Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Skizofrén vagyok? Nagyon...

Skizofrén vagyok? Nagyon rosszul vagyok. És meg szeretnék halni.

Figyelt kérdés
Szinte állandóan vannak szorongásaim.A generalizált szorongás állandóan jelen van.Hangokat is szoktam hallani.Fényeket, és alakokat is láttam már amik valószínűleg nem voltak ott.Olyat is gyakrab érzek, hogy figyelnek.Ez nagyon gyakran megvan ez az érzés.Illetve úgy érzem hogy sokan összeesküdnek ellenem.A depresszió is nagyon jelen van.Olyan dolgoktól is félek amiktől talán nem kellene.31 éves létemre a barátnőmet nem merem megcsókolni, pedig nagy szám van ha az igazamat kell megmondanom.Sokszor meg akarok halni.Most például állandóan sírnék.Van amikor meg szinte mindenen nevetek.Mi ez?Nagyon rosszul vagyok.Emberi kapcsolataim közül is sok tönkrement ezek miatt.Továbbá féktelen költekezéseimnek sem tudok határt szabni.Olyat is érzek mintha több személyiségem is lenne.Férfi vagyok.Várok értékes válaszokat.
2010. jún. 11. 18:07
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen beszélj egy pszichomókussal, így laikusként is azért elég egyértelmű hogy ezek így összeségében elég komoly tünetek.
2010. jún. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus, azonnal! Ne az itt lévőktől várd a segítséget, mert úgysem tudunk segíteni. Kell tőled egy elhatározás a váltzáshoz, a gyógyuláshoz, és ez az első lépés ott kezdődik, hogy összeszeded magad, és elmész a pszichológushoz. Más út nincs, csak tovább fog romlani a helyzeted, netán öngyilkos is leszel. Ne várj a többiek tanácsára, mert neked nem tanácsokra van szükséged, hanem szakember segítségére. Hajrá! Itt a hétvége, szedd össze gondolataid, légy ERŐS!!! és irány a doki. Ha nem tudsz lépni, és szeretnéd, msnen beszélgetek veled... Írj, és megírom a címem priviben.
2010. jún. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim válasza:
Mennyi el egy pszihológushoz ! Ezt jóbol mondom :) Ezen csak ő tud segíteni
2010. jún. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
2010. jún. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Egy pszichiátrián jelentkezz, már csak a barátnőd kedvéért is, aki nyilván szeret! Nem érdemes meghalni, ne aggódj, lehet ezen segíteni elszánt küzdelemmel és komoly gyógyszerekkel, amelyekkel teljes életet lehet élni. Hidd el! És az, hogy ide írtál, már azt jelenti, hogy keresed a segítséget, ami nagyon bíztató! Borderline személyiségzavarom van, tudom, hogy szar rosszul lenni, de fel a fejjel!
2010. jún. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
2010. jún. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
63%

Én dolgoztam psihiátrián! És nem ajánlóm a gyógyszereket!

Neked egy olyan emberre van szükséged aki mutatja az utat, felnézel rá, stb...

Vako bízol benne és Ő meg tudja hogy mit csinál az az illető. Én már gyógyítottam meg így egy pont ilyen beteget,gyóygszerek nélkül. Ez nem skizofrénia de arra felé haladsz. Ez valszeg egy közepes szinti depresszió, bipoláris, nárcisztikus személyiségi zavar.Hát együt érzek veled. reősnek kell lenned!

Van egy kulcsszó az egészre. NINCS DRÁMA!

Az élet nem dráma!Nem egy tv, amit bekapcsolsz és megy az "Izaura".Dramatikussan nem szabad gondolkoddni SOHA!

Az élet problémákból áll, az az ha jön egy probléma azt meg kell oldani, és ha megoldottad, akkor értél meg arra hogy megold a következő problémát. És ez így megy életed végéig. Ilyenkor nem teszünk föl hülye kérdést, hogy akkor mi értelme van az egésznek! Hanem gondolunk a sok jóra is, a boldog pillanatokra és arra hogy még mi mindent meg fogsz tenni az életedben ami jó lesz és rossz is . Öngyilkos nem akarsz lenni ezt is megmondom.

OLyan dolgokat tuddnék mondani, amik nem esnének jól.

De ezt muszáj mondanom. azért mondod hogy öngyilkosságon gondolkodtál , hogy foglalkozzanak veled. Te nem akarsz öngyilkos lenni. Egszerüen csak több figyelmet szeretnél.

Az öngyilkos ember nem jelenti be hogy Hé én most megölöm magam. Az elvonul nem szól senkinek és megteszi. És a gyógyszer sem fog megölni. És ha elmenekülsz a problémáid elöl azzal nem oldasz meg semmit csak rontasz rajta. Olyan embereknek okozol fájdalmat akik körülötted élnek és számítanak rád.Azt nem teheted meg velük mert akkor önző vagy. Sok mindent át kellene beszélned. Psihológust ajánlok max,nem pedig psihiátert ez fontos! Mivel a psihiáter a gyógyszeres kezelést add, amit én ellenzek. nincs rá szükség! Legyél erős és ne csak ma! Holnap is !

Menni fog hidd el ! Szedd össze magad és old meg ezt a problámát és ha megoldottad megértél a következőre......

2010. jún. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
77%

Előző rondán ír, meg hosszan, de jókat! A drámamentesség mindenképp szem előtt tartandó. Annyira sokan okoznak válogatott módon szenvedést önmaguknak, minek még egy? :)


Egy terapeuta lenne az igazi, és igaza van az előzőnek abban is, hogy megbízhatónak kellene lennie általánosságban is és a szemedben is. Mostani vesszőparipámat is próbáld ki szerintem, abból se lehet nagy baj: egyél ahogy kell: eleget, változatosat, rendszeresen. Nagyon sokat számít, és néha ez összerak.

2010. jún. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Az vagyok, aki írta, hogy személyiségzavaros.

Tudom, hogy a kérdésre kell válaszolni és nem mások válaszaira, de fontosnak tartom tisztázni a következőt. NEM igaz az, hogy aki öngyilkos akar lenni az elvonul és megteszi és nem szól. Az öngyilkosságokat mindig megelőzi - általában többszöri - utalás, segítségkérés, hiszen az öngyilkos nem akar meghalni, csak úgy nem akar élni, ahogy él. Mindig van egy utolsó segélykérés, a szaknyelvben "cry for help", amire ha az illető nem kap választ, akkor szilárddá válik az öngyilkossági szándéka, ekkor már leginkább közvetlen jelenléttel, esetleg fizikailag lehet csak megakadályozni benne. Ez a segítségkérés akár az is lehet, hogy valaki egy honlapon bejelenti, hogy meg akar halni, vagy "virtuális öngyilkosság" (pl. törlöm magam facebook-ról), de lehet csak egy nézés, hang, mozdulat. Aki esetleg egy ilyen helyetben lévő embernek írja, hogy "úgyse hiszem el, hogy öngyilkos akarsz lenni" az nagyon súlyos károkat okozhat ezzel. Ugyanez vonatkozik a gyógyszerekre. Nem jók, nem egészségesek, vannak mellékhatásaik, de nem minden betegségben és nem mindenkinek kell örökké szedni őket, és ha nem szedjük, az a nagy kérdés, hogy milyen áron tesszük ezt. Mert van olyan ár, ami az egészségedre, a szervezetedre is károsabb, mint a gyógyszer (az önpusztító cselekedeteken kívül ez akár egy idegállapot is lehet)! Aki ezeket a "remek" ötleteket írta (gyógyszer nuku és úgyse leszel öngyilkos), az maximum takarítóként dolgozott pszichiátrián.

2010. jún. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
17%

Kedves utolsó író!

Nem tudodm miért beszél olyan dolgokról amihez nem ért. Ez olyan mint ha én azt mondanám, hogy Én jobban festek önnél, pedig Én soha nem festettem és Maga meg festő.

Érti hogy mire célzok?

Az az ember aki meg akar halni annak igen meg van az oka.

De aki ténylegessen azt tervezi és tudja, hogy meg fogja tenni az nem mondja meg senkinek! Szakmai TApAszTalAt!

Nem fűzök többet ehez, mert Én úgy érzem nekunk itt nincs miről beszélnunk mivel nem egy ugyan azon szintet töltünk be ezeknek a tapasztalatában.

2010. jún. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!