha 10éves vagy például...

4. cigitől naponta halnak meg emberek de hallottatok már olyat hogy valaki meghalt volna a vizipipától?! mert én nem és gondolom ti sem!


üzenem azoknak a kutatóknak akik mondják a bla bla bla dumát hogy ne kutassanak ha választ akarnak akkor üljenek le lazuljanak el szívjanak el egy vizipipát és utána már lesz tapasztalatuk. addig a szavuk nagy rakás szart se ér!


A VIZIPIPA KÁROS,

DE ETTŐL NEM LESZEL RÁKOS!

2010. febr. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim válasza:
100%
Asztmás vagyok. Egy szál cigitől leszek olyan rosszul, hogy egy óráig szédelgek utána, alig kapok levegőt, stb. Ma este is pipáztam. Ez volt a 3. alkalom. Semmi bajom sincs tőle. Engem meggyőzött. :D
2010. márc. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
100%

" Ez a víz megszűri a füstöt mekkora idétlenség, az elképesztő. :D

Ti nem jártatok kémia órára?"


Kedves barátom, mond csak te jártál FIZIKA órára?

Ha igen hallottál olyanról, hogy a víznek van FELÜLETI FESZÜLTSÉGE?


Akkor bizonyára tudod, hogy a buborék felülete hatalmas a méretéhez képest, és a felületi feszültség miatt kismillió szárazanyag a füstből - úgymint a szerves szénvegyületek például - feltapadnak a vízbuborék felületére.


Arról már ne is beszéljünk, hogy mennyi anyag vízoldékony - többek között a nikotin is remekül oldódik vízbe.


Amúgy a vizipipában NEM ég a dohány. A dohány azért nedves benne, hogy az aroma tudjon párologni, így a vizipipának a "füstje" 90%-ban vízgőz, míg a cigaretta füstje nagy mennyiségű szárazanyagot tartalmaz.

2010. ápr. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!