Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek is anorexiás vagyok?

Szerintetek is anorexiás vagyok?

Figyelt kérdés

Ezt a diagnózist nem én állítottam ki, kedves rokonok. A lényeg az hogy 170cm és 60 kg vagyok. Alapjáraton véve ez átlagos, megfelelő súly. a testzsír százalékom 33 % és úgy gondoltam olyan 5kg fogyni szeretnék és elkezdeni valami sportot vagy tornázni. Szerintem a táplálkozássommal sincs baj csak mert fehér kenyeret és tésztaféléket valamint édességet nem eszek. Naponta ötször eszek, sok zöldség, gyümölcs. Húst minden nap (sajnos sertés hús is becsúszik néha) rizst, tejtermékek és egy kis teljes kiörlésű kenyeret reggelre. Zabpelyhet is tervezek venni.

Szóval olyan kilenc körül keresztanyáméknal voltunk, megkínáltak süteménnyel mire mondtam, hogy köszönöm szépen, ne haragudjon de fogyókúrázom.

erre 4 ember ugrott nekem hogy anorexiás vagyok, nem tudok gyereket szülni, majd az orvosnak kell kinyomnia belőlem.(???) Hiába mondtam hogy 5 kilót szeretnék fogyni mindenki támadott hogy önképzavarom van, bajvan a fejemmel. Elégy gyenge lekületű vagyok és még sírni is elkezdtem. Végül egyik unokatestvérem (ő mindig azt mondja hogy kórosan sovány vagyok, még gyereket se tudok kihordani) hogy ígérjem meg hogy 55 kgtól nem fogyok kevesebbet. Erre keresztanyám megszólalt hogy "úgyse áll meg annyinál". Persze megkaptam a "mi csak törődünk veled" dumát.

Azt azért megjegyezném hogy mindenki aki tamadott el van hízva.

Akkor igazuk van és anorexiás vagyok? Szerintem nem, de nagyon várom a véleményeteket :)


17/L



2015. ápr. 30. 23:07
 1/7 A kérdező kommentje:

Kicsit furán írtam le:

szóval unokatestvérem azt mondta ha elérem az 55 kg-t tovább nem fogyok. (Olyan mintha azt írtam volna 55 kg-t akarok fogyni)

2015. ápr. 30. 23:11
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy az.
2015. ápr. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy az. A kedves rokonaid nem ismerik a szó jelentését.
2015. ápr. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Dehogyis, sőt, abszolút semmi aggasztó nincs a viselkésedben. Vannak tinilányok, akik túlzásba viszik a dolgokat, túl kevés evés, túl vékony cél s nem anorexiások. No, Te még ebbe a csoportba se tartozol, teljesen épeszű célod van és dicső, hogy még rokonoknál is vissza tudod utasítani a sütit. Amúgy a disznóhús sem gond.


Nagyon sajnálok mindenkit, akit a családja ilyen butaságokkal töm, akár irigységből, akár féltésből, akár mert nekik az egészséges a molett.

Túl sok fiatal tiniéveit teszi tönkre az anorexia és nagyon sokat tud rontani a család. Ha valaki nem is kerül bele, mert normálisabb, de ilyen lelki problémákat okoznak a megalapozatlan állításokkal, az is roppant sajnálatos. Szerencsétlen csinos akar lenni, semmi extrém dolgot nem tesz, erre ledorongolják... :(


Egy süti visszautasításától eljutni addig, hogy karcsún nem tudsz szülni, azért valljuk be, a családtagok gondolkodásmódja kissé beteges.

Ha a 33%-os testzsírszázalék valós (nem tudja akármilyen gép lemérni, amiről azt mondják), akkor valóban célszerű fogyni, az sok. Nőknél tizenpárig nem szokott gond lenni, alatta marad ki a menses és ilyenek. A kérdező még a fogyása után sem lesz vészesen sovány.

2015. ápr. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha ilyen a család ne emlegesd hogy miért nem eszel ezt vagy azt, legközelebb mondd hogy nem vagy éhes vagy fáj a hasad.
2015. ápr. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nem vagy az, te csinalod jol, szerintem ok csak irigyek.
2015. ápr. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Én sem gondoltam, hogy az lehetek de mégis nagyon jól esnek a szavaitok. Természetesen mindenkinek ment a +

2015. ápr. 30. 23:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!