Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Skizofrén vagyok? Nagyon...

Skizofrén vagyok? Nagyon rosszul vagyok. És meg szeretnék halni.

Figyelt kérdés
Szinte állandóan vannak szorongásaim.A generalizált szorongás állandóan jelen van.Hangokat is szoktam hallani.Fényeket, és alakokat is láttam már amik valószínűleg nem voltak ott.Olyat is gyakrab érzek, hogy figyelnek.Ez nagyon gyakran megvan ez az érzés.Illetve úgy érzem hogy sokan összeesküdnek ellenem.A depresszió is nagyon jelen van.Olyan dolgoktól is félek amiktől talán nem kellene.31 éves létemre a barátnőmet nem merem megcsókolni, pedig nagy szám van ha az igazamat kell megmondanom.Sokszor meg akarok halni.Most például állandóan sírnék.Van amikor meg szinte mindenen nevetek.Mi ez?Nagyon rosszul vagyok.Emberi kapcsolataim közül is sok tönkrement ezek miatt.Továbbá féktelen költekezéseimnek sem tudok határt szabni.Olyat is érzek mintha több személyiségem is lenne.Férfi vagyok.Várok értékes válaszokat.
2010. jún. 11. 18:07
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, már harmadszor írok ide, én lennék aki "betegként" összevitatkozott a "szakértővel". Ha akarod, írj egy e-mailt, beszélgessünk, de öngyilkos ne legyél vigyázz! Ez a lélek rákja, sajnos...
2010. jún. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Arra jutottam, hogy el fogok menni orvoshoz.Csak az visszatart, hogy attól félek, hogy cselekvőképtelennek fognak nyílvánítani.Mert az nem vagyok.Viszont van a hozzátartozóim között minimum egy valaki, akinek az jól jönne, ha annak nyílvánítanának.
2010. jún. 14. 14:38
 23/31 A kérdező kommentje:
Szóval attól is félek, hogy az említett félelmem miatt a halogatás hibájába fogok esni.
2010. jún. 14. 14:44
 24/31 anonim ***** válasza:

Hadd kérdezzek valamit..

Mennyire szereted önmagadat?

Mennyire érzed azt hogy te irányítod az életedet?

A körülmények irányítanak téged? Vagy te vagy a felelős a saját életedért és nem másokat hibáztatsz?

Ezt fejtsd ki légyszi!

2010. jún. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Hát hogy mennyire szeretem önmagamat:erre azt felelem:igen is meg nem is.Ugyanis vannak helyzetek amikor keményen kiállok az igazamért van amikor meg szembe köpöm magamat.Mást teszek, mint amit gondolok, amit akarok.Máshogy viselkedek mint ahogy szeretnék és kellene.

Hát gyakran a körülmények irányítnak engem.Van amikor kifolyik a kezem alól az irányítás.Most éppen a szorongás mély tengerében fuldoklom, és szó szerint alig tudok olvasni mert a szememre megy az erős szorongás.De valahol még élvezem is.Valahol élvezem a szenvedést.

2010. jún. 16. 14:35
 26/31 anonim ***** válasza:
Dehogy fognak cselekvőképtelennek nyilvánítani, ezt te magad is tudod! Csak újabb akadályt próbálsz magad elé gördíteni, hogy ne kelljen a változás útjára lépned. Ha akarsz változni, akkor menj, ne halogass. Ha neked ez így jó, akkor ne panaszkodj, hanem élvezd tovább a szenvedést. :)
2010. jún. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim válasza:

a 35%os szakértő nagyon butának tűnik, mondjuk megértem, hogyha 30 éve pszihiátrián ápolónő, vagy takarítónő, akkor ez lett belőle, ne bántsuk.


Neked azt tudom mondani, amit a többiek: pszichológus!

Minden embernek jár a félelmek nélküli élet.

2010. jún. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Önszeretetet kérdező vagyok..

Fordulj szakemberhez.

De a félelmekkel kapcsolatban.

A félelem ugye egy gondolat, elméd gondolata.

Azért van mert állandóan (ahogy az emberek 99,9%-a) arra gondolsz amit nem akarsz. Állandóan azon rágódsz hogy mit nem akarsz..Állandóan..Újra és újra és újra..

Ha nem arra gondolnál amit nem akarsz hanem arra amit akarsz. Tehát ha folyton a vágyaidra gondolnál. Először nehéz lesz, de majd belejössz. Tehát ha folyton a vágyaidra akkor félelmeid csökkenni fognak.

Még Freud szerint sincs állandó helye a negatív érzelmeknek a tudatunkban, igen kemény munkával lehet fenttartani őket. Azzal hogy mindig félelmed tárgyára gondolsz. Hát ne tedd.

Illetve érezned kell hogy te irányítod az életed. Azt mondják elmebeteg ember nincs, csak a felelősség nem vállalásának különböző fokozatai.


Gyakorlatilag minden személyiségzavar, minden probléma mélyen gyökerezik a személyiség lényegénél. Ez pedig az önmagadhoz való viszony. Szeresd magad. Tudd hogy te irányítod az életed. És gondolj félelmeid helyett vágyaidra.

Ha ezt megtudod tenni, rendben lesz mindened, ha képes vagy megtenni.

Amúgy mondtad h még élvezed is a fájdalmat. Szeresd magad.

Tényleg menj pszuchológshoz és elég fiatal vagyok és nem vagyok szakértője a témának egyátalán. Amiket mondtam mindig jók és igazak. Ha képes lennél rászánni magad hogy megtedd. De mindeképpen szakemberhez fordulj. És csináld amit mondtam.

2010. jún. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Még annyit tennék hozzá hogy ne csak magadat, hanem mindenkit és mindent szeress..

És elmúlik minden negatív érzelmed. Ilyen egyszerű lenne? Ilyen egyszerű.. A természetes állapot a boldogság, nagyon kemény munka árán érhető el a szenvedés. :)

Tehát állandóan gondolj rá: "Én szeretem magamat és mindent/mindenkit)".

Lehetsz magányos, depressziós, szomorú, féltékeny, irigy stb. mivel minden negatív érzelem végsősoron nem más mint a félelem és a szeretet olymértékű kavarodása ahol a félelem dominál, ha azt csinálod, az egyetemes szeretetre gondolsz, félelmed eltűnik, s vele minden negatív érzés.

A Biblia szerint:

"A tökéletes szertetet kizárja a félelmet, mert a félelemnek köze van a büntetéshez. Aki tehát fél, abban nem tökéletes a szeretet"

2010. jún. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Végülis a hangok nem is olyan rosszak.A szorongás annál inkább.Meg a koncentrációs zavarok, illetve észlelési,és érzékelési zavarok. Csak el kéne menni orvoshoz.Csak az a baj, hogy én vagyok a férfi a háznál.A szülői háznál.Mert az apám gyakran kórházban van.Nekem nem sokimindenre van időm.De ez nem panaszkodás.Életem az, hogy másoknak segítsek.Ez ad értelmet szürke éáletemnek!!!Semmi más.Semmi egyéb.
2010. aug. 16. 12:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!