Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gonosz vagyok a kolléganőmmel?

Gonosz vagyok a kolléganőmmel?

Figyelt kérdés
Az egész nyáron kezdődött. Panaszkodott, hogy nagyon szorít a mellkasa és nehezen kap levegőt. Gondoltuk (4-en vagyunk egy szobában), hogy biztos stresszes, pánikbeteg vagy magánéleti gond miatta van. De december óta már folyamatosan köhög és fullad, egyre többet és nagyon sokszor. Nem dohányzik. Nagyon gyenge, fáradt, légszomja van. Volt, hogy rosszul volt és nekünk kellett megcsinálni helyette a feladatait. Mindig kérdezzük, hogy volt-e már orvosnál, de azt mondta, hogy nem, majd elmúlik. Én sajnálom őt, de kezdhetne már magával valamit. Gonosz vagyok? Engem is meg lehet érteni? A csaj 32 éves amúgy.
2016. febr. 23. 19:19
 1/3 A kérdező kommentje:
Sajnálom őt tényleg, de meg kell érteni, hogy én sem akarok ingyen túlórázni miatta.
2016. febr. 23. 19:20
 2/3 anonim ***** válasza:
Beszéljétek rá az orvoshoz menetelre. Ha súlyosbodik az állapota, akkor dolgozni sem fog tudni.
2016. febr. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A gonoszság nem derült ki a leveledből.

Ezt tenném, ha a helyedben lennék: beszélnék vele még egyszer. Elmondanám, eléggé aggasztó a fulladása, köhögése. Lehet fertőző is (pl. tbc) és amíg nem megy orvoshoz, addig ti nem szeretnétek vele együtt dolgozni, mert feszültséget, félelmet is kivált bennetek. Utána viszont ha meggyógyul, szeretettel várjátok vissza. Zavaró a betegsége, szeretnétek, ha meggyógyulna, de így nem szívesen dolgoztok vele együtt, mert nektek is stresszt okoz az állapota. Így hátha rákényszerül, hogy orvoshoz menjen.

Muszáj vagytok ti a sarkatokra állni, mert önmaga nem fog orvoshoz fordulni. Javasoljátok, másnap menjen a háziorvosához. Majd a háziorvos eldönti, merre tovább.

Viszont nem elég, ha csak azt mondja elment és nincs semmi gond.

Akár arról is beszélhettek, kezdeményezhetitek az üzemorvosi rendelésen a részvételét és a kérőlapon a köhögését, fulladását fogja feltüntetni a munkáltató. Valószínűleg inkább a háziorvost fogja választani.

2016. febr. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!